Материалдар Жолдық әдіс. ҚМЖ. 10 сынып.ЖМБ
Осы аптаның үздік көрнекіліктері

Жолдық әдіс. ҚМЖ. 10 сынып.ЖМБ

Материал туралы қысқаша түсінік
Бөлім: 10.2А Алгоритмдеу және программалау Педагогтің аты-жөні Канназарова Фарида Куанышбаевна Күні 11.2023 ж Сынып 10 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Жолдық әдіс Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 10.5.1.2 – жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану Сабақтың мақсаты Барлық оқушы: Python бағдарламалау тілінде жолдарды өңдеу функциялары мен процедураларын пайдаланады Көпшілік оқушы: Жолдық функциялардың қызметтерін салыстырады Кейбір оқушы: Жолдық функцияларды қолданып есептерді программалайды Құндылықтарға баулу Білуге, жаңаны тануға құштар болу, Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті болу Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Басы 1. Ұйымдастыру. Сыныпта жағымды ахуал туғызу мақсатында «Түстер» ойыны тренингі Үй тапсырмасын тексеру: Платформада тапсырмалар орындау арқылы өткен сабақты пысықтайды Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру: Қызыл, сары, қара, жасыл, көк т.б сөздердің түсін атау керек QR арқылы тапсырма орындайды Қошеметтеу, мадақтау https://learningapps.org/view8500646 Oртасы Практикалық жұмыс ЖЖ. S = 'Skillbox 23' print(S.upper()) # барлық символдарды бас әріптер регистіріне ауытырады print(S.lower()) # барлық символдарды кіші әріптер регистіріне ауытырады print(S) text = 'Съешь еще этих мягких французских булок, да выпей же чаю!' >>> print(text.count('е')) ӨЖ. 2,3 -тапсырмалар. Сөйлем құрау және ‘a’ әрпін іздеу Қосымша тапсырма. ‘k’ әрпі. Латын әріптерінен тұратын жол берілген. Осы жолда ‘k’ әрпі кездесе ме? Кездессе, нәтиже ретінде экранға орнығ кездеспесе 0 саны шығу керек. Егер берілген жолда ‘k’ әрпі біреуден көп болса , онда олардың саны шығу керек. Оқушылар жұппен программа нәтижесі қандай болатынын анықтап, тексереді Дeскриптор: - жолдық функциялардың қызметін атайды; - код нәтижелерін талдайды Дискриптор: - функция қызметін анықтайды 1 - жауабын табады 1 - тексереді 1 Тірек кодын пайдаланады Дискриптор: - жолдарды енгізеді 1 - дұрыс нәтиже шығарады 1 - жолдық функция қолданады 1 ҚБ «Фигуралар» ҚБ «Фигуралар арқылы бағалау» Оқушылар бағалау критерийлері мен өз деңгейлерін бағалайды Python Бағдарламасы Соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. Сабақты қорытындылау. Сұрақтар: 1. Python-да «Жол» дегеніміз не? 2. Python-да «str, len, type, .split» функциялары қандай қызмет атқарады? 3. Жол элементіне берілген нөмір арқылы қалай байланыс орнатуға болады? Ауызша бағалау, мадақтау Үй тапсырмасы: 81 бет 3-4 тапсырма Кері байланыс: «Сенім ағашы» әдісі Оқушылар сабақта не білгенін және не білгісі келетінін стикерге жазып, сенім ағашына жапсырады.
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
10 Қаңтар 2024
497
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Осы аптаның үздік
көрнекіліктері