Артқа қайту / Материалдар / Қолданушының жеке парақшасы
Аты-жөні енгізілмеген
ID номер: 796
Материалдары
Барлығы: 10 материал
Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару
Макажанова Зауре Шамшиевна
09 Сәуір 2019
400
0
Ортақ көбейткішті жақшаны жақша сыртына шығаруды дұрыс орындай білуге баулу •Жақша алдында «+», «-» таңбалары болса, жақша қалай ашылатындығын үйрету •Анықтама мен қасиеттерді есептер шығаруда қолдана білуге дағдыландыру Көбейтудің үлестірімділік қасиеті.Жақшаларды ашу .Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару анықтамасын біледі (барлығы) Жақшаны аша алады(көпшілігі) Таңбалар ережесін қолдана алады(кейбіреуі)
Математика
Барлығы
Барлығы
Көбейтудің үлестірімділік қасиеті
Макажанова Зауре Шамшиевна
09 Сәуір 2019
641
22
• Ортақ көбейткішті жақшаны жақша сыртына шығаруды дұрыс орындай білуге баулу •Жақша алдында «+», «-» таңбалары болса, жақша қалай ашылатындығын үйрету •Анықтама мен қасиеттерді есептер шығаруда қолдана білуге дағдыландыру Көбейтудің үлестірімділік қасиеті.Жақшаларды ашу .Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығару анықтамасын біледі (барлығы) Жақшаны аша алады(көпшілігі) Таңбалар ережесін қолдана алады(кейбіреуі)
Математика
Сабақ жоспары
6 сынып
математикалық диктант
Макажанова Зауре Шамшиевна
09 Сәуір 2019
729
6
1. < немесе > белгілері ______________ теңсіздіктерде қойылады 2. ≤ немесе ≥ белгілері ___________ теңсіздіктерде қойылады 3. а мен b сандарын салыстырғанда а - b айырмасы оң сан болса, _____ болады. 4. а мен b сандарын салыстырғанда а - b айырмасы теріс сан болса, ______ болады. 5. > және < белгілері .................теңсіздік белгілері 6. > және > белгілері ........... теңсіздік белгілері 7. < және < белгілері ............ теңсіздік белгілері деп аталады.
Математика
Сабақ жоспары
6 сынып
екі айнымалысы бар теңдеулер жүйесін шешу
Макажанова Зауре Шамшиевна
09 Сәуір 2019
394
0
теңдеулерді шешіп,бір жүйеге келтіреді ; теңдеулер жүйесін шешу туралы түсінік қалыптасады; есеп шығару кезіндегі білім дағдыларының қалыптасуына көз жеткізеді; Оқулық, интерактивті тақта, сабаққа қажетті ресурстар. Тәсілі : жеке,жұппен,топпен Әдісі: АКТ, СТО, диалог Топқа бөлу барысында жағымды психологиялық ахуал тудырамын. Балалармен бірге топ ережесі құрылады. Тақырыпқа теориялық талдау жасалады. Оқушылар жекелеме,жұппен,топпен жұмыс істей отырып идея бөліседі, өнім жасалады, талдайды, жинақтайды, қортындылайды, бағалайды. Екі айнымалысы бар теңдеулер жүйесі,қосу тәсілі, сызықтық функция, тәуелді және тәуелсіз айнымалы.
Математика
Сабақ жоспары
6 сынып
Санды теңсіздіктің қасиеттері
Макажанова Зауре Шамшиевна
09 Сәуір 2019
468
0
1. Сабақтың мақсаты: Білімділік: санды теңсіздіктің қасиеттерін өз бетімен шығаруға, оларды санды теңсіздіктерді түрлендіруге берілген есептер шығарғанда өз бетімен қолдана алуына жағдай туғызу; Тәрбиелік: жеке жұмыс жасауға, жауапкершілікті сезіне білуге, нәтижеге жетуге ұмтылуға, өзінше ізденімпаздыққа, еңбек етуге және жергілікті ерекшеліктерді, ұлттық ерекшеліктерді, математика ғылымында болып жатқан әлем деңгейіндегі жетістіктерді ескеретін, оларды күнделікті өмірде қолдануға бағытталған тапсырмалар беру арқылы тәрбиелеу; Дамытушылық: әр оқушының үш деңгейлік тапсырмаларды біртіндеп орындауына жағдай жасау арқылы оның қабілетіне сәйкес жеке құзырлылығын дамыту.
Математика
Сабақ жоспары
6 сынып
Сана аралығы
Макажанова Зауре Шамшиевна
09 Сәуір 2019
283
0
Барлық оқушылар: • С. Сан аралықтарының қиылысуы мен бірігуі ережесін біледі. Сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндей біледі. Оқушылардың басым бөлігі: • В. Берілген теңсіздіктерден сан аралықтарын жазып бірігуі мен қиылысуын ажыратып, шешімін жазады. Кейбір оқушылар: • А. Сан аралықтарын ажыратады, бірнеше аралықтардың бірігуі мен қиылысуын тауып,шешімін жазады. Өз бетінше теңсіздіктер құрастырып, координаталық сәуледе кескіндеп бірігуі мен қиылысуын көрсетіп дәлелдейді.
Математика
Барлығы
Барлығы
Бақылау жұмысы
Макажанова Зауре Шамшиевна
09 Сәуір 2019
690
2
«Қорытынды бақылау жұмысы» 1-нұсқа Өрнекті ықшамдаңдар: (а/(а+4)-а/(а-4))∙(а+4)/а Теңдеуді шешіңдер: 4х/5=(х-9)/2 а-ның қандай мәнінде у=ах2 функциясының графигі А(-2;8) нүктесі арқылы өтеді? Функцияның графигін салыңдар. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер: Өрнекті түрлендіріңдер: ((5х^(-1))/(3у^(-2) )) -2 ∙ 15х3у 2-нұсқа Өрнекті ықшамдаңдар: (1/(а-в)-1/(а+в))∙(а-в)/в Теңдеуді шешіңдер: (х-3)/2=2х/7 а-ның қандай мәнінде у=ах2 функциясының графигі А(2;2) нүктесі арқылы өтеді? Функцияның графигін салыңдар. Теңсіздіктер жүйесін шешіңдер: Өрнекті түрлендіріңдер: ((3х^(-1))/(4у^(-2) )) -1 ∙ 6х2у
Алгебра
Тест
10 сынып
Санды теңсіздіктер
Макажанова Зауре Шамшиевна
09 Сәуір 2019
3032
2
Пән: математика Мектеп: Күні: Мұғалімніңаты-жөні: Сынып: 6 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы Санды теңсіздіктер Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарлама сына сілтеме) Санды теңсіздік туралы мағлұмат беру . - сандарды салыстырып, теңсіздікпен жазуды; - қатаң, қатаң емес теңсіздіктерді жазуды, оқуды; - таңбалары бірдей, таңбалары қарама-қарсы теңсіздіктерді жазуды, оқуды үйренеді. Сабақтың мақсаты Сандарды салыстырып, теңсіздікпен жазады; - Қатаң, қатаң емес теңсіздіктерді жазады, оқиды; - таңбалары бірдей, таңбалары қарама-қарсы теңсіздіктерді жазады, оқуды . Же Жетістік криттерийлері • Тақырыпқа сай ережелерді айта біледі, есептерде қолдана біледі. Тілдік мақсаттар Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: теңсіздік,үлкен,кіші, қатаң,қатаң емес,қос теңсіздік Құндылықтарды дамыту ә) Берілген тақырып бойынша оқушылардың білімін жүйеге келтіру, математикалық тұрғыда сауатты жазып, оқуға дағдыландырып, оқушының зерделі ойын дамыту. б) Топпен жұмыс істеуге, өзгенің пікірін тыңдай білуге, көпшіл сезім қалыптастыруға тәрбиелеу және өзінің білімін бағалай білуді үйрету. АКТ қолдану дағдылары слайд Бастапқы білім Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу Сабақ барысы Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Миға шабуыл Ұйымдастыру: Амандасу;Түгендеу – Тренинг өткізіп, оқушыларды топқа бөлу ; - Сабаққа даярлықтарын тексеру. Миға шабуыл Қандай теңдеуді бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу деп атайды? – Қандай теңдеулер мәндес теңдеулер деп аталады? – Теңдеудің қандай қасиеттерін білесіңдер? – Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулердің түбірі қалай табылады? А3формат Парақшалар, Тапсырма Ой қозғау 1-тапсырма Көпір тапсырмасы Салыстырылатын сандар Айырма түрінде жаз Айырма (оңсан немесе теріс сан) Санды теңсіздік 5пен
Математика
Сабақ жоспары
6 сынып
Санды теңсіздік
Макажанова Зауре Шамшиевна
21 Қырқүйек 2018
426
0
санды теңсіздіктің қасиеттерін өз бетімен шығаруға, оларды санды теңсіздіктерді түрлендіруге берілген есептер шығарғанда өз бетімен қолдана алуына жағдай туғызу;
Математика
Сабақ жоспары
5 сынып
Санды теңсіздік
Макажанова Зауре Шамшиевна
21 Қырқүйек 2018
276
0
санды теңсіздіктің қасиеттерін өз бетімен шығаруға, оларды санды теңсіздіктерді түрлендіруге берілген есептер шығарғанда өз бетімен қолдана алуына жағдай туғызу;
Математика
Сабақ жоспары
5 сынып