Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

Ашық сабақ 5-сыныпта "Тазалық-денсаулық кепілі"
Материал жайлы қысқаша түсінік: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімдерге ұсынамын,жаңартылған мазмұны бағдарлама бойынша бұл ашық сабақ құрастырылған,орыс мектептерде істейтін мұғалімдерге
Материалды ашып қарау
Пән: қазақ тілі№2 Новоишим орта мектебі
Күні: 16.02.2018жылМұғалімнің аты-жөні: Мамбеталинова Анар Тлевбердиевна
Сынып: 2 «В»Қатысқандар: қатыспағандар:
Тақырыбы: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)2.1.1.1 ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау.


2.1.5.1 тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну және сипаттау.


2.3.5.1 мұғалімнің көмегімен сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табу.
Сабақтың мақсаттарыБарлығы: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды.


Көбі: сөздік, анықтамалықтардан қажетті ақпаратты табады


Кейбірі: тыңдау-көру материалдарындағы оқиғаларды түсінеді, сұрақтар қояды және сипаттайды.
Бағалау критерийлеріБерілген сұрақтарды түсінеді; Сұрақтарға дұрыс жауап береді;Тірек сөздерді қолданады;Шағын диалогке түсе алады;ортақ ой, шешім шығара алады;
Күтілетін нәтиже Сұрақтарға жауап береді, диалог құрады. Қарапайым сөйлеу үлгілерін құрайды, тақырыптарға қатысты сөздерді толық меңгереді.
Сабақта қолданылатын материалдарИнтерактивті тақта, слайдтар, тақырыпқа қатысты суреттер, желім қағаздар, плакаттар, қима қағаздар
Оқыту әдістеріКөрнекілік, сипаттау, сұрақ-жауап, талдау,«Шаттық шеңбері» тренингі, «Атаулар кестесі» тәсілі, «Миға шабуыл» әдісі, фотоколлаж, «Галстук» әдісі, «Заттардың қасиеті» сергіту жаттығуы, «Алма ағашы»
Дереккөздері Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар
Жоспар
Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығуларДереккөздер
Сабақтың басы Оқушыларға психологиялық ахуал туғызуТопқа бөлуОқушыларды « шаттық шеңберіне» тұрғызамын, сәлемдесеміз. Оқушылар хормен өлең айтады.

Түрлі суреттер арқылы екі топқа бөлу. «Киімдер» және «Жемістер» тобы














Қызыл және сары түсті дөңгелек қағаздар


Өткен сабақты еске түсіру


Слайд суреттерін көрсету арқылы өткен тақырыптарды еске түсіреміз.
Интерактивті тақта
Сабақтың ортасы І. Қызығушылықты оятуОқушыларға «Атаулар кестесі» тәсілін пайдалану арқылы тақтаға тақырып боынша 2-3 негізгі сөз не сөз тіркесін қолданып , сөйлем құратамын Қызанақ көйлекАлма жейде Слайдттар




«Миға шабуыл» топтық жұмыс. А4парағына әр топ өз топ атауларына байланысты сөздерді жазады. А 4 парақшалары


Мәтінмен жұмыс. Мәтінді тыңдайды, аударады. «Галстук әдісі» арқылы топ мүшелері қарсы топқа мәтін бойынша сұрақтар құрастырып, қояды. Слайдттар, Қағаздан жасалған галстукттер


Сергіту сәті. «заттардың қасиеті» ойынын ойнайды. Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне доп лақтырып бір затты атайды, допты қағып алған оқушы сол аталған затқа сипаттама береді. Доп


«Коллаж» жасау. Берілген суреттерді олардың атауларымен сәйкстендіріп, ватманға жапсырады. Және берілген қима қағаздар арасынан тақырыпқа байланысты «қандай?» сұрағына жауап беретін сөздерді таңдап алып жапсырады.

Ватман , қима қағаздар, желім.
Сабақтың соңы IV.Бекіту.

V.Бағалау.

Ойларын түйіндейміз



Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың бағалауы бойынша өз ойларын айтып, қорытынды бағаны өзі қояды.

VI. Үйге тапсырма.





VII. Рефлексия.«Алма ағашы» тәсілі арқылы











Материалды жүктеу (Скачать)
Авторы:
Тасмагамбетова Алла Ашкеновна
Жарияланған уақыты:
2019-08-02
Категория:
Қазақ тілі
Бағыты:
Ашық сабақ
Сыныбы:
5 сынып
Тіркеу нөмері:
№ C-1564726548
333
444
555
666
7
888
999