Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

111
Шаруашылық туралы түсінік
Материал жайлы қысқаша түсінік: Өнеркәсіп пен ауыл шаруашылығы салаларын жіктеу
Материалды ашып қарау


Күні:
Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7 сыныптар
Қатысушылар саны:
Қатыспаушылар саны:

Сабақ тақырыбы
Шаруашылық туралы түсінік

Құндылықтар
География пәнінен функционалды сауаттылығын арттыру, бірлесе әрекет жасау

Оқу мақсаты
Шаруашылық салаларын жіктеу (ауыл шаруашылығы, өнеркәсіп)
Географиялық дерек көздермен жұмыс істеу (карта, сурет, мәтін, фотосуреттер, графикалық материалдар)

Сабақтың мақсаты
Өнеркәсіп пен ауыл шаруашылығы салаларын жіктеу;

Күтілетін нәтиже
Шаруашылық ұғымын біледі; адамға пайдасын біледі; шаруашылықты салалар бойынша жіктейді; еліміздің экономикадағы рөлі туралы біледі; басқа елдермен салыстырады;

Тілдік міндет
Тақырыпқа байланысты мәтіндерді оқиды және зерттеу, сыныптастарымен бірлесе отырып қорытындыларын (оқу, жазу, сөйлеу, тыңдау дағдылары) түсіндіндіреді (кластер т.б)
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
Біздің аймақта шаруашылықтың.................. дамыған.

Сабақ әдісі:

Сұрақ-жауап, суреттермен жұмыс, лекциялық материалдармен жұмыс, жеке жұмыс, топтық жұмыс

Құрал-жабдықтар:
Суреттер, видео, интерактивті тақта, интернет ресурстары, атлас, карта

ОБ сілтеме: Дүние жүзі шаруашылығының салалық және аумақтық құрылымы

Дағдылар
Бағалау критерийлері

Білу және түсіну:
Қолдану:
Талдау:
*шаруашылық ұғымын біледі;
*шаруашылықты салалар бойынша жіктейді;
*шаруашылықтың ел экономикасындағы рөлін сипаттайды;
*Қазақстанның шаруашылығын басқа ел шаруашылығымен салыстырады;

Жоспарланған уақыт
Жоспарланған іс-шаралар


Барысы:
Ұйымдастыру-шылық кезең
0-1 минут

1.Сәлемдесу
2.Балаларды түгендеу.




2-22 минут
Бөлім бойынша жиынтық бағалау



Білімді меңгеру
23-25 минут


26-50 минут



51-60 минут



61-75 минут







78-80 минут

Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Ресурстар

Миға шабуыл
Жекелеген әріптер ұсынады
Әріптерден сөз құрастырады;
Шыққан сөзге жұпта ассоциация құрады.
презентация

Жеке жұмыс
Оқушыларға мәтін ұсынады
Мәтінді оқиды.
Мәтін бойынша шаруашылық сөзіне кластер құрастырады.
Таратпа материал

Дескрипторлар:
*мәтінді оқып, ақпарат бойынша кластер құрастырады;
Бағалау: бірін- бірі бағалау

Қазақстанның шаруашылығы бойынша мәтін ұсынады
Мәтінді оқып, сұраққа жауап береді
Таратпа материал

Дескрипторлар:
*мәтінді оқиды, Қазақстанның шаруашылығын сипаттайды;
Бағалау: өзін- өзі бағалау

Монғолия, Германия елдерінің шаруашылығы туралы мәтін ұсынады
Мәтінді оқиды. Елдердің шаруашылығы мен Қазақстанның шаруашылығымен салыстырып, Венн диаграммасын толтырады;
Таратпа материал

Дескрипторлар:
*Қазақстан мен Моңғолия, Германия елдерінің шаруашылығын салыстырып, сипаттайды;
Бағалау: өзін- өзі бағалау





Рефлексия
Сабақтан меңгерген бір факт



Қосымша ақпарат

Дифференциация – сіз ықпал етуді қалай жоспарлайсыз? Сіз ең қабілетті оқушылардан сабақ сұрауды қалай жоспарлайсыз?
Бағалау –Сіз оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Қиылысатын оқу мәтіндері
Еңбек гигиенасы мен қауіпсіздік техникасын тексеруICT-тестілер маңызды сілтемелер

Барлық оқушылар білетін болады:
Шаруашылықтың салаларын;
Оқушылардың көпшілігі:
Қазақстанның шаруашылығының экономикадығы рөлін


талдайды; Қазақстанның басқа елдердің шаруашылығымен салыстырады;
Кейбір оқушылар:
Солтүстік Қазақстанның шаруашылығын сипаттайды;

Өзін- өзі бағалау;
Бірін- бірі бағалау;
Өз жұмыс орнында тазалық гигиенасын сақтау;
сыныпта қауіпсіздік ережесін сақтау;


Нәтиже
Сабақтың/оқу міндеттері

шынайы болды ма?
Бүгін оқушылар нені жаттады?
Оқу атмосферасы қандай болды?
Менің жоспарлаған дифференциация дұрыс болып шықты ма?
Мен регламентті сақтадым ба? Менің жоспарымда қандай өзгерістер болды және олар қандай?
Төмендегі бос орынды сіздің сабағыңызды сипаттауға пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағанда берілген сабақтың сапасы туралы сұрақтардың ең маңыздыларына жауап беріңіз




Жалпы бағалау


Қандай екі нәрсе тіптіен тамаша өтті? (оқыту мен сабақ беруді ескерумен)
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсартуы мүмкін еді (consider both teaching and learning)?
1:
2:
Мен осы сабақтан сынып немесе оқушалыр туралы келесі сабағым үшін не білдім?





























Материалды жүктеу (Скачать)
Авторы:
Каратаева Рахима Жаксылыковна
Жарияланған уақыты:
2019-06-10
Категория:
Қазақстан тарихы
Бағыты:
Сабақ жоспары
Сыныбы:
7 сынып
Тіркеу нөмері:
№ C-1560161441
2222
333
444
555
666
7
888
999