Қазақ тілі Барлығы 8 сынып бойынша Ұстаздарға арналған оқу әдістемелік материалдар
Еліміздің барлық педагогтарының білімі мен тәжірибесін біріктіріп, білім сапасын арттыру үшін сайтта 104667 материал жарияланған. Сіз осының барлығын сайттан тегін жүктеп сабағыңызға қолдана аласыз.
Барлығы: 104667 материал
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Мұғалімге арналған
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
дайын тапсырмалар
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Дайын тапсырмалар
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
8-сынып оқушыларының ББД тексеру тапсырмалары. Қазақ тілі пәні
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Сабақ жоспар
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Мұғалімге көмек
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Қазақстанның мұнайлы ел екендігін көрсетеді. Оқушыларға жаңартылған білім мазмұын бойынша сабақ түсінікті беріледі
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
«Қонақ» сөзіне ассоциациялар жазады. Біздің мемлекетімізде, әр отбасында қонақты қалай күтетіні туралы өз ойларын айтады.
Сөз этикетіне қаратпа сөздер, сәлемдесу, танысу, қоштасу, құттықтау, тілек білдіру, алғыс айту, өтініш айту, кешірім сұрау, шақыру, кеңес беру, көңіл айту, жұбату, құптау, марапаттау формалары және т.б. да құрылымдар жатады. Мысалы: рұқсат етіңіз, рақмет, ренжімесеңіз, мүмкін болса, оқасы жоқ, айтып жіберсеңіз, т.б.
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Қыздар университеті мен Алматы қалалық «Жас Отан» жастар қанатының ұйымдастыруымен өткен форум жұмысына республиканың әр аймағынан 15 ЖОО-ның белсенді жастары бас қосты.
Патриоттық форум еліміздің әнұранының орындалуымен басталды. Жиынды Қыздар университетінің Бірінші проректоры Баходир Әлиев салтанатты түрде ашты.
Ол өз алғы сөзінде: «Өздеріңізге белгілі, Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Қазақстан жолы – 2050: Бір мақсат, бір мүдде, бір болашақ» атты биылғы Жолдауында «Мәңгілік Қазақстан» жобасы ұсынылды
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Оқушылар «Мәңгілік ел жастары» әлеуметтік ролигін көреді, талқылайды, ойларын айтады.
Сұраққа жауап береді:
1. Мәңгілік ел дегенді қалай түсінеміз?
2. Қазіргі жастарымыз қандай?
3. Өркениетті елдер қатарына қосылу үшін жастар не істеуі керек?
4. Халықтың өсіп, өркендеуіне жастар қаншалықты үлес қосады?
5. Мемлекеттің дамуына қандай үлес қосқың келеді?
Мұғалім оқушыларға идея алу мақсатында «Мәңгілік Ел» идеясы – жастардың жарқын болашағы» мәтінімен таныстырады, оқиды, талқылайды.
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Оқушылар мақалдар галереясын аралап, өздеріне ұнағанын дәптерлеріне түртіп алады, баға береді, түсіндіреді.
1. Жақсы жастан шығады,
Темір тастан шығады.
2. Үлкенге – ізет, жасқа – жол.
3. Жасыңда жалықпасаң –
Қартайғанда тарықпайсың.
4. Жасында байқары жоқтың
Жасы жеткенде айтары жоқ.
5. Қына тастан шығады,
Өнер, білім жастан шығады.
6. Жас жүрген жер — мереке.
Қарт жүрген жер — береке.
7. Ақыл — жас ұланнан,
Жүйрік — тай құнаннан.
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
денсаулық тақырыбына байланысты сұрақтарға жауап бере алады.
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Пән: Қазақ тілі мен әдебиет Мұғалімнің аты-жөні: Туркенова Б.М.
Күні:
Сыныбы: 8 Қатысқаны: Қатыспағаны:
Бөлім: 1 Білім. Ғылым. Инновация.
Сабақ тақырыбы 3-4-сабақтар. Электронды кітапхананы пайдаланамын.
Оқу мақсаттары 8.1.5.1- тірек сөздер, автордың көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау;
8.2.4.1-идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісін бақылай отырып, мазмұнның дамуын салыстырып, талдау
Сабақ мақсаттары Барлығы: негізгі ойды анықтайды.
Көбі: ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісін бақылайды, салыстырады.
Кейбірі: эссе жазады.
Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминология: зертхана, әзірле, құлтемір, үздік, зияткерлік.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: электронды кітапхана,ғаламтор, сайттар.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Сабақтың басы Психологиялық ахуал калыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру сұрақтарын қояды: Сен оқушыларға арналған қандай сайттарды білесің? Сайттарға қызығасың ба?
Мәтіналды жұмыс. Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады.
Дeскриптор:
-жаңа сөздерді үйренеді;
-сөздік жұмысын жүргізеді.
«Сұрақ-жауап» әдісін пайдаланып, сұрақ қояды, оқушылар жауап береді. (1-тапсырма.)
«қызық суреттер» тәсілі бойынша берілген суретте не бейнеленгенін айтады, сипаттайды. (3-тапсырма)
Жұмбақ жасырамыз. 2-тапсырма. оқушыларға жұмбақтар жасырады. Оқушылар жұмбақтың шешімін тауып, күшейтпелі шырайы бар сөйлемді көшіріп жазады.
Дeскриптор:
-оқушылар сұраққа толық жауап береді.
-суреттерді сипаттайды;
-жұмбақты шешеді:
-күшейтпелі шырайы бар сөйлемді табады.
«Бес бармақ» тәсілі арқылы бағаланады.
Кері байланыс. «Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы бір-біріне сұрақ қойып, білімін толықтырады.
Сабақтың ортасы Мәтінмен жұмыс. 4-тапсырма.
«INSERT» стратегиясы бойынша мәтінді оқид
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
СПән: Қазақ тілі мен әдебиет Мұғалімнің аты-жөні: Туркенова Б.М.
Күні:
Сыныбы: 8 Қатысқаны: Қатыспағаны:
Бөлім: 1 Білім. Ғылым. Инновация.
Сабақ тақырыбы 3-4-сабақтар. Электронды кітапхананы пайдаланамын.
Оқу мақсаттары 8.1.5.1- тірек сөздер, автордың көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау;
8.2.4.1-идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісін бақылай отырып, мазмұнның дамуын салыстырып, талдау
Сабақ мақсаттары Барлығы: негізгі ойды анықтайды.
Көбі: ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісін бақылайды, салыстырады.
Кейбірі: эссе жазады.
Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминология: зертхана, әзірле, құлтемір, үздік, зияткерлік.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: электронды кітапхана,ғаламтор, сайттар.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Сабақтың басы Психологиялық ахуал калыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру сұрақтарын қояды: Сен оқушыларға арналған қандай сайттарды білесің? Сайттарға қызығасың ба?
Мәтіналды жұмыс. Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады.
Дeскриптор:
-жаңа сөздерді үйренеді;
-сөздік жұмысын жүргізеді.
«Сұрақ-жауап» әдісін пайдаланып, сұрақ қояды, оқушылар жауап береді. (1-тапсырма.)
«қызық суреттер» тәсілі бойынша берілген суретте не бейнеленгенін айтады, сипаттайды. (3-тапсырма)
Жұмбақ жасырамыз. 2-тапсырма. оқушыларға жұмбақтар жасырады. Оқушылар жұмбақтың шешімін тауып, күшейтпелі шырайы бар сөйлемді көшіріп жазады.
Дeскриптор:
-оқушылар сұраққа толық жауап береді.
-суреттерді сипаттайды;
-жұмбақты шешеді:
-күшейтпелі шырайы бар сөйлемді табады.
«Бес бармақ» тәсілі арқылы бағаланады.
Кері байланыс. «Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы бір-біріне сұрақ қойып, білімін толықтырады.
Сабақтың ортасы Мәтінмен жұмыс. 4-тапсырма.
«INSERT» стратегиясы бойынша мәтінді оқи
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Пән: Қазақ тілі мен әдебиет Мұғалімнің аты-жөні: Туркенова Б.М.
Күні:
Сыныбы: 8 Қатысқаны: Қатыспағаны:
Бөлім: 1 Білім. Ғылым. Инновация.
Сабақ тақырыбы 3-4-сабақтар. Электронды кітапхананы пайдаланамын.
Оқу мақсаттары 8.1.5.1- тірек сөздер, автордың көзқарасы мен көңіл күйі арқылы негізгі ойды анықтау;
8.2.4.1-идеялық жағынан ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісін бақылай отырып, мазмұнның дамуын салыстырып, талдау
Сабақ мақсаттары Барлығы: негізгі ойды анықтайды.
Көбі: ұқсас мәтіндердегі оқиғалар желісін бақылайды, салыстырады.
Кейбірі: эссе жазады.
Тілдік мақсаттар Пәнге тән лексика мен терминология: зертхана, әзірле, құлтемір, үздік, зияткерлік.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: электронды кітапхана,ғаламтор, сайттар.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Сабақтың басы Психологиялық ахуал калыптастыру. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру сұрақтарын қояды: Сен оқушыларға арналған қандай сайттарды білесің? Сайттарға қызығасың ба?
Мәтіналды жұмыс. Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады, оқиды, оқушыларға қайталатады, сөздік дәптермен жұмыс жасатады.
Дeскриптор:
-жаңа сөздерді үйренеді;
-сөздік жұмысын жүргізеді.
«Сұрақ-жауап» әдісін пайдаланып, сұрақ қояды, оқушылар жауап береді. (1-тапсырма.)
«қызық суреттер» тәсілі бойынша берілген суретте не бейнеленгенін айтады, сипаттайды. (3-тапсырма)
Жұмбақ жасырамыз. 2-тапсырма. оқушыларға жұмбақтар жасырады. Оқушылар жұмбақтың шешімін тауып, күшейтпелі шырайы бар сөйлемді көшіріп жазады.
Дeскриптор:
-оқушылар сұраққа толық жауап береді.
-суреттерді сипаттайды;
-жұмбақты шешеді:
-күшейтпелі шырайы бар сөйлемді табады.
«Бес бармақ» тәсілі арқылы бағаланады.
Кері байланыс. «Сұрақ ілмегі» әдісі арқылы бір-біріне сұрақ қойып, білімін толықтырады.
Сабақтың ортасы Мәтінмен жұмыс. 4-тапсырма.
«INSERT» стратегиясы бойынша мәтінді оқид
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
мектеп оқушыларына
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Т.Айбергенов « Ана»,«Аруана – бауыр дүние» өлеңдері
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Қ.Жұмаділов «Қаздар қайтып барады» әңгімесі
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
Қ.Жұмаділов «Қаздар қайтып барады» әңгімесі
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
барлыгына арналады.
Қазақ тілі
Барлығы
8 сынып
1
2
3