Информатика Сабақ жоспары 11 сынып бойынша Ұстаздарға арналған оқу әдістемелік материалдар
Еліміздің барлық педагогтарының білімі мен тәжірибесін біріктіріп, білім сапасын арттыру үшін сайтта 104643 материал жарияланған. Сіз осының барлығын сайттан тегін жүктеп сабағыңызға қолдана аласыз.
Барлығы: 104643 материал
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
ұмыс істеу принципі:
1. Робот сенсорлар арқылы кеңістікті сканерлейді.
2. Бағдарлама жол бағытын есептейді (мысалы, “зигзаг” түрінде жүру).
3. Қозғалтқыштар дөңгелектер мен щеткаларды айналдырады.
4. Сорғыш жүйе шаңды ішке тартып, контейнерге жинайды.
5. Тазалау аяқталған соң робот өздігінен зарядтау бекетіне оралады.
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Информатика спецификация ЕНТСпецификация теста ЕНТ по предмету "Информатика" определяет структуру и содержание экзаменационного теста. В одном варианте теста по информатике содержится 40 заданий. Из них 25 заданий с выбором одного правильного ответа и 5 заданий на основе одного контекста, также с выбором одного правильного ответа
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Қысқа мерзімді жоспары
Бөлім Мобильді қосымшалар
Педагогтың аты-жөні Бакыбаев Курмангази Турсынбаевич
Күні: 13.01.2025ж.
Сынып 11 Ә Қатысушалыр саны Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы: Мобильді қосымшалардың конструкторлары және мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 10.1.4.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасыныың интерфейсін құру
Сабақтың мақсаты: - Мобильді қосымшаларды жасау платформаларының қосымшаны жасау тәсілдері бойынша ажыратады
- Мобильді қосымшалардың конструкторларын анықтайды
- MIT App Inventor функционалдық ортасын бағалайды.
Бағалау критерийлері - Мобильді қосымшаларды жасау платформаларының қосымшаны жасау тәсілдері бойынша ажырата алады
- Мобильді қосымшалардың конструкторларын анықтай алады
- MIT App Inventor функционалдық ортасын бағалай алады.
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу, түсіну, қолдану
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.
Қызығушылықты ояту: «Досыңа тілек» әдісі
Өткен тақырыпты пысықтау:
1. Қандай жағдайда FreeDEXpano программасын, ал қандай жағдайда freeDEXpano GUI программасын қолданған дұрыс.
2. freeDEXpano GUI программасының артықшылықтары мен кемшіліктерін ата
3. freeDEXpano мен freeDEXpano GUI программаларын салыстыр.
Ой қозғау арқылы жаңа тақырыпты ашу
Презентациядан суреттер беріледі, суреттер бойынша сұрақтар қойылады.
Сабақтың тақырыбы: Мобильді қосымшалардың конструкторлары және мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
10.1.4.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасыныың интерфейсін құру
Бағалау критерийлері:
- Мобильді қосымшаларды жасау платформаларының қосымшаны жасау тәсілдері бойынша ажырата алады
- Мобильді қосымшалардың конструкторларын анықтай алады
- MIT App Inventor функционалдық ортасын бағалай алады. 1.Мұғаліммен амандасады.
Сабаққа көңілді қатысады
Дескриптор:
-талдау жасайды
-сұраққа жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Тақырыпты ашады
танысады
Мұғалімнің кері байланысы. Ауызша бағалау, мадақтау
Дәптер, оқулық
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты түсіндіру
1-тапсырма:
Интернет желісінің ресурстарын қолданып, мобильді қосымшалардың танымал 10 конструкторының тізімін жаса. Нәтижесін кесте түрінде жазыңдар.
Ресурс Мүмкіндіктер Құны
2-тапсырма:
Интернет желісінің ресурстарын қолданып, мобильді қосымшаларды әзірлеудің ең танымал шоғырландырылған ортасының тізімін жаса. Нәтижесін кесте түрінде жазыңдар.
Ресурс Мүмкіндіктер Құны
3-тапсырма:
MIT App Inventor функционалдық ортасын бағала. Бұл ортада қандай компоненттер бар? Осы компоненттердің негізінде қандай қосымшаларды құруға болады? Жазыңдар.
Дескриптор.
-ресурстарды анықтайды
-мүмкіндіктерін жазады
-құнын жазады
Дескриптор.
-ресурстарды анықтайды
-мүмкіндіктерін жазады
-құнын жазады
Дескриптор.
-бағалайды
-компоненттерді анықтайды
Стикерлер арқылы өзін-өзі бағалау
Стикерлер арқылы бірін-бірі бағалау
Мұғалімнің кері байланысы ауызша бағалау
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық, дәптер
Сабақтың соңы Сабақты қорытындылау:
сұрақ-жауап:
1. «Мобильді қосымшалардың конструкторы» дегеніміз не?
2. Конструктор мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасынан несімен ерекшеленеді?
Кері байланыс:
«++, ?» арқылы кері байланыс жүргізу. Дескриптор:
-сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс жасайды
Мұғалімнің кері байланысы ауызша бағалау
Оқулық
Үйге тапсырма 1. MIT App Inventor-дың көмегімен қосымшаға қолданушы интерфейсінің қандай компоненттерін орналастыруға болады?
2. Screen, Батырма, Жазба, Мәтін компоненттері үшін «Компоненттер мен олардың қасиеттері» кестесін толтыр. Кестеде компоненттің 5 негізгі қасиеті мен мүмкін мәндерін көрсет. Жазып алады Күнделік
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Жаңа сабақты түсіндіру
1-тапсырма:
Интернет желісінің ресурстарын қолданып, мобильді қосымшалардың танымал 10 конструкторының тізімін жаса. Нәтижесін кесте түрінде жазыңдар.
Ресурс Мүмкіндіктер Құны
2-тапсырма:
Интернет желісінің ресурстарын қолданып, мобильді қосымшаларды әзірлеудің ең танымал шоғырландырылған ортасының тізімін жаса. Нәтижесін кесте түрінде жазыңдар.
Ресурс Мүмкіндіктер Құны
3-тапсырма:
MIT App Inventor функционалдық ортасын бағала. Бұл ортада қандай компоненттер бар? Осы компоненттердің негізінде қандай қосымшаларды құруға болады? Жазыңдар.
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Ұстаздарға қажетті қысқа мерзімді жоспары
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
11 сыныпқа арналған "Блокчейін технологиясы" атты қысқа мерзімді жоспар
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
11 сынып арналған "Электронды цифрлық қолтанба және сертификат" атты қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Реляциялық деректер қоры. Big Data. Деректер қорының негіздері
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Мобильді құрылғылардың сипаттамасы
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Ғаламдық желі интернет және әлеуметтік желілердің 1 курс студенттеріне BOPPPS моделіне сабақ жоспары жасақталған
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
сабақ жоспар
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Мәліметтер қорында форма құруды үйренеді. Мәліметтер қоры туралы түсінік алады
Көп кестелі мәліметтер қорында форма құрып үйренеді
Топтық және жұптық жұмыстар жасауға дағдыланады
Мұғалімдерге дайын сабақ жоспары.Қосымша көмек ретінде пайдалануға болады.
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
басқа нысандардың арнайы құралдарын пайдаланып, контур жасап үйрену
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыз Біздің айналамыздағы ақпарат. Қосымша мәлімет видео корсетілім.
«Санадағы кинофильм» әдісі.Практикалық жұмыс Жеке –жеке компьютерде «Әлемдегі ақпарат»
тақырыбында ЭССЕ жазады.
«ТАҚТАДАҒЫ ГРАФФИТИ» әдісі 2 топқа постер таратып берем, постер жасайды. «Біздің айналамыздағы ақпарат» тақырыбында.
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
HTML программалау тілі
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Мұғалімдерге жанартылған бағдарлама бойынша көмек ретінде керек
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Инфортатиктерге көмек ретінде қажет
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Жобалық жұмыс
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Образовательные: познакомить учеников с основными тегами оформления списков, вставки интерактивных форм; продемонстрировать использование этих команд на примерах оформления Web -страниц; сформировать навыки и умения создания простейших Web -страниц;
Развивающие: формирование приёмов логического мышления, развитие интереса к предмету, информационной культуры, развивать способность анализировать и обобщать, делать выводы, расширение кругозора;
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Оқушылардың теориялық білімдерін практикамен ұштастыра отырып және деңгейлік тапсырмалар арқылы ойлау қабілеттерін, іскерлік белсенділіктірін дамыту;
Барлық оқушылар:
• Сызықтық, тармақтық, циклдік алгоритмді және блок-сызба құра алады
Оқушылардың басым бөлігі:
• Алгортитмдік құрылымын құра алады
Кейбір оқушылар:
• Әртүрлі алгоритмдердің блок-сызбасын құра алады
Оқушылар:
Алған білімдерін практикалық, деңгейлік тапсырмалар арқылы бекітеді.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
алгоритм, сөздік, графикалық, программалау, блок-сызба
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Шарттың цикл басында және соңында тексерілуі мүмкін екеуінің айырмашылығы неде?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
алгоритм сөзінің үш тілде аталуын білу
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
1
2