Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Өсімдіктердің тыныс алуы
Материал туралы қысқаша түсінік
7. 2 С Тыныс алу
Күні: 07.11
Сынып: 7 Мектеп: Құсмұрын №28 орта мектебі.
Мұғалім: Мырзағалиева.Ж.Ж.
Қатысқандары: қатыспағандары:
Сабақ тақырыбы: Өсімдіктердің тыныс алуы
Сабақ типі Тізбектелген-2
Оқу мақсаты • Өсімдіктердегі тыныс алуды зерттеу
Сабақ мақсаты Оқушылар:
Тірі ағзалардағы тыныс алу мақсатын біледі
Өсімдіктердегі тыныс алу механизмін қарастырады
Тыныс алу мен фотосинтеззді салыстырады
Сабақ түрі Жаңа тақырыпты оқу
Бағалау критерийі Тірі ағзалардағы тыныс алу мақсатын біледі
Өсімдіктердегі тыныс алу механизмін қарастырады
Тыныс алу мен фотосинтеззді салыстырады
Жұмыс қорытындысын шағара біледі
Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады:
анаэробты және аэробты тыныс алуды жазбаша және ауызша түрде сипаттау .
Оқушылар орындай алады:
алдымен жазбалар жасай алады (оқылым және жызылым дағдылары),
содан соң тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін жазып алады(жазылым дағдылары)
Құндылықтар Академиялық сауаттылық, ынтымақтастық,бір бірін сыйлау, сыни тұрғысынан ойлау
Пәнаралық байланыс Физика, химия
АКТ Ғаламтор желісімен жұмыс істеу
Бастапқы білім Оқушылардың «Жаратылыстану» курсынан тыныс алу, бөліп қығару және фотосинтез туралы жалпы түсінігі қалыптасады
Сабақ барысы
мерзімі Іс-әрекет
10 мин Сабақ тақырыбы алдын ала берілмейді өйткені оқушылар сабақ тақырыбын өздері ашып құрастыру керек
Сыныппен амандасу
Психологиялық ахуал тудыру сабақ ұйымдастыру өзін өзі тану пәнімен
Орманға саяхат жасау.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын ашу.
5 минут
Ортасы
20мин
10 мин
10 мин Өзара бағалау
Мұғалім кері байланыс
Қызығушылық орнату,я сұрақ қою арқылы
Қайда саяхат жасадыңдар?
Онда не көрдіңдер?
Қалай ойлайсыздар бүгінгі сабағымыз немен байланысты?
Тақырыбымыз ашылады.
Стикерлерді ілу арқылы,яғни білемін,білгім келеді,білдім
Сұрақтарға жауа беру а
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Толығырақ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Толығырақ
Жариялаған:
Мырзағалиева Жұлдыз Жанабековна
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!

Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!

Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз
Барлығы 663 959 материал жиналған
Автордың материалдары
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсат тары (оқу бағдарла масына сілтеме) 5.2.3.2-Түрлі материалдардан (тоқыма, табиғи және жасанды) қарапайым бұйым орындау
Сабақ мақсаттары Барлығы: Түрлі материалдардан (тоқыма, табиғи және жасанды) қарапайым бұйым орындайды.
Көпшілігі: Бірнеше өру әдісін пайдаланып бұйым орындайды,шығармашылық жұмыс барысында техника қауіпсіздігін сақтайды
Кейбіреу:өз жұмыстарындағы шығармашылық шешімдеріне пікірлер бере алады және орындалған жұмыстарының сапасы мен қасиеттерін сын тұрғысынан талдайды (сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында)
Бағалау критерилері Білу
Түсіну
Қолдану қатарлап өруді схема бойынша өруді біледі, өру өнері туралы білімін көрсетеді;
өрудің бірнеше тәсілдерін меңгерген;
материалдар мен құрал-жабдықтарды ұқыпты қолдана алады;
шығармашылық жұмысты ұқыпты орындайды; өру техникасын қолдана алады.
Технология
Ашық сабақ
6 сынып
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Бөлім 2А.
Сәндік-қолданбалы шығармашылық
Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы: Көркем кестелеу. Кесте түрлері. Материалдар және құрал-жабдықтармен танысу. Нобай орындау
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 5.1.2.1
Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу
5.1.5.2
Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау
Сабақ мақсаттары - Ұлттық мәдениет туындыларындағы кесте өнерін зерделеу және зерттеу;
- Қазақстанның сәндік-қолданбалы өнеріндегі кесте өнерінің рөлін анықтау;
- Шығармашылық нобай орындау арқылы сыни тұрғыда ойлау дағдыларын дамыту;
- Кестелеу нобайын орындау;
- Ұқыптылық пен зерделілікті дамыту.
Технология
Ашық сабақ
6 сынып
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Бөлім 2А.
Сәндік-қолданбалы шығармашылық
Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сынып: Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы: Сәндік-қолданбалы өнер, негізгі пішіндер мен ерекшеліктері. Қазақстан халқының сәндік-қолданбалы өнері. Қазақтың ұлттық ою-өрнектері (түрлері, стилизация мен мотивтері).
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 5.1.2.1
Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу
Сабақ мақсаттары - Ұлттық мәдениет туындыларын зерделеу және зерттеу;
- Қазақстанның сәндік-қолданбалы өнерінің ерекшеліктерін анықтау;
- Технологиялық, сыни тұрғыда ойлау дағдыларын дамыту;
- Симметрия туралы білімдерін тереңдету;
- Түспен жұмыс істеу;
- Ұқыптылық пен зерделілікті дамыту.
Технология
Сабақ жоспары
6 сынып
Осы аптаның үздік
көрнекіліктері
көрнекіліктері