Информатика 11 сынып бойынша Ұстаздарға арналған оқу әдістемелік материалдар
Еліміздің барлық педагогтарының білімі мен тәжірибесін біріктіріп, білім сапасын арттыру үшін сайтта 104643 материал жарияланған. Сіз осының барлығын сайттан тегін жүктеп сабағыңызға қолдана аласыз.
Барлығы: 104643 материал
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
ұмыс істеу принципі:
1. Робот сенсорлар арқылы кеңістікті сканерлейді.
2. Бағдарлама жол бағытын есептейді (мысалы, “зигзаг” түрінде жүру).
3. Қозғалтқыштар дөңгелектер мен щеткаларды айналдырады.
4. Сорғыш жүйе шаңды ішке тартып, контейнерге жинайды.
5. Тазалау аяқталған соң робот өздігінен зарядтау бекетіне оралады.
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Электрондық цифрлық қолтаңба
электрондық үкімет порталында электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдану
Информатика
Ашық сабақ
11 сынып
IT Srartup және жарнама
Startup (стартап) түсінігін баяндау;
Информатика
Ашық сабақ
11 сынып
Виртуалды мәшинелер
виртуалды мәшинелердің мақсатын сипаттау
Информатика
Ашық сабақ
11 сынып
Тайм-менеджмент — бұл уақытты тиімді ұйымдастыру және оны дұрыс пайдалану өнері.
Информатика
Мақала
11 сынып
Информатика спецификация ЕНТСпецификация теста ЕНТ по предмету "Информатика" определяет структуру и содержание экзаменационного теста. В одном варианте теста по информатике содержится 40 заданий. Из них 25 заданий с выбором одного правильного ответа и 5 заданий на основе одного контекста, также с выбором одного правильного ответа
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Бұл мақалада қазіргі цифрлық дәуірдің қоғамға тигізген оң және теріс әсерлері туралы баяндалған. Автор цифрландырудың білім, медицина, сауда сияқты салалардағы артықшылықтарын атап өтеді. Сонымен қатар, адамдар арасындағы шынайы қарым-қатынастың азаюы, киберқауіпсіздік мәселелері мен технологияға тәуелділік секілді кемшіліктерге де назар аударады. Мақала соңында цифрлық мүмкіндіктерді дұрыс, тиімді пайдалану керектігі айтылып, тепе-теңдік сақтау қажеттігі қорытындыланады.
Информатика
Мақала
11 сынып
ТЖБ ИНФОРМАТИКА ПӘНІНЕН 11 сынып
Информатика
Тест
11 сынып
11 сыныпқа арналған ҰБТ дайындық сұрақтары
Информатика
Тест
11 сынып
Мұғалімдер сабақта пайдаланады
Информатика
Ашық сабақ
11 сынып
Информатика 11-сынып БЖБ №2 ҚГБ 3-тоқсан
Информатика
Басқа
11 сынып
Информатика ТЖБ 11-сынып 3-тоқсан ЖМБ
Информатика
Басқа
11 сынып
Информатика пәнінен "Заттар интернеті" тақырыбындағы БЖБ 11-сынып 3-тоқсан
Информатика
Басқа
11 сынып
Веб -бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін дайын скрипттерді қолдану
Информатика
Ашық сабақ
11 сынып
IT Startup (ай-ти стартап) және жарнама Инфографика, видео сияқты маркетингтік жарнама құрудың әдіс-тәсілдерін меңгеру
Информатика
Ашық сабақ
11 сынып
Жобаны жылжыту және маркетинг тақырыбы бойынша ашық сабақ жоспары
Информатика
Ашық сабақ
11 сынып
Коммутациялық түйіндер арқылы абоненттердің бір бірімен байланысы
Информатика
Презентация
11 сынып
Қысқа мерзімді жоспары
Бөлім Мобильді қосымшалар
Педагогтың аты-жөні Бакыбаев Курмангази Турсынбаевич
Күні: 13.01.2025ж.
Сынып 11 Ә Қатысушалыр саны Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы: Мобильді қосымшалардың конструкторлары және мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 10.1.4.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасыныың интерфейсін құру
Сабақтың мақсаты: - Мобильді қосымшаларды жасау платформаларының қосымшаны жасау тәсілдері бойынша ажыратады
- Мобильді қосымшалардың конструкторларын анықтайды
- MIT App Inventor функционалдық ортасын бағалайды.
Бағалау критерийлері - Мобильді қосымшаларды жасау платформаларының қосымшаны жасау тәсілдері бойынша ажырата алады
- Мобильді қосымшалардың конструкторларын анықтай алады
- MIT App Inventor функционалдық ортасын бағалай алады.
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу, түсіну, қолдану
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.
Қызығушылықты ояту: «Досыңа тілек» әдісі
Өткен тақырыпты пысықтау:
1. Қандай жағдайда FreeDEXpano программасын, ал қандай жағдайда freeDEXpano GUI программасын қолданған дұрыс.
2. freeDEXpano GUI программасының артықшылықтары мен кемшіліктерін ата
3. freeDEXpano мен freeDEXpano GUI программаларын салыстыр.
Ой қозғау арқылы жаңа тақырыпты ашу
Презентациядан суреттер беріледі, суреттер бойынша сұрақтар қойылады.
Сабақтың тақырыбы: Мобильді қосымшалардың конструкторлары және мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасы
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
10.1.4.1 конструкторде ыңғайлы мобильдік қосымшасыныың интерфейсін құру
Бағалау критерийлері:
- Мобильді қосымшаларды жасау платформаларының қосымшаны жасау тәсілдері бойынша ажырата алады
- Мобильді қосымшалардың конструкторларын анықтай алады
- MIT App Inventor функционалдық ортасын бағалай алады. 1.Мұғаліммен амандасады.
Сабаққа көңілді қатысады
Дескриптор:
-талдау жасайды
-сұраққа жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Тақырыпты ашады
танысады
Мұғалімнің кері байланысы. Ауызша бағалау, мадақтау
Дәптер, оқулық
Сабақтың ортасы Жаңа сабақты түсіндіру
1-тапсырма:
Интернет желісінің ресурстарын қолданып, мобильді қосымшалардың танымал 10 конструкторының тізімін жаса. Нәтижесін кесте түрінде жазыңдар.
Ресурс Мүмкіндіктер Құны
2-тапсырма:
Интернет желісінің ресурстарын қолданып, мобильді қосымшаларды әзірлеудің ең танымал шоғырландырылған ортасының тізімін жаса. Нәтижесін кесте түрінде жазыңдар.
Ресурс Мүмкіндіктер Құны
3-тапсырма:
MIT App Inventor функционалдық ортасын бағала. Бұл ортада қандай компоненттер бар? Осы компоненттердің негізінде қандай қосымшаларды құруға болады? Жазыңдар.
Дескриптор.
-ресурстарды анықтайды
-мүмкіндіктерін жазады
-құнын жазады
Дескриптор.
-ресурстарды анықтайды
-мүмкіндіктерін жазады
-құнын жазады
Дескриптор.
-бағалайды
-компоненттерді анықтайды
Стикерлер арқылы өзін-өзі бағалау
Стикерлер арқылы бірін-бірі бағалау
Мұғалімнің кері байланысы ауызша бағалау
Жұмыс дәптері
Оқулық
Оқулық, дәптер
Сабақтың соңы Сабақты қорытындылау:
сұрақ-жауап:
1. «Мобильді қосымшалардың конструкторы» дегеніміз не?
2. Конструктор мобильді қосымшаларды әзірлеу ортасынан несімен ерекшеленеді?
Кері байланыс:
«++, ?» арқылы кері байланыс жүргізу. Дескриптор:
-сұрақтарға жауап береді
Кері байланыс жасайды
Мұғалімнің кері байланысы ауызша бағалау
Оқулық
Үйге тапсырма 1. MIT App Inventor-дың көмегімен қосымшаға қолданушы интерфейсінің қандай компоненттерін орналастыруға болады?
2. Screen, Батырма, Жазба, Мәтін компоненттері үшін «Компоненттер мен олардың қасиеттері» кестесін толтыр. Кестеде компоненттің 5 негізгі қасиеті мен мүмкін мәндерін көрсет. Жазып алады Күнделік
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Жаңа сабақты түсіндіру
1-тапсырма:
Интернет желісінің ресурстарын қолданып, мобильді қосымшалардың танымал 10 конструкторының тізімін жаса. Нәтижесін кесте түрінде жазыңдар.
Ресурс Мүмкіндіктер Құны
2-тапсырма:
Интернет желісінің ресурстарын қолданып, мобильді қосымшаларды әзірлеудің ең танымал шоғырландырылған ортасының тізімін жаса. Нәтижесін кесте түрінде жазыңдар.
Ресурс Мүмкіндіктер Құны
3-тапсырма:
MIT App Inventor функционалдық ортасын бағала. Бұл ортада қандай компоненттер бар? Осы компоненттердің негізінде қандай қосымшаларды құруға болады? Жазыңдар.
Информатика
Сабақ жоспары
11 сынып
Жасанды интеллект - жақсы дамыпы келе жатқан цифрлы технология
Информатика
Мақала
11 сынып
1
2
...
8