Химия Сабақ жоспары Барлығы бойынша Ұстаздарға арналған оқу әдістемелік материалдар
Еліміздің барлық педагогтарының білімі мен тәжірибесін біріктіріп, білім сапасын арттыру үшін сайтта 104643 материал жарияланған. Сіз осының барлығын сайттан тегін жүктеп сабағыңызға қолдана аласыз.
Барлығы: 104643 материал
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Дайын ҚМЖ. Барлық пәндерден 2022-2023 оқу жылына, жаңа бұйрыққа сай жасалған
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандарты бойынша жасалған. 2022-2023 оқу жылына арналған
Способы получения ацетилена
Ацетилен был открыт Г.Дэви в 1836 году в продуктах разложения метана, под действием искровых электрических разрядов
В 1860 г. М. Бертло синтезировал ацетилен из простых веществ, пропуская водород через электрическую дугу между угольными электродами.
В 1862 г. Ф.Велер получил ацетилен из карбида кальция, действуя на него водой. Напишите уравнения упомянутых в данном тексте реакций.
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
Способы получения ацетилена
Ацетилен был открыт Г.Дэви в 1836 году в продуктах разложения метана, под действием искровых электрических разрядов
В 1860 г. М. Бертло синтезировал ацетилен из простых веществ, пропуская водород через электрическую дугу между угольными электродами.
В 1862 г. Ф.Велер получил ацетилен из карбида кальция, действуя на него водой. Напишите уравнения упомянутых в данном тексте реакций.
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
КГУ «Карагандинский индустриально-технологический колледж»
Предмет: Химия
Тема урока: Углеводы
Подготовила педагог: Смайлова Г.Б.
1. Общие сведения
Курс, группы ____ОПТ-20_______
Тип занятия: комбинированный
2. Цели: дать понятие об углеводах, их биологической роли, классификации и закрепить разделу кислосодержащих соединении.
Задачи:
• повторить и закрепить классификацию углеводов, понятия «моносахариды», «дисахариды» и «полисахариды».
• формировать у обучающихся умение выявлять связь между составом, строением веществ, их свойствами и функциями.
• воспитывать чувство собственного достоинства, самостоятельности, ориентировать обучающихся на их личностное развитие.
2.1 Перечень профессиональных умений, которыми овладеют обучающиеся в процессе учебного занятия
• Повторяет все пройденный материал по разделу кислосодержащих соединении
• Описывает физические и химические свойства углеводов и их применение
3. Оснащение занятия
3.1 Учебно-методическое оснащение, справочная литература: Химия 11 класс 2 часть
3.2 Техническое оснащение, материалы: компьютер, мультимедийный проектор, презентация, карточки с заданиями
4. Ход занятия
1.Организационный момент
Приветствие преподавателя. Проверка готовности студентов к уроку. Психологический настрой обучающихся.
2.Актуализация опорных знаний:
Химия - наука, изучающая вещества. На каждом уроке мы наблюдаем, описываем различные вещества, изучаем их свойства. Поэтому сегодня главным участниками нашего урока будет химические вещества - углеводы.
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:
Колледж: Қарағанды индустриалды-технологиялық колледжі
Күні: Оқытушының аты-жөні: Смайлова Гулдана Берикбайкызы
Курс, оқу жылы, топ : Қатысқандар: 15 Қатыспағандар: 0
Сабақтың тақырыбы Нанотехнология. Нанобөлшектер және наношкала
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) 11.4.2.37 - «нанохимия» және «нанотехнология» ұғымдарының физикалық мәнін түсіндіру;
11.4.2.38 - нанобөлшектерді синтездеу және зерттеу әдістерін сипаттау;
11.4.2.39 - нанобөлшектердің қолдану аймағын атау
Сабақтың мақсаты
Барлығы: нанохимия мен нанотехнологияны сипаттайды және нанобөлшектердің ерекшеліктерін түсіндіреді;
Көпшілігі: нанбөлшектерді синтездеу және зерттеу әдістерін салыстырады;
Кейбірі: нанохимияның қазіргі замандағы маңыздылығын зерделейді;
ОДД Білу, түсіну
Бағалау критерийі
1. нанохимия ұғымдарының физикалық мәнін түсіндіреді
2. нанотехнология ұғымдарының мәнін физикалық түсіндіреді
3. нанобөлшектерді синтездейді
4. нанобөлшектердің зерттеу әдістерін сипаттайды
5. нанобөлшектердің қолдану аймағын атайды.
Тілдік мақсаттар
Пәнге тән арнайы лексика және терминология: Нанохимия, нанобөлшектер, нанотехнологиялар, молекулалық қабықша, хиральдылық, композициялық материалдар, дәрілік препараттар, физиологиялық белсенділік, табиғи және синтетикалық қосылыстар, фуллерен, графен, нанотүтік, наножіпше, наноталшықтар
Диалог/ жазылымға арналған пайдалы сөз тіркестері:
Менің ойымша, «нано» деген ....
Мен сіздермен келіспеймін деп қорқам.
Мен үшін/менің көзқарасым бойынша/қаншалықты мен тани алам ......
Мен сізбен қаншалықты келісетінімді білмеймін. Менің ойымша, бұл өндіріс ...
Құндылықтарға баулу бірлік пен ынтымақтастықты сақтауға, бірлесе еңбектенуге баулу; өзін- өзі бағалау және өзара бағалау арқылы жауапкершілік сезімін қалыптастыру; іздену, ой-санасын арттыру,ойлау қабілетін дамытуға бағыттау, Заманауи
технология нанотехнологияның маңыздылығын түсінеді
Пәнаралық және метапәндік байланыс Физика Нанотехнология шаруашылықта
Биология Сұйық және қатты заттардың бөліну шекарасы
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
оқушыға көмегі тиеді
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
Гидролиз – это взаимодействие ионов солей с водой, приводящие к появлению кислой или щелочной среды, но не сопровождающиеся образованием осадка или газа.
Процесс гидролиза состоит из двух этапов:
1. Диссоциация соли в растворе – необратимая реакция
2. Собственно гидролиз соли – обратимая реакция.
Условия для гидролиза:
А) Наличие воды.
Б) Реакция идет только по первой стадии.
В) Реакция обратима.
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
Алюминий және оның қосылыстары. Алюминийдің екідайлы қасиеттері, оксиді және алюминий гидроксиді, алюминийдің маңызды табиғи қосылыстары және олардың Қазақстандағы кен орындары тақырыбында күнделікті сабақ жоспары
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
химия пәнінен 9 сынып оқушыларына арналған "Металдар" тақырыбы бойынша бақылау жұмысы тапсырмалары құрастырылған. Бақылау жұмыс 2 нұсқадан, оның ішінде 5 тапсырма бар
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
материалды мұғалімдер қауымы өз пайдасына жарата алады,яғни сабақ барысында қолдана алады
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
окушыга
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
окушыга устазга
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
оқушыға ,ұстазға
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
оқушыға и мұғалімге
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
Электролиттер және бейэлектролиттер
С. Аррениустың электролиттік диссоциациялану теориясының негізгі қағидалары. №1 Көрсетілім
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
Периодтық жүйе туралы жазылған.
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
Біратомды және көпатомды спирттер, фенолдардың физикалық, химиялық қасиеттерін, алыну жолдары мен қолданылуын білу маңызды.
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
Learners can:
Listen to the carbonar, using the terminology terminology
Learners can describe the construction of a carbon atom in an oral way;
Using the scientific terminology, it expressly interprets carbon dissipation.
Lexicon and terminology related to discipline:
carbon, electrons, outer layer, contacts, connectivity,
three allotropic variations of carbon,
construction
Requests for Dialogue / Subscription:
The reason is that n is an electron in the outer layer
Carbon bonds can ... build / form
Carbon Valency in Many Compounds ........
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
сабақ жоспары
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
категория
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
категория
Химия
Сабақ жоспары
Барлығы
1
2