Математика Сабақ жоспары Барлығы бойынша Ұстаздарға арналған оқу әдістемелік материалдар
Еліміздің барлық педагогтарының білімі мен тәжірибесін біріктіріп, білім сапасын арттыру үшін сайтта 104643 материал жарияланған. Сіз осының барлығын сайттан тегін жүктеп сабағыңызға қолдана аласыз.
Барлығы: 104643 материал
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Студенттердің қаржыға деген жауапкершілік пен ұқыптылық қасиеттерін дамыту.Ақшаның құндылығын түсіндіру арқылы оларды үнемдеуге ,жоспарлауға және дұрыс жұмсауға үйрету.Санап үйрену арқылы математикалық дағдыларын жетілдіру.
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Сабақтың тақырыбы: Есеп (екі таңбалы сандар)
Сабақтың мақсаты: екі таңбалы сандар, қосу және азайтудың ауызша тәсілдері, алған білімдерін еске түсіріп пысықтау, тиянақтау.
Сабақтың міндеттері:
Білімділік: Балалардың есеп шығаруға деген ынтасын қалыптастыру.
Түзете – дамытушылық: Таным, ойлау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелілік: Шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойлау, есептерді шығару,ойын.
Көрнекі-құралдар: суреттер, кеспе цифрлар, үлестірме материалдар, тақта, бор.
I апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Психологиялық дайындық.
Ал, балақай, тұрайық,
Көңіліміз қандай?! (мынандай)
Талабымыз қандай?! (таудай)
Жігеріміз қандай?!
Жарайсыңдар, балақай,
Назар сал, енді, сабаққа!
III. Жаңа сабақ. Өткен сабақты пысықтау. Қызығушылықты ояту.
«Бәйге» ойыны арқылы өткен сабақты еске түсіру.
1 сағатта неше минут бар (60 минут)
1 аптада неше күн бар (7 күн)
1 жылда неше ай бар (12 ай)
-Жарайсыңдар, балалар!
Есеп шығару: (жазбаша тақтаға орындату)
9+2= 15-5= 15+10=
9-3= 9+1= 10+8=
Балалар шаттық шеңберде өлең шумақтарың қимыл- қозғалыспен айтады .
Оқып білім аламыз
Біздер зерек баламыз
Математика пәнінде,
Тапқыр, алғыр боламыз.
«Кім шапшаң» Есептерді жазып, орында!
20+7 10+3 9+2 17+4
IY.Сергіту сәті.
II апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
«Жасырынбақ» ойыны. Шарты: 10 нан 25-ке дейінгі сандар беріледі. Сол сандардың 2-уін жасырамын. Балалар жасырылған сандарды тауып баған түрінде қосу және азайту
IY.Сергіту сәті.
«Поезд» құрастыру ойыны.
Шарты: Вагондарға сандар жазылады. Сол санның шешуін тауып вагонға тіркеу керек.Мысалы: 15+5, 20+10, 10+5, 10+7
-«3» санын (саусақпен көрсету)
-«7» санын (саусақпен көрсету)
-«10» санын (саусақпен көрсету) келесі....
-«......»........ Дәптермен жұмыс. Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді және айды жазу. Түсіндіре отырып есептерді шығару.
25 + 12 + 8 + 7 - 16 + 4
17 + 23 - 9 - 3 + 18 + 6
III апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Тақтамен жұмыс. Өрнектерді оқу,олардың мәнін табу.Тақтаға топшамалар ілінеді, реті бойынша өрнекті тауып, мәнін шығару.
a) 8-(40+5)
b) 17+(16-6)
c) 25+25+5
d) 35+5-20
e) (13-12)+3
«Неше рет?» ойыны. Мақсаты: заттар мен құбылыстарды санау дағдыларын бекіту. Шарты: Мұғалім қол шапалақтайды, балалар соған сәйкес цифр жазылған карточканы көрсетеді.
IY.Сергіту сәті.
IV апта
Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: қызмет алушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
«Суреттегі заттарды сандармен сәйкестендір»
Мысалы: 10,............ сандарды 1 заттын, пішіндердің суреттерімен сәйкестендіру керек.
Логикалық тапсырмалар: Асанның 5 асығы бар еді. Ол інісіне 2 асығын сыйлады. Асанның неше асығы қалды?
Гүлжан 6 қызыл және 3 көк гүл жасады. Ол барлығы неше гүл жасады?
Түске дейін 5 қорап, түстен кейін 4 қорап жасалды, Барлығы неше қорап жасалды? Бір тауықтың 2 аяғы бар. Екі тауықтың неше аяғы бар?
5 санының көршілерін ата?
IY.Сергіту сәті.
Дидактикалық ойын: «Сандарға үй жасаймыз".
(әр балаға ішінде геометриялық пішіндер бар конверт беріледі)
Шарты: берілген пішіндерден құрастырып үй жасап шығу. Қай бала бірінші құрастырса, сол балаға жұлдызша беріледі.
«Кім жылдам?» ойыны. Өрнектердің мәндерін тап.
20+(24-4) 20-(19-9) 10-(20-10)
«Не жоқ?» ойыны. Мұғалім тақтада ілініп тұрған сандардың есте сақтауын өтінеді. Сосын бала көзін жұмған уақытта мұғалім бір санды алып қояды. Жоғалған санды табу керек.
VI. Қорытындылау: Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау.
VII. Мадақтау: Балаларды жеке-жеке мадақтау.
Күтілетін нәтиже: Топтасып жұмыс жасауға,уақытты тиімді пайдалануға үйренеді.
Меңгереді: «Есеп» түсінігімен,оның құрылымдық элементтерімен танысады;
Игереді: Есептің құрылымдық элементтерін игереді;
Біледі: Есеп бойынша сұрақ қоя алады, шартын оқи отырып, шешуін таба алады.
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Жалпы педагогтарга арналған
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Пифагор теоремасын ың дәлелдеуінің бірнеше әдістері бар екенін түсіндіріп, оны геометриялық есептерді шығару барысында қолдану дағдыларын қалыптастыру
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
математика пәні мұғаліміне арналған
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Жаңартылған білім бағдарламасы бойынша математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жопары 1-сынып мұғалімдеріне арналған
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Бастауыш сыныптарының математика оқулығынан сабақ жоспары.
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған материал
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
оқушылар үшін
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Қағаз бетінде бағдарлау, карточкалардағы геометриялық
фигуралардың орналасуын сипаттау туралы қысқа мерзімді сабақ жоспары
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Барлық оқушылар:
Берілген теңсіздікті ықшамдайды;
kx>b,kx≥b, kx<b,kx≤b түріне келтіреді;
Басым бөлігі:
kx>b,kx≥b, kx<b,kx≤b түріндегі сызықтық теңсіздіктерді шешеді;
Кейбір оқушылар:
Шешімін координаталық түзуде салады;
Шешімін аралық түрінде жазады.
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
3 сынып математика қмж
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Кім жылдам математикалық сайыс сабақ жоспары
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
5.1.2.27 ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
Менің сабақ жоспарым баса мұғалімдерге әдіс алмасу үшін оздеріне қажет жерлерін алып пайдалануға көмегін тигізеді деп ойлаймын.Сабақта әртүрлі әдіс-тәсілдер қолданып тапсырмалар берілген.
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
I кезең. Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушылармен амандасу. Сабаққа дайындықтарын тексеру.
Сабақтың мақсатын қойып тақырыппен таныстыру.
Оқушылармен амандасу, танысу, оқушы қатысымына және сынып тазалығына назар аудару.
II. Үй тапсырмасын тексеру
Cыныпты 3 топқа бөлу
І топ «Санды өрнек» ІІ топ «Әріпті өрнек» ІІІ топ «Теңдеу»
№ 198, №199
Ауызша сұрақ-жауап кезінде қойылатын сұрақтар:
1. Санды өрнек дегеніміз не?
2. Әріпті өрнек дегеніміз не?
3. Теңдеу дегеніміз не?
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
оқушыға
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
мұғалімдерге
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
үш таңбалы сандардың құрылу тәсілдерін қорытындылау; оларды салыстыру; алдыңғы, келесі түсініктерін пайдалана отырып, натурал сандар қатарындағы сандарды табу дағдыларын жетілдіру .
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
оқушылар мен ұстаздарға
Математика
Сабақ жоспары
Барлығы
1