Биология Сабақ жоспары бойынша Ұстаздарға арналған оқу әдістемелік материалдар

Еліміздің барлық педагогтарының білімі мен тәжірибесін біріктіріп, білім сапасын арттыру үшін сайтта 104643 материал жарияланған. Сіз осының барлығын сайттан тегін жүктеп сабағыңызға қолдана аласыз.
Барлығы: 104643 материал
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған
Сертификатталған тренер жасаған
01.01.2023
17 863
13 694
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
КТЖ 9 сынып күнтізбелік тақырыптық жоспар
Бекмухамбетов Ринат Маратович
19 Қырқүйек 2025
316
0
ктж биология күнтізбелік тақырыптық жоспар
Биология
Сабақ жоспары
9 сынып
КТЖ 8 сынып күнтізбелік тақырыптық жоспар
Бекмухамбетов Ринат Маратович
19 Қырқүйек 2025
297
0
ктж биология күнтізбелік тақырыптық жоспар
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып
КТЖ сынып күнтізбелік тақырыптық жоспар
Бекмухамбетов Ринат Маратович
19 Қырқүйек 2025
238
0
Ктж биология күнтізбелік тақырыптық жоспар
Биология
Сабақ жоспары
7 сынып
табиғи қоректік тізбек 7- сынып
Расмұхамбетова Орынгүл Қуандыққызы
16 Қырқүйек 2025
213
0
ұстаздар сабаққа қолдана алады
Биология
Сабақ жоспары
7 сынып
ДНК мен РНК -ның қызметтері мен айырмашылықтары
Мелдебек Гүлбану Даулетқызы
09 Сәуір 2025
679
3
ДНҚ-бір тізбектен құралады ал РНҚ-ка екі тізбектен құралады.ДНҚ-да шиыршықталған қос тізбек.Ал РНҚ-да бір тізбек.Олардың айырмашылықтары жоғары молекулалы байланыс.
Биология
Сабақ жоспары
Басқа
Қанның құрамы мен қызметі. Қан түйіршіктері: эритроциттер, лейкоциттер, тромбоциттер. Плазма. Қанның қызметі: транспорттық, гомеостаздық, қорғаныштық.».
Дуйсебаева Толганай Сейфудиновна
15 Қаңтар 2025
643
3
Бөлім: 8.2А Заттардың тасымалдануы Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) Дуйсебаева Толганай Сейфудиновна Күні: 13.12.2024ж Сынып: 8 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Қанның құрамы мен қызметі. Қан түйіршіктері: эритроциттер, лейкоциттер, тромбоциттер. Плазма. Қанның қызметі: транспорттық, гомеостаздық, қорғаныштық.». Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 8.1.3.1 қан құрамы мен қызметін сипаттау Сабақтың мақсаты - қанның құрамы мен қызметі туралы түсінік қалыптасады. -қанның түйіршіктерін сипаттайды - қанның құрамы мен қызметін, лимфаны сәйкестендіреді; -қанның құрамын берілген сандары арқылы сөйлетеді. - сілтеме арқылы сұрақтарға жауап береді. Ұлттық құндылық -қанның тазалығы-тектілігінде, жеті атасын білу Сабақтың барысы Сабақтыңкезеңі/ уақыт Педагогтің 8 әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы 3 мин 2 мин 3 мин Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Оқушылар сабақты жақсы көніл-күймен бастау мақсатында «Жылы жүрек» арқылы лебіздеріңді білдіріңдер. Топқа бөлу: «: Тәттілер әдісі» арқылы орындалады. 1-топ. Эритроциттер 2-топ.Лейкоциттер 3-топ. Тромбоциттер Үй тапсырмасын пысықтау. Жұмыс формасы: Жеке Оқушылар амандасады,оқулық пен құрал саймандарын түгелдейді. «Жылы жүрек» арқылы лебіздерін білдіреді Топқа бөлінеді Дескриптор: -ЖИ бағдарламасы арқылы сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -Ағзаның ішкі ортасы және оның маңызына қатысты тұжырымдарды және қанның жауабын табады. Мақтау мадақтау ( Жарайсың!!! Керемет!!!) «Асық» әдісі арқылы 1 балл Мақтау мадақтау ( Жарайсың!!! Керемет!!!) https://www.d-id.com/ Сабақтың ортасы 30 минут Дәптермен жұмыс Мультимедиалық таныстырылым: «Қанның құрамы және қызметі» 1 тапсырма «Ойлан. Жұптас.Бөліс» әдісі Оқушылар берілген мәтінді қарап, мәтінмен танысып,жұппен талдап,топта талқылаңдар 2-тапсырма: Жұмыс формасы: Жеке жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Ой қозғау» Тәсіл: «Сәйкестендіру» 3-тапсырма: Жұмыс формасы: Жеке жұмыс «Жеті атаны тану » әдісі: 4-тапсырма: Жұмыс формасы: Топтық жұмыс Сандар сөйлейді 4-тапсырма: Жұмыс формасы: Жеке жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Серпілген сауал» Тәсіл: «Білімді бақа» Оқушылар бейнедегі ақпаратпен танысып, сабақтың тақырыбын болжайды. Оқушылар берілген мәтінді қарап, мәтінмен танысып,жұппен талдап,топта талқылайды Дескриптор: - Қанның құрамы мен қызметін сәйкестендіреді; Дескриптор: -WordWall арқылы сұрақтарға жауап береді -Жеті атасын айтады, біледі Дескриптор: -Қанның құрамын берілген сандары арқылы сөйлетеді. - Дәптермен жұмыс жасайды Дескриптор: Сілтеме арқылы өтіп тапсырманы онлайн орындайды -Қан жасушаларының ерекшелігіне қатысты тұжырымдардың дұрыс жауабын көрсетеді,сұрақтарға жауап береді. «Асық » әдісі арқылы 2 балл Мақтау мадақтау ( Жарайсың!!! Керемет!!!) «Асық » әдісі арқылы 2 балл Мақтау мадақтау ( Жарайсың!!! Керемет!!!) «Асық » әдісі арқылы 2 балл Мақтау мадақтау ( Жарайсың!!! Керемет!!!) «Асық » әдісі арқылы 2 балл Мақтау мадақтау ( Жарайсың!!! Керемет!!!) Фломастер, плакат https://www.educaplay.com/learning-resources/21003345-learning_resource.html https://wordwall.net/ru/resource/81076577 Жұмыс дәптері https://www.educaplay.com/learning-resources/21003345-learning_resource.html Сабақтың соңы 3 минут 2мин 2мин Қорытынды: Бүгінгі сабақты әр топтан қорытындылаңдар Үйге тапсырма: «Қанның құрамы мен қызметі» тақырыбында 150-200 сөзден тұратын эссе жазу Кері байланыс: «Киіз үй» әдісі Дескриптор: -Қанның құрамы мен қызметін қорытындылайды Дескриптор: «Қанның құрамы мен қызметі» тақырыбында 150-200 сөзден тұратын эссе жазады Сабақ бойынша кері байланыс жасайды Бейнежазба Қосымша 1 Стикер, киіз үй
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып
Тірі организмдегі қоректік заттардың тасымалдануы.§22.Өсімдіктерде зат тасымалдауға қатысушы мүшелері.
Сырмаханова Лаура Кожабеккызы
09 Қаңтар 2025
280
2
Заттар тасымалдануының тірі ағзалардың тіршілік әрекеті үшін маңызы. Заттардың тасымалдануына қатысатын тірі ағзалардың мүшелері мен мүшелер жүйесі
Биология
Сабақ жоспары
7 сынып
Ашық сабақ "Қартаю. Қартаю үрдісі туралы теориялар»
Мамытова Гульбану Ертаевна
20 Желтоқсан 2024
494
2
Барлық оқушылар үшін: Қартаюды біледі және түсіндіре алады. Көпшілік оқушылар үшін: Қартаю түрлерін біледі және қартаю туралы теорияларды сипаттап бере алады.
Биология
Сабақ жоспары
10 сынып
Көбею. Өсу және даму бөлімі бойынша жиынтық бағалау
Ажихан Үміт Талгатқызы
26 Тамыз 2024
463
2
Митоз. Мейоз. Митоз бен мейоздың биологиялық маңызы
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып
Адам қан топтарының тұқымқуалау заңдылықтары. Резус-фактор.
Ажихан Үміт Талгатқызы
26 Тамыз 2024
317
2
Адам қан топтарының тұқымқуалау заңдылықтары. Резус-фактор.
Биология
Сабақ жоспары
9 сынып
3 – ТОҚСАН БОЙЫНША ЖИЫНТЫҚ БАҒАЛАУ ТАПСЫРМАЛАРЫ
Ажихан Үміт Талгатқызы
26 Тамыз 2024
398
2
3 – ТОҚСАН БОЙЫНША ЖИЫНТЫҚ БАҒАЛАУ ТАПСЫРМАЛАРЫ
Биология
Сабақ жоспары
9 сынып
Липидтердің құрылымдық компоненттері. Майлардың қасиеттері мен қызметтері.
Кодекова Тогжан Бирликовна
19 Шілде 2024
511
2
ЕБҚ білім алушылары үшін де осы оқу нәтижелері қарастырылады  Бейорганикалық және органикалық заттардың тіршілік үшін маңызы мен қызметін бағалай алады;  Майлардың қызметтерін сипаттауды;  Органикалық заттарды анықтау бойынша тәжірибелер жүргізеді;
Биология
Сабақ жоспары
Басқа
Экожүйелердің компоненттері. Су және құрлық экожүйелері.
Кайбылдаева Акбаян Танирбергеновна
10 Маусым 2024
745
3
Экожүйелердің компоненттері. Су және құрлық экожүйелері. Модельдеу «Су және құрлық экожүйелерін салыстыру» 8.3.1.1 экожүйелердің жалпы құрылымының сызбасын жасау 8.3.1.2 су және құрлық экожүйелерін салыстыру
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып
Терінің маңызы, құрылысы мен қызметі. Тер бөлінудің реттелуі
Ермекбаева Шыныгул Маккамовна
03 Маусым 2024
427
2
«Жыл мезгілі» әдісі арқылы оқушыларды «Қыс», «Жаз», «Күз» суреттерімен үш топқа бөле отырып, жaздың ыcтық күніндe және қыcтың cуық күніндe aдамда қaндай өзгeрістер бaйқалады деген «Ой қозғау» сұрақтары қойыла отырып, алдыңғы білімді де еске түсіріп, пысықтау жұмысы жүргізіледі.Адaмның тeрлеуін жүзeге aсыратын қaндай мүшe деп сұрaй отырып, жаңа сaбақтың тaқырыбы тeрі турaлы eкеніне тoқталып, тeрі турaлы не білeсіздер деп тaлқылау жүргізіп, eнді тері турaлы нeні білгілeріңіз кeледі деп сұрaу aрқылы сaбақтың мaқсаты мен бaғалау критeрийлері тaлқыланады.
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып
Эмбрионалдық даму кезеңдері: Бластула, гаструла, нейрула. Ұлпалар мен мүшелердің дифференциациялануы. Органогенез
Оразмбетова Анипа Каттабековна
29 Мамыр 2024
553
2
«Эмбриондық даму» Оқушылардың ой пікірлері тыңдалған соң , мұғалім тарапынан пікірлерге қатысты кері байланыс беріліп,жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылып айтылады. 1-тапсырма: Жұмыс формасы: Топтық Белсенді оқыту әдісі: «Мағынаны табу» Тәсіл: Mind map (ақыл картасы) 2-тапсырма: Жұмыс формасы: Топтық жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Миға шабуыл» Тәсіл: Тарсия 3-тапсырма: Жұмыс формасы: Жұптық жұмыс. Белсенді оқыту әдісі: «Ой қозғау» Тәсіл: Теңбіл доп ойыны 4-тапсырма: Жұмыс формасы: Топтық жұмыс Оқыту әдісі: «Данышпан үкілер» 1.Маңызды өмірлік даналық. 2.Таныс және таныс емес. 3.Иллюстрациялық бейнелеу. 4.Үлгі боларлық қорытынды.
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып
Эмбрионалдық даму кезеңдері: Бластула, гаструла, нейрула. Ұлпалар мен мүшелердің дифференциациялануы. Органогенез
Орзмбетова Анипа Каттабековна
29 Мамыр 2024
507
4
«Эмбриондық даму» Оқушылардың ой пікірлері тыңдалған соң , мұғалім тарапынан пікірлерге қатысты кері байланыс беріліп,жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылып айтылады. 1-тапсырма: Жұмыс формасы: Топтық Белсенді оқыту әдісі: «Мағынаны табу» Тәсіл: Mind map (ақыл картасы) 2-тапсырма: Жұмыс формасы: Топтық жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Миға шабуыл» Тәсіл: Тарсия 3-тапсырма: Жұмыс формасы: Жұптық жұмыс. Белсенді оқыту әдісі: «Ой қозғау» Тәсіл: Теңбіл доп ойыны 4-тапсырма: Жұмыс формасы: Топтық жұмыс Оқыту әдісі: «Данышпан үкілер» 1.Маңызды өмірлік даналық. 2.Таныс және таныс емес. 3.Иллюстрациялық бейнелеу. 4.Үлгі боларлық қорытынды.
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып
Эмбрионалдық даму кезеңдері: бластула, гаструла, нейрула. Мүшелер жүйесінің дамуы - эмбриогенездің сатылары.
Аман Назгуль Абдашимқызы
17 Мамыр 2024
397
2
8-сынып.Биология пәнінен ҚМЖ. Мұғалімдерге арналған.
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып
қысқа мерзімді жоспар
Бимагамбетова Бакыт Сактагановна
19 Сәуір 2024
281
2
Биология пәнінен қысқа мерзімді жоспар
Биология
Сабақ жоспары
7 сынып
Зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы (бүйрек, несепағар, қуық, несеп жолы) мен қызметі. Бөліпшығару және сүзу мүшелері. Бүйректің құрылысы (қыртысты және милы қабат, нефрон, пирамида, астауша, бүйрек өзекшелері).
Ысмайл Аяулым Бекзатханқызы
17 Сәуір 2024
312
2
Зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы (бүйрек, несепағар, қуық, несеп жолы) мен қызметі. Бөліпшығару және сүзу мүшелері. Бүйректің құрылысы (қыртысты және милы қабат, нефрон, пирамида, астауша, бүйрек өзекшелері).
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып
Сүйектің макро - және микроскопиялық құрылысы. Сүйектің химиялық құрамы. Зертханалық жұмыс «Сүйектің макро және микроскопиялық құрылысы»
Сатыбалдиева Жанерке Бауыржановна
17 Сәуір 2024
344
2
Сүйектің макро - және микроскопиялық құрылысы. Сүйектің химиялық құрамы. Зертханалық жұмыс «Сүйектің макро және микроскопиялық құрылысы»
Биология
Сабақ жоспары
8 сынып