Материалдар Конус. Қиық конус. Конустың, қиық конустың осьтік қималары
Осы аптаның үздік көрнекіліктері

Конус. Қиық конус. Конустың, қиық конустың осьтік қималары

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы: Конус. Қиық конус. Конустың, қиық конустың осьтік қималары Сабақтың мақсаты: Білімділік: Тік дөңгелек конус және оның элементтерімен, конустың осьтік қимасымен таныстыру. Дамытушылық: есеп шығару дағдыларын арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар, проектор. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: жаңа сабақты түсіндіру. Конус – айналу денесі Бізге Q тікбұрышты үшбұрышы берілсін (74. 2-сурет). Егер осы тікбұ-рышты үшбұрышты оның катеті арқылы өтетін l осінен айналдырсақ, нәти-жесінде, айналу денесі – конусты аламыз (74. 3-сурет). 11-анықтама. Тікбұрышты үшбұрышты катетінен айналдырғанда шығатын фигура конус деп аталады. 74. 3-суретте О бұрышы тік болатын FAO үшбұрышын оның FO катетінен айналдырғанда алынған конус бейнеленген. Осы суретті және жинақталған ақпараттарды пайдаланып, конустың мынадай қасиеттерін алуға болады:
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
10 Ақпан 2019
4157
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Автордың материалдары
Көрсеткіштік өрнектердің мәндерін есептеу. Қарапайым көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері, теңсіздіктер, шешу
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
724
4
Сабақтың тақырыбы: Көрсеткіштік өрнектердің мәндерін есептеу. Қарапайым көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері, теңсіздіктер, шешу Сабақтың мақсаты: Білімділік: берілген тақырыпты игере отырып, көрсеткіштік теңдеу ұғымы және оны шешу тәсілдерімен таныстыру. Дамытушылық: көрсеткіштік теңдеулер мен олардың жүйесін шешу дағдысын қалыптастыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар, проектор. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: Жаңа материалды игеру. Анықтама. (1) түрінде берілген немесе осы түрге келетін теңдеуді көрсеткіштік теңдеу деп аталады. Көрсеткіштік теңдеулерді шешу тәсілдері: 1) Көрсеткіштік теңдеудің екі жақ бөлігін де бірдей негізге келтіру; 2) Ортақ көбейткішті жақшаның алдына шығару; 3) Жаңа айнымалы енгізу арқылы шешу тәсілі; 4) Теңдеудің екі жақ бөлігін көрсеткіштік функцияға бөлу. Анықтама. Құрамында көрсеткіштік теңдеуді бар теңдеулер жүйесін көрсеткіштік теңдеулер жүйесі деп атаймыз.
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Қарапайым және оларға келтірілген логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктерді, олардың жүйелерін шешу.
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
1352
11
Сабақтың тақырыбы: Қарапайым және оларға келтірілген логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктерді, олардың жүйелерін шешу. Сабақтың мақсаты: Білімділік: бұл тақырыпты игере отырып, логарифмдік теңдеулермен танысып, логарифмдік теңдеулерді және олардың жүйесін шешуді үйрету және логарифмдік теңсіздіктің анықтамасымен таныстыру. Дамытушылық: Оқушыларды дамыту мақсатында жұмыс жүргізу, өз бетімен есеп шығаруда қажетті білім, білік, іскерлік дағдыларын қалыптастыру, оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;логарифмдік теңсіздікті шешу дағдысын қалыптастыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: аралас Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар, проектор.
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Цилиндрдің,конустың бетінің ауданына есептер шығару
Баймульдина Маржан Ахмедиевна
10 Ақпан 2019
1000
3
Сабақтың тақырыбы: Цилиндрдің,конустың бетінің ауданына есептер шығару Сабақтың мақсаты: Білімділік: : Цилиндрдің,конустың бетінің ауданын қайталап, есептер шығару Дамытушылық: есеп шығару дағдыларын арттыру. Тәрбиелік: жауапкершілікке, жылдамдыққа тәрбиелеу Сабақтың түрі: қайталау Сабақтың көрнекілігі: кітап, дидактикалық материалдар. Сабақ барысы: Ι. Ұйымдастыру кезеңі: а) амандасу; ә) түгендеу; б) кезекшімен жұмыс; в) назарын сабаққа аударту. ΙΙ. Үй жұмысын тексеру. Дәптерлерін тексеру. Жауаптарын салыстыру ІІІ. Негізгі кезең: Есептер шығару 2 есеп . Дұрыс төртбұрышты призманың табанының диогоналі 4 см , ал бүйір жағының диогоналі 5 см .Осы призмаға іштей сызылған цилиндрдің бүйір бетінің ауданын табыңыз .
Алгебра
Сабақ жоспары
11 сынып
Осы аптаның үздік
көрнекіліктері