Биология Барлығы 9 сынып бойынша Ұстаздарға арналған оқу әдістемелік материалдар
Еліміздің барлық педагогтарының білімі мен тәжірибесін біріктіріп, білім сапасын арттыру үшін сайтта 104667 материал жарияланған. Сіз осының барлығын сайттан тегін жүктеп сабағыңызға қолдана аласыз.
Барлығы: 104667 материал
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
9 сыныпқа арналған
Биология
Барлығы
9 сынып
үш тілділік бойынша сабақта қолдануға болады
Биология
Барлығы
9 сынып
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
9.1E Қоректену Мектеп: Ақтөбе қаласындағы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі
Мерзімі: Мұғалімнің аты-жөні:
Класс: 9 Оқушы саны:
Сабақтың тақырыбы: «Өт қатысуымен майлар эмульгациясы процесін зерттеу»
Лабораториялық жұмыс. «Өт қатысуымен майлар эмульгациясы процесін зерттеу»
Оқыту мақсаттары: 9.1.2.4 Майлар эмульгациясында өт қасиеттерін зерттеу.
Сабақтың мақсаты Практикалық жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру мақсатында өт қатысуымен майлар эмульгациясы процесін зерттеу.
Бағалау критерийлері Өт қатысуымен майлар эмульгациясы процесін зерттей алады.
Тілдік мақсаттар
Жазбаша түрде өт қатысуымен майлар эмульгациясы процесін зерттейді, қорытындысын шығарады.
Құндылықтарды
дарыту Сыйластық, үздіксіз оқу, үштілділік , жауапкершілік.
Пәнаралық байланыстар Химия – асқорыту процесі, химиялық құрал-жабдықтармен жұмыс.
Предварительные знания алдыңғы білімдер
Оқушылар барлық тірі ағзалар үшін қоректену негізгі қасиеттердің бірі табылатынын бұрынғы алған білімдері арқылы біледі (6 класс). Омыртқасыз ағзалардың асқорыту жүйесін , күйіс қайыратын жануарлардың, адамның асқорыту жүйесін біледі. Ферменттердің асқорыту процесіндегі рөлін біледі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
Ұйымдастыру (сәлемдесу)
Білімді актуализациялау
«не туралы айтылып жатыр?»
Оқушылар берілген мәліметтерді оқиды. Сабақта не туралы айтылып жатқаны туралы анықтайды, жауаптарын дәлелдейді. «Таңертеңнен адам ағзасында 1л шамасында сұйықтық түзіледі. Тәулік бойы ол қоюланып оның біраз бөлігі ағзадан аспен бірге шығарылады.»
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын оқушылармен бірлесіп қойылады. Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3-8
Қосымша 1
Cабақтың ортасы
5-35 мин
Жаңа материалды игеру
Техникалық қауіпсіздік ережелерін қайталау.
Зертханалық жұмыс. «Өт қатысуымен майлар эмульгациясы процесін зерттеу».
Практикалық жұмыс 2 бөлімнен тұрады. Теориялық бөлім майлар эм
Биология
Барлығы
9 сынып
әріптестерге
Биология
Барлығы
9 сынып
материал орта жалпы білім беретін мектептерінде биология пәнінен сабақ беретін ұстаздарға арналған.
Биология
Барлығы
9 сынып
6 сынып
Биология
Барлығы
9 сынып
өзіме
Биология
Барлығы
9 сынып
9 сынып биология
Биология
Барлығы
9 сынып
9 сынып биология
Биология
Барлығы
9 сынып
сабақ жоспары биология пәнінен
Биология
Барлығы
9 сынып
9 сынып сабақ жоспары биология пәнінен жаңа мамандарға көмегі тисе жақсы болар еді деген ойдамын
Биология
Барлығы
9 сынып
әдістемелік құрал ретінде
Биология
Барлығы
9 сынып
Генетиканың қысқаша дамуы Қолдану:
Кластер құру барысында сын тұрғысынан ойлауды дамыту
3 топқа Генетика дегеніміз не?
Мендельдің тәжірбиесінің ерекшелігі неде?
Мендельдің тәжірбиесінің маңызы туралы кластерге түсіреді
Сергіту сәті «Кел билейік»
Талдау:
Құрған кластерін қорғайды
Жинақтау:
Биологиялық диктант арқылы оқушыларға бос орыныды толықтыру
Генетиканың негізін салушы.......зертеушісі ............деп есептеледі. Генетика дегеніміз – белгілердің .............заңдылықтарын және олардың ....................зерттейтін ғылым саласы. Генатипінде тек бір .........аллелі ғана болатын иелері ..........деп аталады. ........ дегеніміз – сәйкес ...........бірдей үлескілерінде болып, баламалы белгілердің дамуына ...........дәл сол генніңәр түрлі қалпы.
БағалауҚолдану:
Кластер құру барысында сын тұрғысынан ойлауды дамыту
3 топқа Генетика дегеніміз не?
Мендельдің тәжірбиесінің ерекшелігі неде?
Мендельдің тәжірбиесінің маңызы туралы кластерге түсіреді
Сергіту сәті «Кел билейік»
Талдау:
Құрған кластерін қорғайды
Жинақтау:
Биологиялық диктант арқылы оқушыларға бос орыныды толықтыру
Генетиканың негізін салушы.......зертеушісі ............деп есептеледі. Генетика дегеніміз – белгілердің .............заңдылықтарын және олардың ....................зерттейтін ғылым саласы. Генатипінде тек бір .........аллелі ғана болатын иелері ..........деп аталады. ........ дегеніміз – сәйкес ...........бірдей үлескілерінде болып, баламалы белгілердің дамуына ...........дәл сол генніңәр түрлі қалпы.
Биология
Барлығы
9 сынып
1.Тіршілік үшін күрес, түрішілік күрес, түраралық күрес пен сұрыптаудың тиімділігі туралы біледі.
2.Еркін сөйлеуге дағдыланады.
3.Топтық жұмысқа төселеді.
4.Диалогтік сөйлеу мәнері жақсарады.
5.Шапшаңдыққа бейімделеді.
Биология
Барлығы
9 сынып
Заманауи селекцияның әдістері. Гендік инженерия.
Биология
Барлығы
9 сынып
оқушының білім деңгейін тексеру
Биология
Барлығы
9 сынып
9 класс
Биология
Барлығы
9 сынып
Биалогия пән мұғалімдеріне
Биология
Барлығы
9 сынып
ұстаздарғаұстаздарға
Биология
Барлығы
9 сынып
ұстаздарғаұстаздарға
Биология
Барлығы
9 сынып
1
2