Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Сабақтың тақырыбы:Мен ауылда демаламын.
Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың «Жазғы демалыс» тақырыбы бойынша білімдерін бекіту:
Міндеттері:
1) оқушылардың тақырып бойынша сөздерді қолдануға машықтану,
2) өмірмен байланыстырып, оқушылардың ауызекі тілде сөйлеу дағдыларын жетілдіру;
3) жаз мезгіліне деген көзқарастарын қалыптастыру;
4) инклюзивті оқушылардың тілін дамыту, шығармашылық қаблеттерін дамыту.
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, іздену, оқытудың белсенді әдістері және сын тұрғысынан ойлау әдістері.
Пәнаралық байланыс: жаратылыстану
Сабақтың көрнекілігі: суреттер
Сабақ кезеңдері Сабақ барысы
1.Ұйымдастыру кезеңі
- Сәлеметсіңдер ме, оқушылар! Бүгінгі сабағымызды біз ойдағыдай күнге арнаған сөздерден бастаймыз!
- Күлімдеп күн бүгін (қолдарын көтереді.)
Қарады маған да. (қолдарын кеуделеріне қояды.)
Күлімдеп күн бүгін, (қасындагы балаға қарайды)
Қарады саған да-деп жұмысқа кіресейік.
-Отырыңдар!
Сабақтың мақсатын айту
- Бүгінгі сабақта біз не істейміз екен?
- Бүгінгі сабақта «Жаз» тақырыбы бойынша сөйлесемін, сөйлем құрастырамыз, оқимыз, жазамыз.
Бүгінгі сабақта біз «Жаз» тақырыбын жалғастырамыз, бекітеміз. Тыңдаймыз да түсінуге тырысамыз!
Диалог:
- Алақай, көктем келді!
- Ал, маған жаз ұнайды.
- Сен жазда қайда демаласың?
- Мен лагерге барамын.
- Мен ауылда демаламын.
- Ауылда кім тұрады?
- Онда әжем мен атам тұрады.
- Сен ауылда не істейсің?
- Әжем мен атама көмектесемін. Балық аулаймын, суға шомыламын...
- Жаз тезірек келсе ғой!
- Иә,жаз керемет жыл мезгілі!
- Менде ауылға барғым келеді...
Тіл дамыту кезеңі
Үй тапсырмасын тексеру
- Сонымен, Валерия мен Игорь не туралы сөйлесті?
Жаз қандай жыл мезгілі?
Үй тапсырмасын тексерейік! Жаз туралы қандай өлең білесіңдер?
Топқа бөлу Сонымен, міне, қараңдар, балалар, менің қолымда суреттер бар, бір-бірден алып шығамыз.
- суретте не бар?
Екі топқа бөлінеміз: «Аралар» мен «Көбелектер»
Топ ережесі
- Міне, достарым, топ ережесін сақтаймыз!
Мұғалім оқиды, оқушылар көрсетеді!
- Және де бағалау парақтары беріледі!
Тапсырма беру 1 топ «Қос дәптер»
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Толығырақ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Толығырақ
Жариялаған:
Осипова Аимгуль Кайратовна
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!

Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!

Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз
Барлығы 663 959 материал жиналған
Автордың материалдары
Д\ойын «Ғажайып қоржын»
Мақсаты: Балаларды заттарды тиісті қасиеттеріне қарай ажырата білуге үйрету.
Ойын шарты: Қоржындағы затты сипап біліп атау. Бала затты дұрыс сипаттап бергеннен соң ғана зат қаптан алынып, балаларға көрсетіледі, ал дұрыс аталмаса қаптан алынбайды.
қажетті құралдар: Ғажайып қоржын. Балалар санына сәйкес, таныс ойыншықтар.
Д\ойын «Жаңа қуыршақ»
мақсаты: Баланы топ бөлмесіндегі заттарды дұрыс атап, тілдерін , зейіндерін дамыту.
Ойын шарты: Қуыршақ топтағы заттың қайсының жанына келсе соны дұрыс атап беру және қуыршақ қай баланы сұрайды сол ғана сұраққа жауап береді, егер барлық баладан сұраса, барлығы бірге жауап береді.
Д\ойын «Ғажайып қоржын»
Мақсаты: Балаларды заттарды тиісті қасиеттеріне қарай ажырата білуге үйрету.
Ойын шарты: Қоржындағы затты сипап біліп атау. Бала затты дұрыс сипаттап бергеннен соң ғана зат қаптан алынып, балаларға көрсетіледі, ал дұрыс аталмаса қаптан алынбайды.
қажетті құралдар: Ғажайып қоржын. Балалар санына сәйкес, таныс ойыншықтар.
Д\ойын «Жаңа қуыршақ»
мақсаты: Баланы топ бөлмесіндегі заттарды дұрыс атап, тілдерін , зейіндерін дамыту.
Ойын шарты: Қуыршақ топтағы заттың қайсының жанына келсе соны дұрыс атап беру және қуыршақ қай баланы сұрайды сол ғана сұраққа жауап береді, егер барлық баладан сұраса, барлығы бірге жауап береді.
Д\ойын «Ғажайып қоржын»
Мақсаты: Балаларды заттарды тиісті қасиеттеріне қарай ажырата білуге үйрету.
Ойын шарты: Қоржындағы затты сипап біліп атау. Бала затты дұрыс сипаттап бергеннен соң ғана зат қаптан алынып, балаларға көрсетіледі, ал дұрыс аталмаса қаптан алынбайды.
қажетті құралдар: Ғажайып қоржын. Балалар санына сәйкес, таныс ойыншықтар.
Д\ойын «Жаңа қуыршақ»
мақсаты: Баланы топ бөлмесіндегі заттарды дұрыс атап, тілдерін , зейіндерін дамыту.
Ойын шарты: Қуыршақ топтағы заттың қайсының жанына келсе соны дұрыс атап беру және қуыршақ қай баланы сұрайды сол ғана сұраққа жауап береді, егер барлық баладан сұраса, барлығы бірге жауап береді.
Мақсаты: Балаларға заттардың бір-бірінен үлк
Қазақ тілі
Ойындар, Сценарийлер
Мектепке дейінгі
Ойын шарты: Қоржындағы затты сипап біліп атау. Бала затты дұрыс сипаттап бергеннен соң ғана зат қаптан алынып, балаларға көрсетіледі, ал дұрыс аталмаса қаптан алынбайды.
қажетті құралдар: Ғажайып қоржын. Балалар санына сәйкес, таныс ойыншықтар.
Д\ойын «Жаңа қуыршақ»
мақсаты: Баланы топ бөлмесіндегі заттарды дұрыс атап, тілдерін , зейіндерін дамыту.
Ойын шарты: Қуыршақ топтағы заттың қайсының жанына келсе соны дұрыс атап беру және қуыршақ қай баланы сұрайды сол ғана сұраққа жауап береді, егер барлық баладан сұраса, барлығы бірге жауап береді.
«Қол соғу» ойыны
Мақсаты: Тез, дәл қимыл жасау, есту қабілетін жетілдіру, ретімен санауды, қанша болса сонша ұғымдарын қалыптастыру үшін жаттықтыру.
Керекті материалдар: Тәрбиеші мен әрбір баланың алдында тілі бар дөңгелек (3 сурет ) болуы тиіс.
Ойынның мазмұны.
1 вариант. Тәрбиеші қол соғады. Балалар санайды. Одан соң тақта алдына шақырылған балалардың бірі тәрбиешінің қол соғуын қайталап, оның неше рет қол соққанын айтуы немесе дөңгелектің тілін қол соғу санына сай келетін сандық фигураға қаратып қоюы тиіс.
Қазақ тілі
Ойындар, Сценарийлер
Мектепке дейінгі
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың тақырып бойынша білімдерін молайту. Түрлі тапсырмалар арқылы білімдерін бекіту.
Дамытушылық:Оқушыларға бағыт-бағдар бере отырып,өз беттерінше жұмыс істеу дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелік:Оқушыларды көркем жазуға,қазақ тілінде жатық сөйлеуге машықтандыру.
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ
Лексикалық тақырыпты түсіндіру
Қыс. Айналаның бәрі ақ көрпе жамылғандай.Ағаштар аппақ гүл шоқтары тәрізді. Төңірек мүлгіген тыныштық. Ауа райы жиі өзгеріп, қатты аяз, боран болады. Адамдар жылы киімдерін киеді. Балалар қысқы саябақта серуендеуге жақсы көреді.
Қыс-жылдың ең суық мезгілі.
Сөздікпен жұмыс
Сөз мағыналарын түсіндіру.
Сөйлем құрау.
1-тапсырма
қысқы каникул
Қыста Жаңа жыл болады.
өте суық
2-тапсырма
Асты сызылған сөздерді қай септікте тұрғанын ата.
Қыс.
Қыс түсті.Күн суытты. Даланы ақ қар басты. Балалар көк мұз үстінде коньки теуіп жүр. Кішкентай бір бала шанамен сырғанап барады. Екі бала шаңғы теуіп жүр.
Септеу
Шана сөзін септеу
3-тапсырма
Сызба бойынша сөйле
365---12---4---7---24---60---12
Кім? не? Сұрағына жауап беретін сөздерді бөлек жазу.
Жұмбақ
1.Қыста үйге кірмейді,
Көктем шықса , жүрмейді .
Семантикалық карта
Мысалдар
Көптік жалғау
Септік жалғау
Тәуелдік жалғау
Балам
Кітаптың
Әкем
Ағалар
Құстар
Терезесі
Сыныбым
Шаңғының
Алмам
Сыныппен
Қазақ тілі
Сабақ жоспары
4 сынып
Осы аптаның үздік
көрнекіліктері
көрнекіліктері