Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

Present Continuous Tense
Материал жайлы қысқаша түсінік: Бұл сабақ жоспарында шетел тілін жаңадан үйренушілерге шақтарды үйрету жолдары, текстпен жұмыс жасау жолдарына жаттығулар бар.
Материалды ашып қарау




Кәсіптік шет тіліКүні 08.11.2018Сабақ №29
Сабақтың тақырыбыPresent Continuous tense. The seasons.
Мақсаты
  • Оқушылар нақ осы шақты қашан және не мақсатта қолданатынын түсінеді;
  • Өз беттерінше сөйлем құрай алады;
  • Жай осы шақтан ажырата алады;
  • Жаңа сөздерді қолдана отырып тексті өз беттерінше аударады;
  • Нәтижелері
  • Оқушылар нақ осы шақты қашан және не мақсатта қолданатынын түсінеді;
  • Өз беттерінше сөйлем құрай алады;
  • Жай осы шақтан ажырата алады;
  • Жаңа сөздерді қолдана отырып тексті өз беттерінше аударады;
  • Тапсырмалар Сұрақтар, карточкамен жұмыс, өздік жұмыс, топпен жұмыс
    Сабақтың көрнекілігі мен дереккөздерОқулық, дидактикалық материалдар, тапсырмалар жазылған парақшалар, стикерлер, интерактивті тақта, қажетті құрал жабдықтары.
    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіУақыты
    І. Ұйымдастыру кезеңіСәлемдесу: Good morning, good morning, good morning to you! Good morning, good morning How are you?

    Оқушыларды түгелдеу: Children who is on duty today? Who is absent?Warm-up: For developing children`s interest to the lesson we`ll play the game “Memory”





    Сәлемдеседі: Good morning, good morning, good morning to you! Good morning, good morning We are glad to see you!

    First student say one irregular verb and the second student must say the second and the third form of the verb















    5 мин
    ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
  • Match the words with their translations (4 студент)
  • To give sentences.
  • Ask about their family




  • Student match the words with their translations
  • Must put the words in order.
  • Tell about their family


  • 10 мин





    ІІІ. Негізгі бөлімTo explain the new theme: “The present continuous”



    For example:I am playing football nowHe is not writing a test at the momentAre they swimming right now? Yes, they are/ No, they aren`t


    The present continuousне екенін, не үшін және қай уақытта қолданатынын түсінеді.

















    Read-читатьDo-делатьHelp-помогатьОсы етістіктерді қолдана отырып өздері сөйлем құрайды.











    10 мин
    ІҮ. Жаңа сабақты пысықтау.Жаттығулар беру
  • Read what a boy is saying. Write in am, is or are.
  • I'm in the park. I can see some children. 1. They ____ playing volleyball. 2. There's my friend Greg! He ____ reading a book. 3.The girl ____ eating a sandwich. 4.The boy and the dog ____ playing with a ball. 5.They can't see me because I ____ sitting in a tree. 6.What ___ you doing? ____ you listening to me. 2. Use am/is/are
  • Look! The children ____ jumping.
  • The cat ____ sleeping now.
  • My friend and I ____ not dancing now.
  • Dave ___ reading now.
  • Look! I ___ swimming.
  • 3.Make up questions.
  • now / Tom / coffee  / is / drinking?
  • playing / Now / the / boys / are?
  • the / skipping / girl / now / is?
  • the / eating / fish / cats / are?
  • describe the picture using the words
  • to water the flowers- гүл суғару
  • to read the newspaper-газет оқу
  • to sleep on the floor-пола ұйықтау
  • to play-ойнау
  • to listen to music or radio- музыка немесе радио тыңдау
  • to watch TV- теледидар көру
  • жаңа сөздермен жұмыс:
  • Season- жыл мезгілі
  • Spring- көктем
  • Summer- жаз
  • Autumn- күз
  • Winter- қыс
  • The weather- ауа райы
  • Summer holiday- жазғы демалыс
  • Snowman- аққала
  • Celebrate- атап өту
  • New Year – Жаңа Жыл
  • Текстпен жұмыс
















    Жаттығуларды орындайды













    Сөздерді орын орнына қояды.



    Берілген сөздермен present continuous-те сөйлем құрайды.













    Жаңа сөздерді мұғалімнің артынан қайталайды.















    Жаңа сөздерді қолдана отырып тексті аударады.




















    15 мин









































    15 мин
    Қорытындылау:Бағалау: оқушылардың әр бір дұрыс жауабына бір балл беріледі.ФормативтіЖиынтықҮйге тапсырма: сөздер жаттауКері байланыс: не білемін? Не білдім? Не білгім келеді?

    Оқушылар бағаланады



    Үй тапсырмасын алады

    Сиқырлы қорапшаның тілектері.Into the box some wishes for you, please take it. Read the wishes and press down your papers, to give up to the sky. This desire of your friends for you.
    3 мин


    Оқытушы қолы: _________ Ахметова Г.С.Пән бірлестігінің төрайымы: __________ Дандыбаева Ұ.З.
    EnglishTranslation
  • Family
  • a.дядя
  • Mother
  • b.семья
  • Father
  • c.тетя
  • Elder sister
  • d.родители
  • Little sister
  • e.бабушка
  • Elder brother
  • f.мама
  • Little brother
  • g.папа
  • Parents
  • h.дедушка
  • Grandfather
  • i.сестренка
  • Grandmother
  • j.брат
  • Aunt
  • k.младший брат
  • Uncle
  • l.сестра






    The seasonsThere are four seasons in a year. They are spring, summer, autumn and winter. Every season has three months. Spring months are March, April and May. In spring the weather is warm, rainy and hot. Summer months are June, July and August. In summer the weather is very hot. In summer children don`t go to school. They have summer holiday. Autumn months are September, October and November. In autumn the weather is cool, rainy and sometimes it snows. The trees are red and yellow. Winter months are December, January and February. In winter the weather is cold, windy and snowy. Children do snowman. And we celebrate the New year on the 31st of December. New words:
  • Season- жыл мезгілі
  • Spring- көктем
  • Summer- жаз
  • Autumn- күз
  • Winter- қыс
  • The weather- ауа райы
  • Summer holiday- жазғы демалыс
  • Snowman- аққала
  • Celebrate- атап өту
  • New Year – Жаңа Жыл
















  • Материалды жүктеу (Скачать)
    Авторы:
    Ахметова Гульзира Сериковна
    Жарияланған уақыты:
    2019-05-20
    Категория:
    Шағын орталық
    Бағыты:
    Барлығы
    Сыныбы:
    Барлығы
    Тіркеу нөмері:
    № C-1558331131
    333
    444
    555
    666
    7
    888
    999