Артқа қайту / Материалдар / Қолданушының жеке парақшасы
Кайратовна Осипова
ID номер: 8839
Материалдары
Барлығы: 7 материал
Сабақтың тақырыбы:Мен ауылда демаламын.
Осипова Аимгуль Кайратовна
23 Қаңтар 2019
659
2
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың «Жазғы демалыс» тақырыбы бойынша білімдерін бекіту: Міндеттері: 1) оқушылардың тақырып бойынша сөздерді қолдануға машықтану, 2) өмірмен байланыстырып, оқушылардың ауызекі тілде сөйлеу дағдыларын жетілдіру; 3) жаз мезгіліне деген көзқарастарын қалыптастыру; 4) инклюзивті оқушылардың тілін дамыту, шығармашылық қаблеттерін дамыту. Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, оқытудың белсенді әдістері және сын тұрғысынан ойлау әдістері. Пәнаралық байланыс: жаратылыстану Сабақтың көрнекілігі: суреттер Сабақ кезеңдері Сабақ барысы 1.Ұйымдастыру кезеңі - Сәлеметсіңдер ме, оқушылар! Бүгінгі сабағымызды біз ойдағыдай күнге арнаған сөздерден бастаймыз! - Күлімдеп күн бүгін (қолдарын көтереді.) Қарады маған да. (қолдарын кеуделеріне қояды.) Күлімдеп күн бүгін, (қасындагы балаға қарайды) Қарады саған да-деп жұмысқа кіресейік. -Отырыңдар! Сабақтың мақсатын айту - Бүгінгі сабақта біз не істейміз екен? - Бүгінгі сабақта «Жаз» тақырыбы бойынша сөйлесемін, сөйлем құрастырамыз, оқимыз, жазамыз. Бүгінгі сабақта біз «Жаз» тақырыбын жалғастырамыз, бекітеміз. Тыңдаймыз да түсінуге тырысамыз! Диалог: - Алақай, көктем келді! - Ал, маған жаз ұнайды. - Сен жазда қайда демаласың? - Мен лагерге барамын. - Мен ауылда демаламын. - Ауылда кім тұрады? - Онда әжем мен атам тұрады. - Сен ауылда не істейсің? - Әжем мен атама көмектесемін. Балық аулаймын, суға шомыламын... - Жаз тезірек келсе ғой! - Иә,жаз керемет жыл мезгілі! - Менде ауылға барғым келеді... Тіл дамыту кезеңі Үй тапсырмасын тексеру - Сонымен, Валерия мен Игорь не туралы сөйлесті? Жаз қандай жыл мезгілі? Үй тапсырмасын тексерейік! Жаз туралы қандай өлең білесіңдер? Топқа бөлу Сонымен, міне, қараңдар, балалар, менің қолымда суреттер бар, бір-бірден алып шығамыз. - суретте не бар? Екі топқа бөлінеміз: «Аралар» мен «Көбелектер» Топ ережесі - Міне, достарым, топ ережесін сақтаймыз! Мұғалім оқиды, оқушылар көрсетеді! - Және де бағалау парақтары беріледі! Тапсырма беру 1 топ «Қос дәптер»
Қазақ тілі
Сабақ жоспары
4 сынып
Ол не?» ойыны
Осипова Аимгуль Кайратовна
23 Қаңтар 2019
674
0
Д\ойын «Ғажайып қоржын» Мақсаты: Балаларды заттарды тиісті қасиеттеріне қарай ажырата білуге үйрету. Ойын шарты: Қоржындағы затты сипап біліп атау. Бала затты дұрыс сипаттап бергеннен соң ғана зат қаптан алынып, балаларға көрсетіледі, ал дұрыс аталмаса қаптан алынбайды. қажетті құралдар: Ғажайып қоржын. Балалар санына сәйкес, таныс ойыншықтар. Д\ойын «Жаңа қуыршақ» мақсаты: Баланы топ бөлмесіндегі заттарды дұрыс атап, тілдерін , зейіндерін дамыту. Ойын шарты: Қуыршақ топтағы заттың қайсының жанына келсе соны дұрыс атап беру және қуыршақ қай баланы сұрайды сол ғана сұраққа жауап береді, егер барлық баладан сұраса, барлығы бірге жауап береді. Д\ойын «Ғажайып қоржын» Мақсаты: Балаларды заттарды тиісті қасиеттеріне қарай ажырата білуге үйрету. Ойын шарты: Қоржындағы затты сипап біліп атау. Бала затты дұрыс сипаттап бергеннен соң ғана зат қаптан алынып, балаларға көрсетіледі, ал дұрыс аталмаса қаптан алынбайды. қажетті құралдар: Ғажайып қоржын. Балалар санына сәйкес, таныс ойыншықтар. Д\ойын «Жаңа қуыршақ» мақсаты: Баланы топ бөлмесіндегі заттарды дұрыс атап, тілдерін , зейіндерін дамыту. Ойын шарты: Қуыршақ топтағы заттың қайсының жанына келсе соны дұрыс атап беру және қуыршақ қай баланы сұрайды сол ғана сұраққа жауап береді, егер барлық баладан сұраса, барлығы бірге жауап береді. Д\ойын «Ғажайып қоржын» Мақсаты: Балаларды заттарды тиісті қасиеттеріне қарай ажырата білуге үйрету. Ойын шарты: Қоржындағы затты сипап біліп атау. Бала затты дұрыс сипаттап бергеннен соң ғана зат қаптан алынып, балаларға көрсетіледі, ал дұрыс аталмаса қаптан алынбайды. қажетті құралдар: Ғажайып қоржын. Балалар санына сәйкес, таныс ойыншықтар. Д\ойын «Жаңа қуыршақ» мақсаты: Баланы топ бөлмесіндегі заттарды дұрыс атап, тілдерін , зейіндерін дамыту. Ойын шарты: Қуыршақ топтағы заттың қайсының жанына келсе соны дұрыс атап беру және қуыршақ қай баланы сұрайды сол ғана сұраққа жауап береді, егер барлық баладан сұраса, барлығы бірге жауап береді. Мақсаты: Балаларға заттардың бір-бірінен үлк
Қазақ тілі
Ойындар, Сценарийлер
Мектепке дейінгі
Д\ойын «Ғажайып қоржын»
Осипова Аимгуль Кайратовна
23 Қаңтар 2019
2073
3
Ойын шарты: Қоржындағы затты сипап біліп атау. Бала затты дұрыс сипаттап бергеннен соң ғана зат қаптан алынып, балаларға көрсетіледі, ал дұрыс аталмаса қаптан алынбайды. қажетті құралдар: Ғажайып қоржын. Балалар санына сәйкес, таныс ойыншықтар. Д\ойын «Жаңа қуыршақ» мақсаты: Баланы топ бөлмесіндегі заттарды дұрыс атап, тілдерін , зейіндерін дамыту. Ойын шарты: Қуыршақ топтағы заттың қайсының жанына келсе соны дұрыс атап беру және қуыршақ қай баланы сұрайды сол ғана сұраққа жауап береді, егер барлық баладан сұраса, барлығы бірге жауап береді. «Қол соғу» ойыны Мақсаты: Тез, дәл қимыл жасау, есту қабілетін жетілдіру, ретімен санауды, қанша болса сонша ұғымдарын қалыптастыру үшін жаттықтыру. Керекті материалдар: Тәрбиеші мен әрбір баланың алдында тілі бар дөңгелек (3 сурет ) болуы тиіс. Ойынның мазмұны. 1 вариант. Тәрбиеші қол соғады. Балалар санайды. Одан соң тақта алдына шақырылған балалардың бірі тәрбиешінің қол соғуын қайталап, оның неше рет қол соққанын айтуы немесе дөңгелектің тілін қол соғу санына сай келетін сандық фигураға қаратып қоюы тиіс.
Қазақ тілі
Ойындар, Сценарийлер
Мектепке дейінгі
Сабақтың тақырыбы: Қысқы саябақ
Осипова Аимгуль Кайратовна
23 Қаңтар 2019
844
4
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тақырып бойынша білімдерін молайту. Түрлі тапсырмалар арқылы білімдерін бекіту. Дамытушылық:Оқушыларға бағыт-бағдар бере отырып,өз беттерінше жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру. Тәрбиелік:Оқушыларды көркем жазуға,қазақ тілінде жатық сөйлеуге машықтандыру. Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсырмасын тексеру ІІІ. Жаңа сабақ Лексикалық тақырыпты түсіндіру Қыс. Айналаның бәрі ақ көрпе жамылғандай.Ағаштар аппақ гүл шоқтары тәрізді. Төңірек мүлгіген тыныштық. Ауа райы жиі өзгеріп, қатты аяз, боран болады. Адамдар жылы киімдерін киеді. Балалар қысқы саябақта серуендеуге жақсы көреді. Қыс-жылдың ең суық мезгілі. Сөздікпен жұмыс Сөз мағыналарын түсіндіру. Сөйлем құрау. 1-тапсырма қысқы каникул Қыста Жаңа жыл болады. өте суық 2-тапсырма Асты сызылған сөздерді қай септікте тұрғанын ата. Қыс. Қыс түсті.Күн суытты. Даланы ақ қар басты. Балалар көк мұз үстінде коньки теуіп жүр. Кішкентай бір бала шанамен сырғанап барады. Екі бала шаңғы теуіп жүр. Септеу Шана сөзін септеу 3-тапсырма Сызба бойынша сөйле 365---12---4---7---24---60---12 Кім? не? Сұрағына жауап беретін сөздерді бөлек жазу. Жұмбақ 1.Қыста үйге кірмейді, Көктем шықса , жүрмейді . Семантикалық карта Мысалдар Көптік жалғау Септік жалғау Тәуелдік жалғау Балам Кітаптың Әкем Ағалар Құстар Терезесі Сыныбым Шаңғының Алмам Сыныппен
Қазақ тілі
Сабақ жоспары
4 сынып
Сабақтың тақырыбы. Күз
Осипова Аимгуль Кайратовна
23 Қаңтар 2019
417
1
Білімділік: жаңа тақырып бойынша оқушыларға жан-жақты білім беру. Оқушылардың жаңа тақырып бойынша алған білімдерін молайту. Дамытушылық: күзгі саябақ туралы айта отырып, оқушылардың сөздік қорын молайту. «Күзгі саябақ тақырыбында сөйлесу дағдысы қалыптастыру. Тәрбиелік: Оқушыларды сауатты,көркем жазуға үйрету. І.Үйымдастыру кезеңі. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. ІІІ. Жаңа сабақтың мақсатын, барысын айтып түсіндіру. IV.Жаңа сабақ. Тақтадағы тірек сызбамен жұмыс. Жазғы Саябақ Қысқы Көктемгі ? 1.Балалар, біз қандай тақырыпты өттік? 2. Жазда саябақ қандай болады? 3. Қыста саябақ қандай болады? Дұрыс. Жақсы балалар. Сонда қай жыл мезгілінің саябағын өткен жоқпыз. Неге мына жерде сұрау белгісі тұр.Дұрыс балалар ! «Күзгі саябақ!» Ал енді дәптерлерімізді ашып бүгінгі күнді, тақырыптың атауын жазып қояйық. Кім айтады күзде саябақ қандай болады? V.Сөздік жұмысы. Таусылмайтын қазына-неиссякаемый клад. Білімді адам-образованный человек Жол ашық-дорога свободна (открыта) әрқашан-всегда сондықтан –поэтому сынып жетекшісі-классный руководитель 1.Мұғалім сөздікті оқып береді, сөздердің мағынасын түсіндіреді. 2.Ойын өткізу арқылы сөздікті пысықтау. Мұғалім сөздік бойынша бір сөздің орысшасын айтып, допты бір оқушыға лақтырады , оқушы допты қағып алады ,сөздің қазақшасын айтып ,допты мұғалімге қайтарады.Осылай бірнеше рет қайталанады 3. Сөз тіркестерін құрастырады. 4 Сөйлемдер құрастырады.
Қазақ тілі
Сабақ жоспары
4 сынып
Сабақтың тақырыбы: Қысқы демалыс. Не істеді? Қайда? Қашан? Қайда? сұраулары.
Осипова Аимгуль Кайратовна
23 Қаңтар 2019
724
1
Сабақтың мақсаты: а) білімдік: тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып, Не істеді? Қайда? Қашан? Қайда? сұрауларын түсіндіру , сауатты жазуға және сөйлеуге үйрету; ә) дамытушылық: ауызша және жазбаша тілді дамыту, қызығушылығын арттыра отырып, танымдық көзқарастарын қалыптастыру; б) тәрбиелік: өз елін, жерін, Отанын сүюге, мемлекеттік тілді құрметтеуге, қоғамдық ортада өзін-өзі ұстауға тәрбиелеу; Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, суретпен жұмыс Сабақтың көрнекілігі: кітап, сөздік Пәнаралық байланыс: орыс тілі Күтілетін нәтиже: Не істеді? Қайда? Қашан? Қайда? сұрауларын меңгеру, қысқы демалыс туралы өз ойын айта білу; Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі - Оқушылармен амандасу - Кезекшінің мәліметі ІІ. Үй тапсырмасын тексеру 2 – тапсырма («Абай Құнанбаев» мәтінін мазмұндау) ІІІ. Жаңа сабақ 1– тапсырма. Диалогты оқып, толықтырыңдар. Қыс.Айналаның бәрі ақ көрпе жамылғандай.Ағаштар аппақ гүл шоқтары тәрізді.Төңірек мүлгіген тыныштық.Ауа райы жиі өзгеріп, қатты аяз,боран болады. Адамдар жылы киімдерін киеді.Балалар шаңғы ,коньки тебеді. Қыс-жылдың ең суық мезгілі. Сөздікпен жұмыс Сөз мағыналарын түсіндіру. Сөйлем құрау. 1-тапсырма қысқы каникул Қыста Жаңа жыл болады. өте суық 2-тапсырма Асты сызылған сөздерді қай септікте тұрғанын ата. Қыс. Қыс түсті.Күн суытты. Даланы ақ қар басты. Балалар көк мұз үстінде коньки теуіп жүр. Кішкентай бір бала шанамен сырғанап барады. Екі бала шаңғы теуіп жүр. Септеу Шана сөзін септеу Жұмбақ 1.Қыста үйге кірмейді, Көктем шықса , жүрмейді . 3- тапсырма. «Қыс» тақырыбына 10 сөз жазып, олармен сөз тіркестерін құраңдар.
Қазақ тілі
Сабақ жоспары
4 сынып
Сабақтың тақырыбы: Біздің үй.Тәуелдік жалғаулары
Осипова Аимгуль Кайратовна
22 Қаңтар 2019
552
0
Сабақтың мақсаты: а) білімдік: тақырып бойынша жан-жақты мәлімет бере отырып, тәуелдік жалғауларын түсіндіру, сауатты жазуға және сөйлеуге үйрету; ә) дамытушылық: ауызша және жазбаша тілді дамыту, қызығушылығын арттыра отырып, танымдық көзқарастарын қалыптастыру; б) тәрбиелік: өз елін, жерін, Отанын сүюге, мемлекеттік тілді құрметтеуге, қоғамдық ортада өзін-өзі ұстауға тәрбиелеу; ІІІ. Жаңа сабақ 1-тапсырма. «Біздің үй» мәтінін бірнеше рет оқып, орыс тіліне аударыңдар. Соның негізінде өз үйлерің шағын әңгіме жазыңдар. 2 – тапсырма. Төмендегі сөздерден 10 сөйлем құрап жазыңдар. Дыбыс үндестігін табыңдар. Бес жолды өлең 1. Зат есім – үй 2. Сын есім – үлкен, биік 3. Етістік – тұрғызады, салады, бояйды 4. Сөйлем – Қалада биік үйлерді тез тұрғызады. 5. Синоним - баспана ІV. Бекіту бөлімі Сұрақтар қою арқылы бекіту. V. Үйге тапсырма 3 – тапсырма (сурет бойынша әңгіме құрау) VІ. Бағалау бөлімі Сабаққа қатысы бойынша бағалау. VІІ. Сабақты қорытындылау
Қазақ тілі
Сабақ жоспары
4 сынып