Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

111
Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері
Материал жайлы қысқаша түсінік: мұғалімдерге арналған
Материалды ашып қарау
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Геометрияның алғашқы мәліметтері Мектеп: №15 ҚМГ

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Ж.Б.

Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы

Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 7.1.1.9 - сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын білу; 7.1.1.10 - сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін дәлелдеу және қолдану;7.1.1.32 - перпендикуляр ұғымын біледі;

Сабақтың мақсатысыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын біліп,сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін білу
Бағалау критерийлері1.сыбайлас және вертикаль бұрыштардың анықтамаларын біледі.2. сыбайлас және вертикаль бұрыштардың қасиеттерін дәлелдеу және қолданады.3.перпендикуляр ұғымын біледі;

Тілдік мақсаттарОқытудың пәндік, тілдік мақсаттары: Сыбайлас және вертикаль бұрыштар, олардың қасиеттері білу.

Пәндік лексика және терминология: «сыбайлас», «вертикаль», Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: вертикалб, сыбайлас, бұрыш
Құндылықтарға баулуТоптағы жұмыста шығармашыл, сыни тұрғыдан ойлау, жауапкершілік, бір-біріне құрмет көрсету құндылықтарын дамыту
Пәнаралық байланысОқушылардың сөйлеу мәдениетілігін қазақ тілі пәнімен байланысында арттыру
Алдыңғы білімТеореманы дәлелдеу әдістері: тура дәлелдеу және «кері жору» әдісі
Сабақ жоспарыСабақ барысы
СабақтыңжоспарланғанкезеңдеріСабақтағы жоспарланған жаттығу түрлеріРесурстар
Сабақтың басы(5мин)















Психологиялық ахуал тудыру үшін «Жүректен-жүрекке жылы лебіз білдіруді» қолданамын. Оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.Таңдау карталары арқылы топқа бөленеді. Онда оқушылар таңдауы бойынша топқа бөлініп отырады. Оқулықтар жиыны, оқу құралдар жиыны, сынып бөлмесінің жиһаздарының жиыны. «Бес сұрақ» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа оқушылармен бірге сабақ мақсатын анықтау.
Сабақтың ортасы(28мин)













<Object: word/embeddings/oleObject1.bin>

Төмендегі суретте О нүктесінде қиылысатын үш түзу бейнеленген. <Object: word/embeddings/oleObject6.bin> болатындығын дәлелдеңіз.Математикалық диктант 5 мин90°-тең бұрышты ........................... , 90°-тан үлкен бұрышты ................. , 90°-тан кіші бұрыш ......................... , 50°-қа сыбайлас бұрыш қанша болады.............,Вертикаль бұрыштар олар бір-біріне өзара ...........,Сыбайлас бұрыштардың қосындысы нешеге тең......Топ мүшелері бірін бірі тексереді





Таратпа қағаздар





Постер





<Object: word/embeddings/oleObject7.bin><Object: word/embeddings/oleObject8.bin>
Сабақтың соңы(7мин)





Қорытынды.Оқушыларға жабық сұрақтар қою арқылы қорытындылаймын. Мысалдар келтір Рефлексия «Плюс – Минус - Қызығамын» кестесі





Саралау – Сіз қандайтәсілмен көбірек қолдаукөрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілеттіоқушыларға қандайтапсырмалар бересіз? Бағалау – Сізоқушылардыңматериалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
1.Саралаудың қорытынды тәсіліБарлық оқушылар бір тапсырманы орындаса олардың нәтижелері әртүрлі болады. Сондықтан нұсқау бере отырып күтілетін нәтижеге көз жеткіземін.2. Саралаудың қарқын тәсіліКейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді.Оқушыларға қосымша дайындадым.2. Диалог және қолдау көрсетуКейбір оқушыларға тапсырманыорындау барысында жан-жақты әрінақты көмек беріп отырдым.Оқушыларды ойланту үшін жәнебірқатар жауаптар алу үшін алдын-аладайындалған сұрақтарды қойдым.3.Жіктеуоқушыларды топқа бөлдім1. «Бас бармақ » әдісі2. «Смайликтер» арқылы бағалау3. «Бағалау парағы» әдісі

Эйлер-Венн дөңгелегін салғанда циркульді қолдану


.





Материалды жүктеу (Скачать)
Авторы:
Ахметова Жанар Бегдуллаевна
Жарияланған уақыты:
2019-06-06
Категория:
Геометрия
Бағыты:
Сабақ жоспары
Сыныбы:
7 сынып
Тіркеу нөмері:
№ C-1559838403
2222
333
444
555
666
7
888
999