Артқа қайту / Материалдар / Қолданушының жеке парақшасы
Ахмедиевна Баймульдина
ID номер: 10401
Материалдары
Барлығы: 10 материал
Көрсеткіштік өрнектердің мәндерін есептеу. Қарапайым көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері, теңсіздіктер, шешу
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
496
2
Сабақтың тақырыбы: Көрсеткіштік өрнектердің мәндерін есептеу. Қарапайым көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері, теңсіздіктер, шешу Сабақтың мақсаты: Білімділік: берілген тақырыпты игере отырып, көрсеткіштік теңдеу ұғымы және оны шешу тәсілдерімен таныстыру. Дамытушылық: көрсеткіштік теңдеулер мен олардың жүйесін шешу дағдысын қалыптастыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар, проектор. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: Жаңа материалды игеру. Анықтама. (1) түрінде берілген немесе осы түрге келетін теңдеуді көрсеткіштік теңдеу деп аталады. Көрсеткіштік теңдеулерді шешу тәсілдері: 1) Көрсеткіштік теңдеудің екі жақ бөлігін де бірдей негізге келтіру; 2) Ортақ көбейткішті жақшаның алдына шығару; 3) Жаңа айнымалы енгізу арқылы шешу тәсілі; 4) Теңдеудің екі жақ бөлігін көрсеткіштік функцияға бөлу. Анықтама. Құрамында көрсеткіштік теңдеуді бар теңдеулер жүйесін көрсеткіштік теңдеулер жүйесі деп атаймыз.
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Қарапайым және оларға келтірілген логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктерді, олардың жүйелерін шешу.
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
1090
9
Сабақтың тақырыбы: Қарапайым және оларға келтірілген логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктерді, олардың жүйелерін шешу. Сабақтың мақсаты: Білімділік: бұл тақырыпты игере отырып, логарифмдік теңдеулермен танысып, логарифмдік теңдеулерді және олардың жүйесін шешуді үйрету және логарифмдік теңсіздіктің анықтамасымен таныстыру. Дамытушылық: Оқушыларды дамыту мақсатында жұмыс жүргізу, өз бетімен есеп шығаруда қажетті білім, білік, іскерлік дағдыларын қалыптастыру, оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;логарифмдік теңсіздікті шешу дағдысын қалыптастыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар, проектор.
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Цилиндрдің,конустың бетінің ауданына есептер шығару
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
787
1
Сабақтың тақырыбы: Цилиндрдің,конустың бетінің ауданына есептер шығару Сабақтың мақсаты: Білімділік: : Цилиндрдің,конустың бетінің ауданын қайталап, есептер шығару Дамытушылық: есеп шығару дағдыларын арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: қайталау Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: Есептер шығару 2 есеп . Дұрыс төртбұрышты призманың табанының диогоналі 4 см , ал бүйір жағының диогоналі 5 см .Осы призмаға іштей сызылған цилиндрдің бүйір бетінің ауданын табыңыз .
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Шар. Шардың жазықтықпен қию. Шарға жанама жазықтық
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
4522
122
Сабақтың тақырыбы: Шар. Шардың жазықтықпен қию. Шарға жанама жазықтық. Сабақтың мақсаты: Білімділік: сфера және шар ұғымымен таныстыру. Дамытушылық: есеп шығару дағдыларын арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар, проектор. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: Жаңа тақырыпты түсіндіру. Сфера мен шардың қасиеттері 15-анықтама. Жарты шеңбердің өз диаметрінен айналғанда шығатын фигураны сфера деп атайды. 83-суреттегі АСВ жарты шеңберін сфераның жасаушысы деп атайды. Сфераның АСВ жасаушысының әрбір М нүктесі (О1, О1, М) шеңберінде, ал бұл шеңбердің өзі тұтасымен сферада жатады (84-сурет). Осындай шеңберлер параллельдер деп, ал олардың ең үлкені экватор деп аталады. Сфераның осындай экваторының бірі – (О, ОК) шеңбері (84-сурет). Көрнекілік үшін кейде біз географиялық терминдерді де пайдалана береміз.
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Конус. Қиық конус. Конустың, қиық конустың осьтік қималары
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
3739
62
Сабақтың тақырыбы: Конус. Қиық конус. Конустың, қиық конустың осьтік қималары Сабақтың мақсаты: Білімділік: Тік дөңгелек конус және оның элементтерімен, конустың осьтік қимасымен таныстыру. Дамытушылық: есеп шығару дағдыларын арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар, проектор. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: жаңа сабақты түсіндіру. Конус – айналу денесі Бізге Q тікбұрышты үшбұрышы берілсін (74. 2-сурет). Егер осы тікбұ-рышты үшбұрышты оның катеті арқылы өтетін l осінен айналдырсақ, нәти-жесінде, айналу денесі – конусты аламыз (74. 3-сурет). 11-анықтама. Тікбұрышты үшбұрышты катетінен айналдырғанда шығатын фигура конус деп аталады. 74. 3-суретте О бұрышы тік болатын FAO үшбұрышын оның FO катетінен айналдырғанда алынған конус бейнеленген. Осы суретті және жинақталған ақпараттарды пайдаланып, конустың мынадай қасиеттерін алуға болады:
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Пирамида. Пирамиданың параллель қималарының қасиеттері. Қиық пирамида.
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
2345
62
Сабақтың тақырыбы: Пирамида. Пирамиданың параллель қималарының қасиеттері. Қиық пирамида. Сабақтың мақсаты: Білімділік: пирамида, қиық пирамида ұғымымен таныстыру. Дамытушылық: есеп шығару дағдыларын арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар, проектор. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: Есептер шығару Пирамиданың анықтамасы және жалпы қасиеттері Пирамиданың ең қарапайым түрі – үшбұрышты пирамида. 37-суретте О, А, В және С төбелерімен берілген ОАВС үшбұрышты пирамидасы бейнеленген. О нүктесі пирамиданың төбесі деп аталады. Пирамиданың ОАВ, ОВС, ОСА, АВС жақтары – үшбұрыштар.
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Көпжақтар. Дұрыс көпжақ туралы ұғым.
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
6872
135
Сабақтың тақырыбы: Көпжақтар. Дұрыс көпжақ туралы ұғым. Сабақтың мақсаты: Білімділік: көпжақ, дұрыс көпжақ ұғымдарымен таныстыру. Дамытушылық: есеп шығару дағдыларын арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар, проектор. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: сабақ түсіндіру. Көпжақ – көпбұрыштармен шектелген кеңістіктің бөлігі. Көпбұрыштар көпжақтың жақтары деп аталады. Көпжақтың жақтарының қабырғалары мен төбелері оның сәйкес қырлары мен төбелері деп аталады. Жақтар көпжақтың бетін құрайды. Көпжақты оның төбелерін белгілеген әріптермен жазамыз. Көпжақтардың ең қарапайым тобын дөңес көпжақтар құрайды.
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері. Кері тригонометриялық функциялар
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
1486
24
Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері мен графиктері. Кері тригонометриялық функциялар Сабақтың мақсаты: Білімділік: Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттерімен, графиктерімне танысу. Арксинус, арккосинус, арктангенс, арккотангенс тақырыптарына есептер шығару. Дамытушылық: оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас Сабақтың көрнекілігі: кітап, проектор. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: Есептер шығару
Алгебра
Барлығы
10 сынып
Натурал көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы. Қосындының, көбейтіндінің, бөлшектің туындысы
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
2028
33
Сабақтың тақырыбы: Натурал көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы. Қосындының, көбейтіндінің, бөлшектің туындысы Сабақтың мақсаты: Білімділік: дәрежелі функцияның туындысын табуға үйрету. Дамытушылық: пәнге деген қызығушылық арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке тәрбиелеу Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар. . Негізгі кезең: Жаңа материалды игеру. 1-ден үлкен кез келген үшін дәрежелі функцияның туыгндысы (6) формуласымен есептелінеді. (6) формуланы математикалық индукция әдісімен дәлелдейік.
Алгебра
Сабақ жоспары
10 сынып
Туындының анықтамасы және оның геометриялық, физикалық мағынасы
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
845
8
Білімділік: берілген тақырыпты игере отырып, функцияның өсімшесі, функцияның туындысы, нүктеде және аралықта дифференциалданатын функция ұғымы және дифференциалдау амалымен танысып, функцияның өсімшесі мен туындысын табуды үйрету. Дамытушылық: пәнге деген қызығушылық арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар.
Алгебра
Сабақ жоспары
10 сынып