Аты-жөні енгізілмеген
ID номер: 21520
Материалдары
Барлығы: 5 материал
Қазіргі уақытта білім берудің адами қағидасын, арнайы білім беру қажеттілктері бар балалардың тұлғасын қалыптастыруда құндылықты-бейімделу әдісін жүзеге асыру барысында психофизиологиялық дамуында кемістігі бар балалар мен жасөспірімдерді нақты әлеуметке әлеуметтік бейімделу мен интеграциялау проблемасы маңызды және өзекті болып тұр.
Өзіме келетін оқушылардың контингенттері әртүрлі: психикалық, интелектуалды және дене-бітімінде көптеген кемістіктері бар, олардың көпшілігі толық емес немесе жағдайы төмен отбасында тәрбиеленеді, осы себептен олардың әлеуметтенуі мен интеграциясы қиындайды.
Әлеуметтік педагог
Барлығы
Барлығы
Мақсаты: Өз-өзіне қызмет көрсету. Қонақ күтуге, дастархан
әзірлеуге үйрету. Салаттың құрамын біліп, тек пайдалы
дәруменді көкөністерді пайдалану. Сөйлеу тілін,
логикасын дамыту. Қауыпсыздық ережесін сақтауға
үйрету.
Түзеу мақсаты: Өзінің-өзі күту және өзіндік тіршілігін қалыптауын бағалау.
Әлеуметтік педагог
Барлығы
Барлығы
Мақсаты: Өз-өзіне қызмет көрсету. Қонақ күтуге, дастархан
әзірлеуге үйрету. Салаттың құрамын біліп, тек пайдалы
дәруменді көкөністерді пайдалану. Сөйлеу тілін,
логикасын дамыту. Қауыпсыздық ережесін сақтауға
үйрету.
Түзеу мақсаты: Өзінің-өзі күту және өзіндік тіршілігін қалыптауын бағалау.
Әлеуметтік педагог
Барлығы
Барлығы
: Киім түрлерімен таныстыру. Киім күтімі
туралы түсінік беру. Өз-өзіне қызмет
етуге үйрету. Түйме қадаудың тәсілімен таныстыру.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру бөлімі.
Психогимнастика «Тілек шоғы»
Мақсаты: Балаларды жағымсыз сезімдерден арылту,
жақсылық жасауға үйрету.
Ойын барысы: Балалар дөнгелене отырады, әрқайсысының қолында гүл. Педагог өзі бастап сәлемдеседі, балалар қолдарындағы гүлді бір-біріне тілек айту арқылы ұсынады. Гүл шоқтары бірте-бірте көбейіп, педагогтың өзіне бір құшақ гүл – «Тілектің шоғы» болып оларды. Өзгелерге денсаулық тілеп, жақсылық жасасаң, ол өзіңе қайтып оралады деп педагог қорытынды жасайды.
Әлеуметтік педагог
Барлығы
Барлығы
: Киім түрлерімен таныстыру. Киім күтімі
туралы түсінік беру. Өз-өзіне қызмет
етуге үйрету. Түйме қадаудың тәсілімен таныстыру.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру бөлімі.
Психогимнастика «Тілек шоғы»
Мақсаты: Балаларды жағымсыз сезімдерден арылту,
жақсылық жасауға үйрету.
Ойын барысы: Балалар дөнгелене отырады, әрқайсысының қолында гүл. Педагог өзі бастап сәлемдеседі, балалар қолдарындағы гүлді бір-біріне тілек айту арқылы ұсынады. Гүл шоқтары бірте-бірте көбейіп, педагогтың өзіне бір құшақ гүл – «Тілектің шоғы» болып оларды. Өзгелерге денсаулық тілеп, жақсылық жасасаң, ол өзіңе қайтып оралады деп педагог қорытынды жасайды.
Әлеуметтік педагог
Ашық сабақ
Барлығы