Қазақ әдебиеті Ашық сабақ 3 сынып бойынша Ұстаздарға арналған оқу әдістемелік материалдар
Еліміздің барлық педагогтарының білімі мен тәжірибесін біріктіріп, білім сапасын арттыру үшін сайтта 108647 материал жарияланған. Сіз осының барлығын сайттан тегін жүктеп сабағыңызға қолдана аласыз.
Барлығы: 108647 материал
Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден осы оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған
ҚР Оқу-ағарту министрлігінің стандарты бойынша жасалған
3 сынып қазақ әдебиеті бойынша ашық сабақ жоспары
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Күляштың шығармашылығы туралы Күляштың танымал әншілігі туралы баяндалады. Ерліг еңбектері суреттеледі.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Шығарманың тақырыбы мен негізгі ойды анықтайтын мәтін бөлігін және сөйлемді анықтайды
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Шығарманың түрлі жанры бойынша шығармашылық жұмыс жазу.
,шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Шығарманың түрлі жанры бойынша шығармашылық жұмыс жазу.
,шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалау.
Кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінез- құлқының өзгеру себептерін мәтіннен дәлелдер келтіріп тауып, бағалау.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербальды емес тілдік құралдарды қолдану.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Наурыз тцралы
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Қазақтың қаһарман ұлы Бауыржан Момышұлының туғанына 100 жыл толуына орай Ресей астанасындағы мектептердің біріне батырдың есімі берілді.
«Жақсының аты өлмейді» демекші елімізде де Бауыржан Момышұлы атындағы мектептер ашылып, жас ұрпақты ұлттық патриоттық рухта тәрбиелеу мәселесіне ерекше көңіл бөлінген. Елімізде батырдың ерлігін насихаттауға арналған орталықтар, мұражайлар жұмыс жүргізіп, кітаптар жазылар, көшелерге батыр атының берілуі де ердің атының ұмытылмайтындығының айғағы. Сонымен қатар 2007 жылдан бері елімізде «Бауыржан Момышұлы» атындағы нөмірленген Құрмет белгісі беріліп келеді.
Батыр ұл – есімдері сақталады,
Жыр болып жүректерде жатталады.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
2.2 Шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру;
3.1 Шығарманың жоспарын құру.
3.2.2.1 – шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қою және жауап беру;
3.3.1.1 – мұғалім көмегімен оқылған шығарманы логикалық бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып, жоспар құру.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
• Топтық жұмыс арқылы оқушылар өзіндік ізденіске бағытталады, шығармашылықпен жұмыс істеу дағдылары артады;
• Оқушылар көркем шығарманы талдау дағдыларын, көркем әдеби сөйлеу тілдерін дамыта түседі;
• Оқушылар сөйлеу өнерінің құдыретін білетін болады;
• әр оқушы өз-өзіне баға береді, өзіндік пайымын жасайды, тәрбиелік, тағылымдық мәнін ұғынады.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Салт-дәстүр.Алғаш атқа мінген баланың қорқынышы.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Өтілген ашық сабағымды жас ұстаздарға көмек болса деген ойыммен беріп отырмын.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Ақынның өмірі туралы мағлұмат беру. «Жақсы мен жаман» өлеңін оқу, талдау өлеңді мәнерлеп оқуға, өз ой пікірін айта білуге жетедеу. Жақсыдан үйреніп жаманнан жиренуге, жақсы мен жаманды ажырата алуға, өмірге қажетін таңдай білуге бағыттау.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
ұстаздарға
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
3 сынып ұстаздарына керек
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Бастауыш сынып мұғалімдеріне
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
. «Кір жайғыш» әдісі. Топтар тапсырманы кір жайғыштан өздері таңдап алады.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Пән: әдебиеттік оқу Сынып: 3 «Ә» сынып Мерзімі: 14.03.2017 ж
Сабақтың тақырыбы «Көжек (ертегісі)»
Сабақтың мақсаты Әңгімені жүргізіп, түсініп оқуға дағдыландыру. Кейіпкерге мінездеме беру. Әңгіменің негізгі идеясын ашу, талдауға үйрету
Табыс критерий Барлығы: Қамқорлық жасау біледі.
Кейбіреулері: Тапсырманы орындау барысында өз ойларын толық жеткізуге тырысады.
Көпшілігі: Сыни тұрғыдан ойлауға үйренеді.
Күтілетін нәтижелер Қамқорлық пен аяушылық жасауды үйренеді. Ашық сұрақтарарқылы өз ойын ашық айта алуға талпынады. Ауызекі сөйлеу арқылы түсіндіруі, диалог негізінде жеткізеді. Туған жердің ыстық, қымбат болатындығы жайлы түсінік қалыптасады,
Түйінді идеясы Туған жердей- жер болмас,
Туған елдей – ел болмас.
Пайдаланылатын ресурстар Суреттер, ойыншықтар, қазақстан картасы, слайд.
Қажетті әдіс-тәсілдер Топтық жұмыстар, топтастыру әдісі, ойын, ашық сұрақтар.
№ Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Уақыты Бағалау
1 1) ұйымдастыру кезеңі
2) психологиялық дайындық
3) топқа бөлу Психологиялық ахуал,шаттық шеңберін құру
3) «Әдептілер», «Ақылдылар», «Білгірлер» болып үш топқа бөлінеді 3мин
2 Өткен сабақты пысықтау. Үй тапсырмасын сұрау. Алтай Аясында И.Байзақов
Мәнерлеп оқу
Сөзсандықпен жұмыс
Суретпен жұмыс
өлеңнен қарға, бұлтқа, айға қатысты сөздерді тап. Әр тіркестің тауға қандай қатысы бар деп ойлайсың? Қазақстандағы Алтай тауынан басқа қандай тауларды білесің? Алтай тауын көз алдыңа елестету арқылы өз сөзіңмен сипаттап айтшы «Әдептілер» тобы өлеңді мәнерлеп оқиды
«Ақылдылар» тобы сөзсандықтағы сөздердің мазмұнын ашады.
«Білгірлер» тобы суретпен жұмыс істейді. Елестету арқылы таудың суретін салады, өз сөздерімен сипаттап айтып береді.
Қазақстан картасынан көрсетеді 10мин Смайликтер
Мадақтау
3 Сергіту сәті Музыкамен қимыл-қозғалыс жасайды 3мин
4 Жаңа сабақ «Көжек» ертегісі
Ертегіні оқып шығуға уақыт беріледі әр топқа тапсырма беріледі «Білгірлер» тобы шаруаның іс-әрекетін ролдік ойындар арқылы көрсетеді.
«Ақылдылар» тобы көжектің қорқыныш
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
Пән: әдебиеттік оқу Сынып: 3 «Ә»
Сабақтың тақырыбы: С Сейфуллин «Ақсақ киік»
Сабақтың мақсаты: Автор туралы түсініктерін кеңейту барысында, әңгіменің мазмұнын түсініп оқуға, ойын толық жеткізе білуге дағдыландыру.
Табыс критерий: Барлығы:«Ақсақ киік»» өлеңімен танысып, негізгі ойды анықтайды.
Кейбіреулері: Талқылап,ортаға салып,өздігінен білім алуға үйренеді.
Көпшілігі: Топпен және жұппен жұмыс жасай отырып,сын тұрғысынан ойлауға дағдыланады.
Нәтижесі: Топпен,жұппен жұмыс жасайды.Сын тұрғысынан ойлай алады.Өмірмен байланыстыра алады. Өз ойын еркін жеткізеді өзіндік ой түйеді.
Сабақтың түрі топтық жұмыс
Сабақтың әдісі: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. ОүБ және ОБ. АКТ. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
Стратегиялық іс әрекет: «Интервью», «Еркін жазу», «Топтастыру».
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, слайд, текше, жетістік ағашы,алмалар, тапсырмалар.
Уақыт өлшемі Жоспар мазмұны Мұғалімнің іс әрекеті Оқушылардың іс әрекеті ресурстар
2 мин Кіріспе.
Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу.Оқушыларды психологиялық дайындау. Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу сәлемдесу «ыстық алақан» тренингі арқылы жылы лебіздерін білдіру іс әрекетін ұйымдастыру. Орындарынан тұрып сәлемдеседі, жылы қабақты сезеді. Бір-біріне жүректен шыққан жылы лебіздерін білдіреді. Тақта, оқулық
Сөздіктер
3мин Сынып оқушыларын шағын топтарға бөлу. Киік түрлерімен шағын үш топқа бөледі. 1.Құралай тобы; 2.Ақбөкен тобы; 3.Марал тобы. Оқушылар киік түрлері арқылы шағын үш топқа бөлінеді. Қалам, дәптер
10мин Үй тапсырмасы С. Мұқанов. « Көкшенiң көрiнiсi» мәтінінен «Атқозшы мен арба» әдісімен үй жұмысын қайталау. С. Мұқанов. « Көкшенiң көрiнiсi» мәтіннің мазмұнын ашады.
18 мин Жаңа сабақ
«Еркін жазу» Тақырыпқа қатысты презентация мен
«Ақсақ киік» жайлы бейнебаян көрсету.
Өлең мағынасын түсіне отырып, эсс
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
3 сынып
1
2