Жаратылыстану Барлығы Барлығы бойынша Ұстаздарға арналған оқу әдістемелік материалдар

Еліміздің барлық педагогтарының білімі мен тәжірибесін біріктіріп, білім сапасын арттыру үшін сайтта 104643 материал жарияланған. Сіз осының барлығын сайттан тегін жүктеп сабағыңызға қолдана аласыз.
Барлығы: 104643 материал
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған
Сертификатталған тренер жасаған
01.01.2023
17 863
13 694
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Жер біздің ортақ үйіміз
Токеева Айзада
29 Қараша 2021
655
3
Жер ғаламшары туралы, оның адамзат өміріндегі маңызы
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
ЖАРАТЫЛЫСТАНУ САБАҚТАРЫНДА ОҚЫТУДЫҢ ЖАҢА ӘДІС – ТӘСІЛДЕРІ АРҚЫЛЫ ОҚУШЫНЫҢ ПӘНГЕ ҚЫЗЫҒУШЫЛЫҒЫН АРТТЫРУ
Ақжанова Айгүл Ақынғазықызы
11 Қараша 2020
3764
31
Оқу мен оқытудың жаңа әдіс – тәсілдерін сабақта қолданудың тиімділігі: оқушылардың пәнге қызығушылығы оянады, әрқайсысының оқу үдерісіне қатысу белсенділігі артады, жұмыс барысында әрбір оқушының сезіміне көңіл бөлінеді, оқу материалы жеңіл меңгеріледі, оқушылардың қабілеті әр түрлі қырынан танылады, мұғалім мен оқушы арасындағы кері байланыс жүзеге асады, орқушылардың өзіндік пікірі мен өзара ынтымақтастық қарым – қатынасы орнайды, жағымды мінез – құлық, өмірлік дағдылары қалыптасады.
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Жаратылыстану пәнін оқыту үдерісінде ақпараттық технологиялардың тиімділігі
Ақжанова Айгүл Ақынғазықызы
11 Қараша 2020
513
2
Сабақта ақпараттық технологияларды тиімді қолдану арқылы оқушылардың білім деңгейін арттыру.
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Табиғаттты пайдалану түрлері
Қыстаубаев Абылай Бигелдиевич
17 Мамыр 2020
718
2
Табиғаттты пайдалану түрлері
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
сабақ жоспары дүниетану пәнінен
Рустембекова Гульмира Барлыбаевна
17 Ақпан 2020
671
2
барлық ұстаздарға
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Жануарлар қайда тіршілік етеді?
Жузенова Асем Хасеновна
26 Желтоқсан 2019
657
2
супер
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Жануарлар қайда тіршілік етеді?
Жузенова Асем Хасеновна
26 Желтоқсан 2019
877
2
супер
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Жануарлар қайда тіршілік етеді?
Жузенова Асем Хасеновна
26 Желтоқсан 2019
605
2
супер
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
ж
Жузенова Асем Хасеновна
26 Желтоқсан 2019
565
2
супер
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Жануарлар қайда тіршілік етеді?
Жузенова Асем Хасеновна
26 Желтоқсан 2019
580
2
супер
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Табиғат құпиялары
Жұматаева Гүлнұр Әмірханқызы
01 Желтоқсан 2019
893
2
мұғалімдерге
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Жер бетін бейнелеу тәсілдері
Жұматаева Гүлнұр Әмірханқызы
01 Желтоқсан 2019
478
3
бәріне
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Сабақ жоспары. Ұлттық тағам. Мәтін 1-сынып
Қыйлыбаева Бағила Орысбайқызы
12 Маусым 2019
1151
6
Жас маман комек ретінде
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Жабайы және үй жануарлары
Жүзбай Гүлмира Сәндібекқызы
01 Маусым 2019
571
2
бастауыш сынып мұғалімдеріне сабақ жоспары
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Дәмді әрі пайдалы
Жүзбай Гүлмира Сәндібекқызы
01 Маусым 2019
398
2
бастауыш сынып мұғалімдеріне сабақ жоспары
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
«Математикалық биржа» зияткерлік ойын
Нурсеитова Райхан Зайнулкабиденқызы
06 Мамыр 2019
890
4
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушылардың білімге деген құштарлығын арттыру, білімдерін тереңдету, математикалық ой-өрісін кеңейту, іздену қабілеттерін дамыту, өмірде кездесетін қиыншылықтарды оқушының өзі шеше білуіне ықпал жасау, өз күшіне сенімін арттыру Дамытушылық: Ұйымдастырушылық қабілетін дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, нақты пәнге қызығушылыққа, жауапкершілікке, өзін-өзі тәрбиелеуге тәрбиелеу. Көрнекілігі: Безендірілген зал, нақыл сөздер, карточкалық тапсырмалар, логикалық есептер, әр топқа даярланған үстел.
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Математика сабағында оқушыларды жан-жақты логикалық ойлауға тәрбиелеу
Нурсеитова Райхан Зайнулкабиденқызы
06 Мамыр 2019
702
2
Осы заман талабын ескере отыра, мен педагогика, психология ғалымдарының еңбектерімен таныса келе «Құзретті жеке тұлға қалыптастыруда, оқушылардың өз бетімен жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру» деген өзекті тақырыппен жұмыс істеймін. Өйткені «Шайнап берген ас болмас» деген ата – баба сөзіне сүйенетін болсақ. Өздігінен. өз бетімен алған білім мен ғибрат қана адам ойында қалып, дағдыға ұласады. Яғни қазіргі кезде жалпы білім беретін орта мектептердегі оқу - тәрбие үрдісін дұрыс ұйымдастырудың бірден-бір жолы ғылым негіздерінен білім берумен қатар, сол білімді алуға ынталылықты, яғни оқушылардың танымдық қызығушылығын ояту, шығармашылық белсенділікті өз бетінше ізденуді арттыру. Оқушының білім алу үрдісіндегі өзіндік пікірі мен ой жүйесінің негізі бастауыш сатыда қалыптасатыны белгілі. Сондықтан оқушыларды өз бетімен жұмыс істеуге бастауыш сыныптан дағдыландырған дұрыс.
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Профессия пожарный- звучит гордо
Кайнетов Амантай Серикович
06 Мамыр 2019
549
2
Сегодня мы поговорим о героях огненного фронта, умеющих покорить стихию, создать заслон разрушительной силе огня, надежду и опору нашего спокойствия и благополучия! Наш кураторский час мы посвящаем людям, чей труд связан с пожарной охраной. Поговорим о людях, которые находится на трудной службе, и каждую минуту могут рисковать жизнью. Потушить костёр или даже загоревшееся полотенце на кухне может любой из нас. Но когда речь идёт о полномасштабном пожаре - тут в бой со стихией вступают отважные профессионалы. Название им - пожарные. Во все времена люди сталкивались с пожарами. И во все времена их спасали, им протягивали руку помощи те, кто оказался рядом. Попавшим в беду сочувствовали, сопереживали. Такая способность сочувствовать чужому человеку, воспринимать чужое горе как свое личное, свойственна многим людям. Но некоторым - в особой степени. Вот они и становятся профессиональными пожарными, из таких людей формируются подразделения Государственной противопожарной службы.
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
"Өсімдікке жыл бойы қандай күтім жасау керек"
Ажинурова Балкия Калиовна
02 Наурыз 2019
406
2
Саьақ жаратылыстану пәнінен құрылған. Қызықты тапсырмалар өте көп
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы
Қалай дұрыс тамақтану керек
Топаева Гулнар Мураткызы
22 Ақпан 2019
494
2
2-сабақ Пән: Сауат ашу Орта мерзімді жоспар бөлімі: 2 тарау: Менің мектебім Күні: Сынып: 1-сынып Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: 26 Қатыспағандар саны: 0 Сабақ тақырыбы Сыныптан тыс уақытта. Ш дыбысы мен әрпі. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіндіреді. Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды. Кейбір оқушылар: тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. Бағалау критерийлері тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіндіреді. шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды. тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. Құндылықтарды дарыту Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. Пәнаралық байланыстар Дүниетану, қазақ тілі. АКТ қолдану дағдылары Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; Ресурстар Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б Бастапқы білім 2 тарау және 1 тарауда игерілген білім мен дағдыларға негізделеді. Оқушылар мектептің бір күнін сипаттау үшін және айтып беру үшін мектеп туралы әңгімелермен, балаларға арналған өлеңдермен және сөздермен таныс болуы керек. Сабақтың барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың басы Жаңа топ құру Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен күлгенді ұнатамын» ойын жаттығуы Педагог балаларға:тұңжыраған жәнекөңілсіз,жабырқаған және ойланған көңілді және күлкілі;қайрымды және қуанышты,т.б.кейіпке еніп,бір бірімен рольге кіріп,адамдардың бейнесін келтіруге ұсынады.балалар айнаға қарап, әдемі ақкөңіл кейіпте күлімдейді.педагог осы «М
Жаратылыстану
Барлығы
Барлығы