Артқа қайту / Материалдар / Қолданушының жеке парақшасы
Құтжанқызы Қазыбекова
ID номер: 4726
Материалдары
Барлығы: 27 материал
Сызықтарды параллель жүргізу
Қазыбекова Мерует Құтжанқызы
01 Желтоқсан 2021
356
0
Тақырыбы: Сызықтарды параллель жүргізу Оқушылардың жазу дағдысын көркемдеу, сұлу жазуға машықтандыру. Өз ойын ауызша да, жазбаша да сауатты жеткізе білуін жетілдіру. Ауызекі және жазба тілде қарым- қатынас жасау дағдыларын дамыту, орфографиялық дағдылар мен көркем жазу дағдыларын қалыптастыру.
Мектеп алды даярлық
Сыныптан тыс жұмыс
Мектепке дейінгі
Сызықтарды параллель жүргізу
Қазыбекова Мерует Құтжанқызы
01 Желтоқсан 2021
580
2
Тақырыбы: Сызықтарды параллель жүргізу Оқушылардың жазу дағдысын көркемдеу, сұлу жазуға машықтандыру. Өз ойын ауызша да, жазбаша да сауатты жеткізе білуін жетілдіру. Ауызекі және жазба тілде қарым- қатынас жасау дағдыларын дамыту, орфографиялық дағдылар мен көркем жазу дағдыларын қалыптастыру.
Мектеп алды даярлық
Сыныптан тыс жұмыс
Мектепке дейінгі
"О,Т әріптері. Орман" ҚМЖ
Қазыбекова Мерует Құтжанқызы
01 Желтоқсан 2021
785
5
Сабақ №5 Пәні: Көркем жазу Сыныбы: Күні: Тақырыбы: Әріп элементтерін бөлек салу Сабаққа негізделген оқу мақсаты: Тілдік мақсат Оқушылардың жазу дағдысын көркемдеу, сұлу жазуға машықтандыру. Өз ойын ауызша да, жазбаша да сауатты жеткізе білуін жетілдіру. Ауызекі және жазба тілде қарым- қатынас жасау дағдыларын дамыту, орфографиялық дағдылар мен көркем жазу дағдыларын қалыптастыру. Оқушының сабаққа қамтылуы Барлық оқушылар:Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді;Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
"Әріп элементтерін бөлек салу" ҚМЖ
Қазыбекова Мерует Құтжанқызы
01 Желтоқсан 2021
932
12
Сабақ №5 Пәні: Көркем жазу Сыныбы: Күні: Тақырыбы: Әріп элементтерін бөлек салу Сабаққа негізделген оқу мақсаты: Тілдік мақсат Оқушылардың жазу дағдысын көркемдеу, сұлу жазуға машықтандыру. Өз ойын ауызша да, жазбаша да сауатты жеткізе білуін жетілдіру. Ауызекі және жазба тілде қарым- қатынас жасау дағдыларын дамыту, орфографиялық дағдылар мен көркем жазу дағдыларын қалыптастыру. Оқушының сабаққа қамтылуы Барлық оқушылар:Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді;Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
"Әріп элементтерін бөлек салу" ҚМЖ
Қазыбекова Мерует Құтжанқызы
01 Желтоқсан 2021
978
9
Сабақ №5 Пәні: Көркем жазу Сыныбы: Күні: Тақырыбы: Әріп элементтерін бөлек салу Сабаққа негізделген оқу мақсаты: Тілдік мақсат Оқушылардың жазу дағдысын көркемдеу, сұлу жазуға машықтандыру. Өз ойын ауызша да, жазбаша да сауатты жеткізе білуін жетілдіру. Ауызекі және жазба тілде қарым- қатынас жасау дағдыларын дамыту, орфографиялық дағдылар мен көркем жазу дағдыларын қалыптастыру. Оқушының сабаққа қамтылуы Барлық оқушылар:Топта, жеке жұмыс істеуді үйренеді;Жаңа білім туралы ақпараттарды біледі; Адам өміріне маңыздылығын түсінеді.
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
"Ондық бөлшек" ашық сабақ
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
29 Мамыр 2021
1327
2
«№50 орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар Бөлім: 5.3В бөлім: Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану Педагогтің аты-жөні Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы Күні: 25.01.2021 Сынып: 5Б Сабақтың тақырыбы Ондық бөлшек Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 5.1.1.13ондық бөлшек ұғымын меңгеру Сабақтың мақсаты Мәселелік тапсырмамен топта жұмыс жасау арқылы оқушылар ондық бөлшекпен танысады және оларды оқуды, жазуды, разрядтық қосылғыштар қосындысы түрінде ұсынуды және разрядтық қосылғыштар қосындысыны ондық бөлшек түрінде жазуды үйренеді. Бағалау критерйлері Оқушылар - ондық бөлшек ұғымын меңгереді, ондық бөлшек ұғымын біледі және түсіндіре алады; - ондық бөлшектерді оқиды және жазады; - ондық бөлшектерді микрокалькуляторда тереді; - ондық бөлшектердің разрядтарын атайды; ондық бөлшекті разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жазады Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар І. Сабақтың басы 1.Сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Топтарға бөлу «Сақина ойыны» Мақсаты: бөлімдері 10,100,100 болатын бөлшектерді ажырату Сиплбұғаттама: Мұғалім оқушыларға бөлімдері 10,100,1000 болатын жай бөлшектер мен аралас сандар жазылған кестелер таратады. Мысалы: - Бөлімі он /жүз,мың/ он мың болатын бөлшектер ортаға шық!-деп сақина ойынын жүргізеді. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін мұғалімнің көмегі арқылы танысады. Оқушылар аралас сандар жазылған кестелер арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар жазбасы: , , , , . Бөлшек сызығын қолданбай, оларды қалай жазуға болатынын ойланыңыз. Кеңес - Кестеге қараңыз (слайд). Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. 1 - қосымша Слайд Кеспе қағаз
Математика
Ашық сабақ
5 сынып
"Learning Apps бағдарламасын қалыптастырушы бағалау құралы ретінде пайдалану" оқыту семинар
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
643
0
Learning Apps бағдарламасын қалыптастырушы бағалау құралы ретінде пайдалану Қазыбекова С.Қ. , Жасталап К.А. №50 орта мектеп математика пәнінің мұғалімдері Қазіргі заман – қарыштап дамыған білім заманы. Ғылым мен білімнің дамуына қызмет ету – еліміздің болашағына қызмет ету. Ендеше қазіргі заман оқушысы сыни ойлап, өзін-өзі бағалай алатын, алған білімін күнделікті жағдайларға қолдана алатын, бәсекеге қабілетті жан-жақты дамыған тұлға болуы тиіс. Жаңартылған білім беру мазмұнына көшу мұғалімдер алдына үлкен міндеттер жүктеуде. Солардың бірі оқушылардың бағдарламаны меңгеруі мен олардың жетістіктері бағалаудың дәстүрлі тәсілдерін өзгерту. Бағалау жүйесіндегі тиімділігі маңызды көрсеткіштердің бірі орта білім беретін мектептердегі білім беру әрекеттерінің қалай қызмет ететінін, даму жағдайын, білім алушыға, оның нәтижесіне әсер етуін көрсететін білім алушылардың оқу жетістігінің деңгейі болып табылады. Сондықтан білім алушылардың оқу жетістігі деңгейін бағалау жүйесінің қаншалықты сапалы құрылуы білім беру сапасын арттырудың шама деңгейіне соншалықты байланысты. Мұғалім мен білім алушылардың арасындағы кері байланысты қамтамасыз ететін, оқу жетістігінің дамуына, өсуіне тікелей әсер ететін бағалаудың жаңа жүйесі қалыптастырушы бағалау үрдісін енгізілді. Жаңартылған білім беру мазмұнында оқушылардың өз жетістіктерін бағалауда жауапкершіліктерін күшейту негізінде бағалаудың дәстүрлі әдістерінен қалыптастырушы бағалауға көшу тиімді деп есептеймін.
Басқа
Барлығы
Барлығы
7 класс есептер жинағы
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
1365
11
Сабақтың түрі: Білімді бекіту Сабақтың көрнекілігі: Кеспе қағаздар Сабақтың барысы: Ұйымдастыру бөлімі Бақылау жұмысы Қорытындылау Ұйымдастыру бөлімі Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Бақылау жұмысы І нұсқа Тең бүйірлі үшбұрыштың периметрі 8,5 см, ал бүйір қабырғасы 2 см. Табанын табыңдар. Тең бүйірлі үшбұрыштың бүйір қабырғасы табанынан 2 есе ұзын, ал периметрі 60 см. Үшбұрыштың қабырғаларын табыңдар. АВС үшбұрышында АВ = ВС, BD – биссектриса. Егер: А төбесіндегі сыртқы бұрышы 130º - қа тең болса, онда ∠ ВСА бұрышын; Егер АВ = 5 см, АD = 2 см болса, АВС үшбұрышының периметрін табыңдар.
Геометрия
Барлығы
7 сынып
6 класс Бақылау жұмыстары
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
590
1
І-нұсқа 1. Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешіңдер: х + 2у = 3, - 4х + у = 6. 2. Теңдеулер жүйесін құрып, оны алмастыру тәсілімен шешіңдер. Бір жылқы мен бір сиыр 7 күнде 105 кг шөп жейді. Бір жылқының 2 күнде жеген шөбін бір сиыр 3 күнде жейді. Әрбір күн сайын бір жылқы неше килограмм шөп жейді? Бір сиыр неше килограмм көп жейді? 3. Теңдеулер жүйесін қосу тәсілімен шешіңдер: х + 5у = 12, х – 2у = 5. А (8; 5); В (-2; 3); С (6; 4); D (7; 1) 4. Есептеңдер: : А. 2,8 В. 3,2 С. 5,7; D. 2,25 ІІ-нұсқа 1. Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешіңдер: х + 2у = 6,
Математика
Барлығы
6 сынып
5 класс Бақылау жұмыстары
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
560
0
I нұсқа Бөлшектерді процентпен жазыңдар: 0,2; 0,8; 0,75; 2,3. Кітапханада 35 000 кітап бар. Оның 22% - і әдеби кітаптар. Кітапханада әдеби кітаптардың саны қанша? Бензин құйған соң біраз жол жүргеннен кейін машинаның бензин құятын багында 25 л бензин қалды. Бұл алғашында құйылған бензиннің 50% - індей. Машинаның бензин құятын багында әуелде неше литр бензин болған? ∠CDE=〖135〗^0 . Оның төбесінен DB сәулесі жүргізілген. BDE бұрышының градустық өлшемі 〖86〗^0. CDB бұрышының градустық өлшемін табыңдар. А қаласынан желтоқсан айында қалыңдығы 100 мм, қаңтар айында 110 мм, ақпан айында 150 мм қар жауды. А қаласында желоқсан, қаңтар, ақпан айларында жауған қардың қалыңдығының дөңгелек диаграммасын салыңдар. Есептеңдер: 365,5: (6,2-4,5)∙0,01+1,85 II нұсқа Бөлшектерді процентпен жазыңдар: 3/4;0,47; 1,6; 0,78; 0,9.
Математика
Барлығы
5 сынып
5 класс есептер жинағы
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
5366
118
І нұсқа. Бөлуді орындаңдар: а) ә) 1 2.Қадамының ұзындығы м бала неше қадам жасағанда м қашықтыққа барады? 3. Бөлігі бойынша санды табыңдар: а) -і 45-ке тең; ә) -і 75-ке тең. 4. Саяхатшылар 90 км жол жүрді. Бұл олардың барлық жүруге тиісті жолының -сіндей. Саяхатшылар барлығы неше километр жол жүруге тиісті? 5. Есептеңдер: а) ( + : ; ә) ( - *4.
Математика
Барлығы
5 сынып
Есептер жинағы
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
374
0
Бақылау жұмысы №1 В-І 1. Төртбұрыштың сыртқы бұрыштарының қатынасы 1:1:2:2 –ге тең. Оның бұрыштарын табыңдар. 2. Параллелограмның бір бұрышы екіншісінен 3 есе кем. Оның бұрыштарын табыңдар. 3. Ромбының бір төбесінен түсірілген екі биіктік арасындағы бұрыш 40о-қа тең. Ромбының бұрыштарын табыңдар. 4. Параллелограмның қарама-қарсы қабырғаларының орталарын қосатын түзу оның өзге екі қабырғасына параллель болатынын дәлелдеңдер. 5. Көршілес екі төбесінің орны бойынша квадрат салыңдар. Есептің неше шешімі бар?
Алгебра
Барлығы
Барлығы
Кенгуру есептері 7-8 класс
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
1519
14
1.Мына сандардың қаншауы жай сан: 2, 20, 202, 2020? * 3 балла 0 1 2 3 4 2. Төмендегі А–Е дұрыс көпбұрыштарының қайсысының белгіленген бұрышы ең үлкен мәнге ие? * 3 балла Вариант 1 Вариант 2 Вариант 3 Вариант 4 Вариант 5
Алгебра
Барлығы
Барлығы
"Рационал санды шексіз периодты ондық бөлшек түрінде беру " презентация
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
1878
23
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2А Рационал сандарға амалдар қолдану Мектеп: «№50 орта мектеп» КММ Күні:19.11.19 Мұғалімнің аты-жөні: Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы Сынып: 6А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы Рационал санды шексіз периодты ондық бөлшек түрінде беру Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 6.1.2.19 рационал санды шектеусіз периодты ондық бөлшек түрінде көрсету; 6.1.2.20 шектеусіз периодты ондық бөлшектің периодын табу; Сабақ мақсаттары Оқушылар - қандай қысқартылмайтын жай бөлшектерді шектеулі ондық бөлшектер түрінде жазуға болатынын білу; - қандай қысқартылмайтын жай бөлшектерді шектеусіз периодты ондық бөлшектер түрінде жазуға болатынын білу; - шектеусіз периодты ондық бөлшектің периодын таба алады. рационал санды шектеусіз периодты ондық бөлшек түрінде көрсете алады
Математика
Барлығы
6 сынып
Апталық жоспары
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
633
0
Ақтөбе, 2019 № Апта күндері Атқаратын іс-шараның атауы Класс Уақыты, өтетін орны Жауапты мұғалімдер 1 ДҮЙСЕНБІ 18.11.2019 АПТАЛЫҚТЫҢ АШЫЛУЫ. "Білімді ұрпақ – жарқын болашақ" 8-11 кластар 1240-1320 мәжіліс залы Мусина А.Ж. Қазыбекова С. Қ. Шаймагамбетова К.Е Жасталап К.А. "Paint графикалық редакторы" көрмесі Инста Screth бағдарламасы 5-11 кластар мектеп фойесі Нурмуханова С.С. Боранбаева Г.Ж. Жасталап К. А. 2 СЕЙСЕНБІ 19.11.2019 АШЫҚ САБАҚ: "Веб бетке арналған графика" 10«Ә» класс 1240-1320 интерактивті кабинет Нурмуханова С.С. АШЫҚ САБАҚ: Ньютонның екінші заңын өрнектеу 9 «Б» класс 08 00-0840 физика кабинеті Боранбаева Г.Ж. АШЫҚ САБАҚ: Ньютонның екінші заңы. Масса уақыты Second law of newton 9 «Ә» класс 08 45-0925 физика кабинеті Дарибаева А.А. АШЫҚ САБАҚ: Кеңістіктегі арақашықтықтар 10 «А» класс 11 10-1150 №24 Мусина А.Ж. АШЫҚ САБАҚ: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер 8 «Ә» класс 08 00-0840 №23 Шаймагамбетова К.Е АШЫҚ САБАҚ: Рационал сандарды шектеулі периодты ондық бөлшек түрінде беру 6 «А» класс 14 00-1445 №24 Қазыбекова С.Қ. АШЫҚ САБАҚ: Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу 5«Ә» класс 14 00-1445 №23 Жасталап К.А. 3 СӘРСЕНБІ 20.11.2019 ШЕБЕР КЛАСС: Жаңа форматтағы E-portfolio мүмкіндігі Мектеп ұстаздары 1240-1310 мәжіліс залы Қазыбекова С.Қ. Нурмуханова С.С. 4 БЕЙСЕНБІ 21.11.2019 СЫНЫПТАН ТЫС: "Ең үздік банк" сайыс 5 кластар 1240-1310 мәжіліс залы Тулебаева М.Е. Жасталап К. А. СЫНЫПТАН ТЫС: "Кубик Рубик" сайыс 5-8 кластар 1210-1240 мәжіліс залы Мусина А.Ж. Шаймагамбетова К.Е СЫНЫПТАН ТЫС: "SUPER EXPERIMENT" onlain insta 7-11 кластар 18.11-23.11 Боранбаева Г.Ж. 5 ЖҰМА 22.11.2019 КОУЧИНГ: Оқушылардың пәнге қызығушылығын арттырудағы тәжіриберлердің маңызы Жас мамандар 1240-1310 мәжіліс залы Дарибаева А.А. 6 СЕНБІ 25.11.2019 АПТАЛЫҚТЫҢ ЖАБЫЛУЫ: MIF life 8-10 кластар 1240-1320 мәжіліс залы Дарибаева А.А. Боранбаева Г.Ж. Нурмуханова С.С.
Басқа
Барлығы
Барлығы
МИФ апталық жоспары
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
2056
27
Ақтөбе, 2019 № Апта күндері Атқаратын іс-шараның атауы Класс Уақыты, өтетін орны Жауапты мұғалімдер 1 ДҮЙСЕНБІ 18.11.2019 АПТАЛЫҚТЫҢ АШЫЛУЫ. "Білімді ұрпақ – жарқын болашақ" 8-11 кластар 1240-1320 мәжіліс залы Мусина А.Ж. Қазыбекова С. Қ. Шаймагамбетова К.Е Жасталап К.А. "Paint графикалық редакторы" көрмесі Инста Screth бағдарламасы 5-11 кластар мектеп фойесі Нурмуханова С.С. Боранбаева Г.Ж. Жасталап К. А. 2 СЕЙСЕНБІ 19.11.2019 АШЫҚ САБАҚ: "Веб бетке арналған графика" 10«Ә» класс 1240-1320 интерактивті кабинет Нурмуханова С.С. АШЫҚ САБАҚ: Ньютонның екінші заңын өрнектеу 9 «Б» класс 08 00-0840 физика кабинеті Боранбаева Г.Ж. АШЫҚ САБАҚ: Ньютонның екінші заңы. Масса уақыты Second law of newton 9 «Ә» класс 08 45-0925 физика кабинеті Дарибаева А.А. АШЫҚ САБАҚ: Кеңістіктегі арақашықтықтар 10 «А» класс 11 10-1150 №24 Мусина А.Ж. АШЫҚ САБАҚ: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер 8 «Ә» класс 08 00-0840 №23 Шаймагамбетова К.Е АШЫҚ САБАҚ: Рационал сандарды шектеулі периодты ондық бөлшек түрінде беру 6 «А» класс 14 00-1445 №24 Қазыбекова С.Қ. АШЫҚ САБАҚ: Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу 5«Ә» класс 14 00-1445 №23 Жасталап К.А. 3 СӘРСЕНБІ 20.11.2019 ШЕБЕР КЛАСС: Жаңа форматтағы E-portfolio мүмкіндігі Мектеп ұстаздары 1240-1310 мәжіліс залы Қазыбекова С.Қ. Нурмуханова С.С. 4 БЕЙСЕНБІ 21.11.2019 СЫНЫПТАН ТЫС: "Ең үздік банк" сайыс 5 кластар 1240-1310 мәжіліс залы Тулебаева М.Е. Жасталап К. А. СЫНЫПТАН ТЫС: "Кубик Рубик" сайыс 5-8 кластар 1210-1240 мәжіліс залы Мусина А.Ж. Шаймагамбетова К.Е СЫНЫПТАН ТЫС: "SUPER EXPERIMENT" onlain insta 7-11 кластар 18.11-23.11 Боранбаева Г.Ж. 5 ЖҰМА 22.11.2019 КОУЧИНГ: Оқушылардың пәнге қызығушылығын арттырудағы тәжіриберлердің маңызы Жас мамандар 1240-1310 мәжіліс залы Дарибаева А.А. 6 СЕНБІ 25.11.2019 АПТАЛЫҚТЫҢ ЖАБЫЛУЫ: MIF life 8-10 кластар 1240-1320 мәжіліс залы Дарибаева А.А. Боранбаева Г.Ж. Нурмуханова С.С.
Басқа
Барлығы
Барлығы
"Рационал сандар" ашық сабақ (6 класс)
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
19 Желтоқсан 2020
748
11
Қысқа мерзімді жоспар Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2А Рационал сандарға амалдар қолдану Мектеп: «№50 орта мектеп» КММ Күні:19.11.19 Мұғалімнің аты-жөні: Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы Сынып: 6А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы Рационал санды шексіз периодты ондық бөлшек түрінде беру Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 6.1.2.19 рационал санды шектеусіз периодты ондық бөлшек түрінде көрсету; 6.1.2.20 шектеусіз периодты ондық бөлшектің периодын табу; Сабақ мақсаттары Оқушылар - қандай қысқартылмайтын жай бөлшектерді шектеулі ондық бөлшектер түрінде жазуға болатынын білу; - қандай қысқартылмайтын жай бөлшектерді шектеусіз периодты ондық бөлшектер түрінде жазуға болатынын білу; - шектеусіз периодты ондық бөлшектің периодын таба алады. рационал санды шектеусіз периодты ондық бөлшек түрінде көрсете алады Бағалау критерийлері Білім алушы: - қысқартылмайтын жай бөлшектерді шектеулі ондық бөлшектер түрінде жаза алады және периодын көрсете алады. - қысқартылмайтын жай бөлшектерді шектеусіз периодты ондық бөлшектер түрінде жаза алады және периодын көрсете алады. - шектеусіз периодты ондық бөлшектің периодын көрсете алады. Тілдік мақсаттар Оқушылар: - рационал сандарды көбейтуді/бөлуді ауызша айқындайды; - жай бөлшекті ондық бөлшекке және ондық бөлшекті жай бөлшекке айналдыруды түсіндіреді; - шексіз периодты ондық бөлшектің периодын табуды түсіндіреді; - мәтіндік есептерді шешу қадамдарын айқындайды; - сандық өрнектің мәнін табуда амалдарды орындау ретін түсіндіреді; - рационал сандарға амалдар орындау қасиеттеріне сүйенеді. Бөлім бойынша лексика және терминология - шектеулі ондық бөлшек; - шектеусіз периодты ондық бөлшек; - шектеусіз периодсыз ондық бөлшек; - бөлшектің периоды. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - рационал сан жай бөлшек/ондық бөлшек түрінде жазыла алады; - жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдыру үшін ... қажет; - егер сан периодты/шектеулі ондық бөлшек түрінде жазылатын болса, онда ол рационал сан болып табылады; - 2,55 санын «екі бүтін жүзден елу бес» деп оқимыз; - 0,(6) санын «нөл бүтін периодта алты» деп оқимыз; - 3,1(4) санын «үш бүтін оннан бір периодта төрт» деп оқимыз; Құндылықтарды дарыту Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту. Бір – бірінің пікірлерін құрметтеу, қабылдау. Оқушылардың өз бетімен білім алу дағдыларын қалыптастыру. Пәнаралық байланыстар Сандық есептеуде жай бөлшекті периодты ондық бөлшекке және керісінше айналдыруда, физика, химия және басқа пәндерде қолдану АКТ қолдану дағдылары Инженерлік (қарапайым) калькуляторды пайдалану Бастапқы білім «Жай бөлшектер», «бүтін сандар» ж»не «рационал сандар» ұғымдарын біледі. Рационал сандарды қосу, көбейту және бөлу. Сабақ барысы Сабақтың кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Көңіл күйлерін смайликтер арқылы білу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Оқушыларды топқа бөлу Лидерлер сайланып, топқа бөлінеді Топ ережелері таныстырылады. Топ атын таныстырады Үй тапсырмасын тексеру. Слайдта есеп жауабы шығады, сол жауап арқылы дәптерлерін сағат тілі бағытымен жылжыту арқылы тексереді. Әр дұрыс есеп 1 ұпай Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады Слайд 3 Слайд 4 Слайд 1-2
Математика
Барлығы
6 сынып
"Көшбасшы" зияткерлік ойын
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
17 Желтоқсан 2018
636
1
Көш басшы Ойын ережесі БІРІНШІ КЕЗЕҢ БӘЙГЕ Алты адам қатысады. 1. Жүргізуші қатысушыларға қарапайым сұрақтар қояды, әр сауалға жауаптың үш нұсқасы ұсынылады. 2. Қатысушы дұрыс жауап берген жағдайда бір ұпай иеленеді. 3. Жауап дабыл түймешесін басу арқылы беріледі. 4. Жауапқа бес секунд уақыт беріледі, одан кейінгі жауаптар қабылданбайды. 5. Тур кезінде артық сөз айтуға тыйым салынады, бұл шартты екі мәрте бұзған ойыншы ойыннан шығарылады. 6. Компьютер ұпаймен қатар әр ойыншының жауап беруге жұмсаған уақытын да тіркеп отырады. Екінші турда тақырып таңдау кезегі бірінші турда жиналған балл мөлшеріне тікелей байланысты. Егер ұпай саны тепе-тең болатын болса (кезек дұрыс жауап беру үшін ойыншы жұмсаған уақыт бойынша белгіленеді), артықшылық жауап беруге уақытты аз жұмсаған ойыншыға беріледі. ЕКІНШІ КЕЗЕҢ ПОЛИГЛОТ Алты адам қатысады. Бірінші турда жиналған ұпай екінші турда сақталады. Екінші турда сұрақ әр ойыншыға жеке қойылады. 1. Қатысушыларға шартты тұрде екі блокқа бөлінген 12 тақырып ұсынылады. Компьютер түймешесін басу арқылы ойыншы кездейсоқтық жолымен блоктағы тақырыптың бірін таңдайды. Белгіленген блок бойынша ойыншы тақырыпты өзі таңдайды. Таңдау кезегі ойыншының бірінші турда алған орнына сәйкес жүзеге асырылады. Бірінші (соңғы) орын алған ойыншы бірінші болып таңдайды, әрі қарай осылай кезекпен кете береді. 2. Әр тақырыптың ішінде бес сұрақ болады, сұраққа дұрыс жауап берген ойыншының бірінші турда жинаған ұпай санына бір балдан қосылып отырады. 3. Сұрақ экранға шығады және жүргізуші дауйыстап оқып береді. Ойыншы экранда сұрақ көрінгеннен кейін дереу жауап бере алады, бұл жағдайда сұрақты дауыстап оқу үзіледі. 4. Әр сұраққа жауап беру үшін 8 секунд уақыт беріледі. Бұл уақыт өткеннен кейін жауап қабылданбайды. 5. Жауап ауызша беріледі. 6. Екі тур барысында барынша көп ұпай жинаған үш ойыншы үшінші турға шығады. Егер жиналған ұпай саны тепе-тең болатын болса, жауап беру үшін барынша аз уақыт жұмсаған ойыншыға артықшылық беріледі. ҮШІНШІ КЕЗЕҢ К
Алгебра
Барлығы
Барлығы
"Жұлдызды сәт" кеші
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
17 Желтоқсан 2018
255
0
Жұлдызды сәт Кештің сценариі Ойынға үш-үштен бес немесе алты топты қатыстыруға болады. 1. Жүргізуші қатысушыларға қарапайым сұрақтар қояды, әр сауалға жауаптың үш нұсқасы ұсынылады. 2. Қатысушы дұрыс жауап берген жағдайда бір ұпай иеленеді. 3. Жауап дабыл түймешесін басу арқылы беріледі. 4. Жауапқа бес секунд уақыт беріледі, одан кейінгі жауаптар қабылданбайды. 5. Тур кезінде артық сөз айтуға тыйым салынады, бұл шартты екі мәрте бұзған ойыншы ойыннан шығарылады. 6. Компьютер ұпаймен қатар әр ойыншының жауап беруге жұмсаған уақытын да тіркеп отырады. Екінші турда тақырып таңдау кезегі бірінші турда жиналған ұпай мөлшеріне тікелей байланысты. Егер ұпай саны тепе-тең болатын болса (кезек дұрыс жауап беру үшін ойыншы жұмсаған уақыт бойынша белгіленеді), артықшылық жауап беруге уақытты аз жұмсаған ойыншыға беріледі. Кешті кезектесе отырып, екі жүргізуші жүргізеді. 1-жүргізуші. ХХІ ғасыр жаңашылдық пен адамзаттың жеңістіктерінің ғасыры болып табылады. Біздер көп нәрсені білеміз және көп нәрселерді жасай да аламыз. Біздерге біздің эрамызға дейінгі ІV ғасырда өмір сүрген ертегі грек математигі Пифагордың «Барлығы да садарға келіп тіреледі» деген қағидасы белгілі. Олай болса, біздерге дейінде, алдағы уақытта да математикасыз ештеңе де жасай алмаймыз. 2-жүргізуші Саз әуені естіледі, қарап тұрсақ тамаша саз әуені мен қарапайым математика формуласының арасында нендей байланыс бар деп ойлайсың. Сөйтсек бар екен. Сіздер математика деп отырғанымыз қандай пән деп ойладыңдар ма? Мысалы астрономия нені зерттейді, неге үйретеді? 1-жүргізуші. Жұлдықдарды. 2-жүргізуші. Олар бар ма? Оларды көруге бола ма? 1-жүргізуші. Иә. 2-жүргізуші. Биологияға нені үйретеді? 1-жүргізуші. Бізді қоршап тұрған ортадағы жан-жануарлар мен өсімдіктерді. 2-жүргізуші. Олар бар ма, оларды көруге бола ма? 1-жүргізуші. Иә. 2-жүргізуші. Математика нені үйретеді, нені зерттейді? 1-жүргізуші. Сандарды. Геометриялық формаларды. 2-жүргізуші. Олар бар ма? Оларды ұстап көруге бола ма? 1-жүргізуші. Жоқ. 2-жүргіз
Алгебра
Барлығы
Барлығы
"Ой мен ойын"
Қазыбекова Салтанат Құтжанқызы
17 Желтоқсан 2018
380
0
Математика пәнінің мұғалімі: С.Қ.Қазыбекова Информатика пәнінің мұғалімі: Г.Ж.Усманова Класс: 7-8кластар «Ой мен ойын» ойыны Мақсаты: Оқушылардың ой-өрісін ойын арқылы дамыту, ойлау қабілеттерін дамыту, Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру, шапшаңдыққа баулу, белсенділіктерін арттыру. 3. Топпен жұмыс істей отырып, өзгенің пікірін құрметтеуге, ұйымшылдыққа баулу. Турлар: І.Көп сөйлеме ІІ.Хронология ІІІ.Жұлдызды тап ІҮ.Сөзжұмбақ Армысыдар құрметті көрермендер! Бармысыздар аяулы ұстаздар мен оқушылар! 1-2: Ой мен ойынға қош келдіңздер! Сідермен бірге бүгінгі ойынды жүргізетін оқушым Рамазан! Және ұстазым Салтанат Құтжанқызы! 1.Сайысымызды бастамас бұрын қазылар алқасын сайлап алайық! 1-2: Ендеше біз бастаймыз! (сайысқа қатысушыларды таныстыру, топ, ұран) 1.Рамазан сен білесің бе нақты ғылымдар математика, физика және информатиканы жақсы меңгеру үшін не істеу керек? 2.Жақсы оқу керек шығар апай?! 1.Әрине жақсы оқу керек және ең басты шарт көп сөйлемей, көп тыңдай білу керек! 2.Апай бұл біздің алғашқы турымыздың атауы ғой! 1.Дұрыс айтасың! Алғашқы сайыс «Көп сөйлеме»! 2.Сайыс шарттарымен танысу үшін экранға назар аударайық! 1.Егер шарт түсінікті болса бастаймыз! 2. Алдымен қай команда бастайтынын білу үшін топ басшыларын сулифа ойынын ойнауға ортаға шақырамыз! 1.Жеңілген команда сайыстан соң акт залды жинайды! 1.Тамаша ойынымызды әрі қарай жалғастырамыз! 2.Салтанат Құтжанқызы менің есіме сіз алғаш осы мектепке келген кез түсіп тұр! Ол 2014 жыл емес пе?! 1. Иә, 2014-2015 оқу жылы болатын! 2. Біз 4 сыныпты аяқтап, орта буынға көшкен едік! 1.Иә, 5 сыныптан бастап класс жетекшілеріңмін! 2.Біз ол кезде не бары 10 жаста едік! Содан бері де 3 жыл өтіпті. Ай жылдар ай десеңші?! 1.Рамазан сен мұның бәрін неге айтып тұрсың?! 2.Себебі келесі кезең «Хронология» 1.Ендеше сайыс шарттарымен танысу үшін экранға назар аударайық! І топ 1. Пифогордың туған жылы (б.з.д 570 ж.ж) 2. Қазақтан шыққан тұңғыш математиктердің бірі М.Өтелбаев қай жылы дүниеге келген?(1942ж) 3.
Математика
Барлығы
Барлығы