Артқа қайту / Материалдар / Қолданушының жеке парақшасы
Кияковна ивышева
ID номер: 3584
Материалдары
Барлығы: 79 материал
Түрлі материалдардан (тоқыма, табиғи және жасанды) қарапайым бұйым орындау
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
1715
10
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсат тары (оқу бағдарла масына сілтеме) 5.2.3.2-Түрлі материалдардан (тоқыма, табиғи және жасанды) қарапайым бұйым орындау Сабақ мақсаттары Барлығы: Түрлі материалдардан (тоқыма, табиғи және жасанды) қарапайым бұйым орындайды. Көпшілігі: Бірнеше өру әдісін пайдаланып бұйым орындайды,шығармашылық жұмыс барысында техника қауіпсіздігін сақтайды Кейбіреу:өз жұмыстарындағы шығармашылық шешімдеріне пікірлер бере алады және орындалған жұмыстарының сапасы мен қасиеттерін сын тұрғысынан талдайды (сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында) Бағалау критерилері Білу Түсіну Қолдану қатарлап өруді схема бойынша өруді біледі, өру өнері туралы білімін көрсетеді; өрудің бірнеше тәсілдерін меңгерген; материалдар мен құрал-жабдықтарды ұқыпты қолдана алады; шығармашылық жұмысты ұқыпты орындайды; өру техникасын қолдана алады.
Технология
Ашық сабақ
6 сынып
Көркем кестелеу. Кесте түрлері. Материалдар және құрал-жабдықтармен танысу. Нобай орындау
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
1850
17
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 2А. Сәндік-қолданбалы шығармашылық Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы: Көркем кестелеу. Кесте түрлері. Материалдар және құрал-жабдықтармен танысу. Нобай орындау Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 5.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу 5.1.5.2 Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау Сабақ мақсаттары - Ұлттық мәдениет туындыларындағы кесте өнерін зерделеу және зерттеу; - Қазақстанның сәндік-қолданбалы өнеріндегі кесте өнерінің рөлін анықтау; - Шығармашылық нобай орындау арқылы сыни тұрғыда ойлау дағдыларын дамыту; - Кестелеу нобайын орындау; - Ұқыптылық пен зерделілікті дамыту.
Технология
Ашық сабақ
6 сынып
Сәндік-қолданбалы өнер, негізгі пішіндер мен ерекшеліктері. Қазақстан халқының сәндік-қолданбалы өнері. Қазақтың ұлттық ою-өрнектері (түрлері, стилизация мен мотивтері).
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
863
23
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 2А. Сәндік-қолданбалы шығармашылық Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы: Сәндік-қолданбалы өнер, негізгі пішіндер мен ерекшеліктері. Қазақстан халқының сәндік-қолданбалы өнері. Қазақтың ұлттық ою-өрнектері (түрлері, стилизация мен мотивтері). Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 5.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу Сабақ мақсаттары - Ұлттық мәдениет туындыларын зерделеу және зерттеу; - Қазақстанның сәндік-қолданбалы өнерінің ерекшеліктерін анықтау; - Технологиялық, сыни тұрғыда ойлау дағдыларын дамыту; - Симметрия туралы білімдерін тереңдету; - Түспен жұмыс істеу; - Ұқыптылық пен зерделілікті дамыту.
Технология
Сабақ жоспары
6 сынып
Өру өнері. Өру түрлері. Материалдар және құрал-жабдықтармен танысу.
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
2564
62
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Бөлім 2А. Сәндік-қолданбалы шығармашылық Мектеп: Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы: Өру өнері. Өру түрлері. Материалдар және құрал-жабдықтармен танысу. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 5.1.6.2 Заманауи және дәстүрлі емес материалдардың бірқатарын тану, олардың қасиеттері мен тағайындалуын анықтау. 5.1.5.2 Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау. 5.1.4.1 Шығамашылық жұмысты орындау кезеңдерін анықтай отырып, жоспар дайындау. Сабақ мақсаттары - Өру өнеріне шолу жасау; - түрлі өру тәсілдері мен қолданылатын материалдармен танысу; - нобай орындау; - өз жұмысын жоспарлау; - өру түрлерін орындау; Жетістік критерийлері - өру өнері туралы білімін көрсетеді; - өрудің бірнеше тәсілдерін меңгерген; - түрлі өру өнеріне байланысты материалдар мен құрал-жабдықтарды біледі және ажырата алады; - шығармашылық жұмысты ұқыпты орындайды; - өз идеяларын бірнеше ізденіс нобай ретінде келтіре алады; - өз іс-әрекетін жоспарлай алады.
Технология
Сабақ жоспары
5 сынып
«Тоқу өнері. Ілмекпен тоқу»
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
732
0
Сабақты ұйымдатыруға арналған әдістемелік нұсқаулық «Тоқу өнері. Ілмекпен тоқу» тақырыбына арналған сабақ «Сәндік-қолданбалы шығармашылық» бөлімінің алғашқы тақырыбы. Сол себепті осы бөлім тақырыптарын бастамас бұрын сынып бөлмесінде портрет тақырыбына қатысты материалдарды жинақтаңыз. Ол үшін сынып бөлмесін аталған тақырыпта безендіріңіз. Сабақтың басында оқушыларға түрлі сергітетін ойын түрлерін өткізуге болады. Осы бөлім тақырыптарын толық меңгергенде оқушылар: * Сәндік-қолданбалы шығармашылық өнерінің бір түрі - тоқу өнерімен танысады; * Ілмек және шалма бізбен тоқудың әдіс-тәсілдерін, материалдарын қолдана біледі; * Бұйымның нобайын дайындап, идея ойластыру дағдысын дамытады; * Жұмысты қорғап, өз идеясын дәйекті жеткізуді үйренеді. Сабаққа ескертпе. Сабақ зерттеушілік дағдыларды дамытуға бағытталған. Оқушылар оқу мақсатына сәйкес 6.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету әлемдік және қазақ ұлттық мәдениетіндегі тоқу өнерінің түрлерімен, туындылардың дизайнының ерекшеліктерімен танысып, білімдерін молайтады. Сол себепті сабаққа тоқу өнері туралы мәліметті жинақтау қажет. Тоқылған киім-кишек, ойыншық сынды бұйымдарды алып келуге болады. Сабақ барысы. Оқушыларды сабақ мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырып өтіңіз.
Технология
Тәрбие сағаты
Барлығы
Тоқу өнері. Ілмекпен тоқу
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
1110
16
Тоқу өнері. Ілмекпен тоқу 6.1.2.1 Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. • Тоқу өнерімен танысу. • Ілмекпен тоқудың ерекшеліктерін қарастыру. • Тоқу өнерінің түрлерін біледі. • Қазақ және әлем мәдениетіндегі ілмекпен тоқу өнерінің ерекшеліктерін қарастырды. Әртүрлі тоқыма өнерінің өздеріне тән ерекшеліктерін сипаттайды. Оқушылар келесі сұраққа жауап береді: • Тоқу өнерінің түрлерін ата? • Тоқу өнері әртүрлі елдерде қалай көрініс тапқан? • Қазақ халқының қолөнерінде ілмекпен тоқу әдісі туралы не білесің?
Технология
Ашық сабақ
6 сынып
Көркемдік жазба (батик, гжель, хохлома және т.б.). Жазбалар түрлері. Жазбалардың тәсілдері мен техникасы. Материалдары және құралдары.
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
2223
36
Көркемдік жазба (батик, гжель, хохлома және т.б.). Жазбалар түрлері. Жазбалардың тәсілдері мен техникасы. Материалдары және құралдары. 7.1.2.1 Тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зерделеу және сипаттау. 7.1.3.1 Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде АКТ қолданып) • көркемдік жазба түрлері, жазбалардың тәсілдері мен техникасы, материалдары және құралдарымсен таныстыру; • тарихи және мәдени шығу тегі әртүрлі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін өз бетінше зерделеу және сипаттауды үйрету; • шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдануды үйрету (оның ішінде АКТ қолданып) • әлемдік және қазақтың ұлттық мәденииетіндегі өнер, қолөнері мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін зерттеп, сипаттама береді; • өз жұмыстарындағы шығармашылық шешімдеріне пікірлер бере алады және орындалған жұмыстарының сапасы мен қасиеттерін сын тұрғысынан талдайды (сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында) Пәнге тән лексика мен терминология: Батик, гжель, хохлома, көркем жазба, раппорт, сызық сурет, ою-өрнек композиция Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: • Сәндік-қолданбалы өнер шеберлерінің шығармашылығына негізделе отырып, мен... • Көркемдік жазбаның ерекшелігі.... • Мен ою-өрнек композициясын ..... жасау үшін қолдандым. • Мен ою-өрнек композициясын қолданып, келесі... жасадым • Көркемдік жазбаның ерекшелігін зерттей отырып, ... • Мәдениеттер мен пікірлердің әр түрлілігіне құрметпен қарау, жеке¬ тұлғалық, тұлға аралық және мәдениетаралық құзыреттіліктердің бар болуын ұйғарады; • оқушылар арасында бір біріне сыйластық пен суретшілер жұмысына құрмет көрсету Химия, география, тарих Интернет ресурстарымен жұмыс істеу дағдыларын дамытады Сәндік қолданбалы өнер түрлері және қолданылатын тәсілдері мен техникасы. Сабақ барысы Сабақтағы жосп
Технология
Ашық сабақ
6 сынып
«Өмір – ол еңбек»
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
522
0
Сабақтың тақырыбы: «Өмір – ол еңбек» Сабақтың мақсаты: 1. Технология пәнінен үйренгендерін көпшілікке көрсету. Оқушылардың өз ойларын еркін, ашық айта білуге, мәдениетті сөйлеуге үйрету. Жас ұрпаққа ата-баба дәстүрі, әдет-ғұрып туралы мағлұмат беру. 2. Еңбек туралы ой-өрісін дамытып, өз бетімен әрекеттеніп жұмыс жасауға баулу және іскерліктерін арттыру. Оқушылардың танымдық, жеке шығармашылық икемділігін дамыту. 3. Эстетикалық талғамын ұштап, өнерге, шығармашылыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: сыныптан тыс сайыс сабақ Сабақтың көрнекілігі: кеспе қағаздар, сайыс тапсырмалары, Пәнаралық байланысы: әдебиет, бейнелеу, өзін-өзі тану, орыс тілі, ағылшын тілі. Сабақтың барысы: Құрметті ұстаздар, оқушылар! Бүгінгі біздің 6 - сынып оқушыларының қатысуымен өтетін «Өмір – ол еңбек» атты сайыс сабағымызға қош келдіңіздер! Бүгінгі сайыс сабағымыздың барысымен таныстырып өтейін. 1. «Атымда менің сырым бар» 2. «Капитандар сайысы» 3. «Ою ойғанның ойы озық» 4. «Шеберлер сайысы» 5. «Қалтадан шыққан сый» 6. Қорытындылау. Енді, сайыс сабағымыздың әділ-қазылар алқасымен таныстырайын 1.
Технология
Тәрбие сағаты
Барлығы
Сурет салу арманым
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
1019
1
Қоңыру уақытындағы іс-шара Тақырыбы: Сурет салу арманым Мақсаты: Оқушыларды бейнелеу өнері пәніне қызығушылығын арттыру. Құрметті ұстаздар, оқушылар! Бүгінгі біздің апталық өтуі барысында кезекті қоғырау уақытындағы іс шараға қош келдіңіздер! Өткізілетін сайыстармен таныстырып өтейін. 1. «Мен және табиғат» (оқушылар жабық көздерімен табиғат суретін салу керек) 2. «Шегірткелер» сайысы (оқушылар жоғары ілініп тұрған плакатқа секіріп адамның бейнесін салу керек)
Технология
Тәрбие сағаты
Барлығы
Елін сүйген Елбасы
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
356
0
Сабақтың тақырыбы: Елін сүйген Елбасы Сабақтың мақсаты: · 1 желтоқсан - «Тұңғыш Президент күні» мерекесін сезіне отырып, елімізде жас ұрпаққа білім беру саласында жасалып жатқан игі істер туралы мағлұмат беру; · Республикамыздың дамуы, ондағы халықтар достығы, елбасымыз Н. Ә. Назарбаевтың өз елінің өркендеуіне байланысты жүргізіп отырған саясатымен таныстыру; ұлтаралық бейбітшілік пен келісімнің және тәуелсізділіктің құндылықтарын жеткізу; · Ел рәміздерін қастерлеуге, заман талабына сай жан-жақты, білімді, жігерлі және Отанын, туған жерін, халқын сүйетін тұлға тәрбиелеу; Көрнекілігі: тақырыптық буклет, ел рәміздері. Сабақтың барысы І . Ұйымдастыру бөлімі. 1. Мұғалімнің кіріспе сөзі: Республикамызда тыныш өмір сүріп жатқан әр түрлі ұлт өкілдері бір-бірімен дос, бауыр. Сондай – ақ, жас ұрпақтың жақсы, терең білім алуы үшін барлық жағдай жасалған. Қазақстан тәуелсіздік алған күннен бастап өркениет өріне қарай қарышты қадам басып келеді. Елбасы Н.Назарбаевтың сындарлы саясатымен әлемдегі бәсекеге қабілетті 50 елдің қатарына кіру жолында игілікті іс-қимыл, ауқымды шаралар жүзеге асып жатыр. Еліміздің ертеңі, болашағы – сендерсіңдер.Сондықтан білімді, тәрбиелі, іскер, талапты бола отырып, еліміздің өркендеуіне өз үлесімізді қосайық!
Технология
Сабақ жоспары
5 сынып
Қазақ халқының ұлттық киімдері.
Тыңғазы Ақмарал Ергешбайқызы
08 Ақпан 2019
672
1
САБАҚ: Қазақ халқының ұлттық киімдері. Күні: 26.04.2018ж СЫНЫП: 6 Қатысқандар саны: Қатыспағандар: Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Қазақ халқының ұлттық киімдері жайында мағлұмат алу және суретін бейнелеу. Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: • Қазақ халқының ұлттық киімдерін басқа ұлттық киімдерден ажырата алады. Оқушылардыңбасымбөлігі: • Қазақ халқының ұлттық киімдерінің түрлерін біледі. Кейбіроқушылар: • Қазақ халқының ұлттық киімдерін біледі, ұлттық киімдердің ерекшеліктерін сезіне алады, оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. Бағалаукритерийі Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. Ресурстар Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. Әдіс-тәсілдер Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. Пәнаралық байланыс Музыка, қазақ тілі,тарих. Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар Ресурстар
Технология
Сабақ жоспары
6 сынып
4Омыртқасыздаржәне омыртқалылардың тыныс алу мүшелерінің құрылысу
Мырзағалиева Жұлдыз Жанабековна
08 Ақпан 2019
472
0
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2С: Тынысалу Мектеп: Құсмұрын №28 орта мектебі Күні: 12.12. Мұғалімніңаты-жөні: Мырзағалиева.Ж.Ж. Сынып: 7 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ түрі:Тізбектелген-3 Сабақ тақырыбы 7.1.4.4Омыртқасыздаржәне омыртқалылардың тыныс алу мүшелерінің құрылысу Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары Омыртқасыздар және омыртқалылардың тыныс алу мүшелерін білу және салыстыру Сабақ мақсаттары Барлықоқушылар:  әртүрлі тыныс алу жүйелерінің құрылысын анықтайтын болады Қатысушылардыңкөпшілігі:  әртүрлі тыныс алу жүйелерінің құрылысын арасындағы айырмашылықты түсінетін болады Кейбір оқушылар:  әртүрлі тыныс алу жүйелерінің құрылысын артықшылығы мен кемшілігінің сәйкестігін анықтайтын болады Бағалау критерийлері  әртүрлі тыныс алу жүйелерінің құрылысын анықтайды .  әртүрлі тыныс алу жүйелерінің құрылысын кемінде үш артықшылығын талдайды және анықтайды.
Биология
Сабақ жоспары
7 сынып
Өсімдіктердің тыныс алуы
Мырзағалиева Жұлдыз Жанабековна
08 Ақпан 2019
566
1
7. 2 С Тыныс алу Күні: 07.11 Сынып: 7 Мектеп: Құсмұрын №28 орта мектебі. Мұғалім: Мырзағалиева.Ж.Ж. Қатысқандары: қатыспағандары: Сабақ тақырыбы: Өсімдіктердің тыныс алуы Сабақ типі Тізбектелген-2 Оқу мақсаты • Өсімдіктердегі тыныс алуды зерттеу Сабақ мақсаты Оқушылар: Тірі ағзалардағы тыныс алу мақсатын біледі Өсімдіктердегі тыныс алу механизмін қарастырады Тыныс алу мен фотосинтеззді салыстырады Сабақ түрі Жаңа тақырыпты оқу Бағалау критерийі Тірі ағзалардағы тыныс алу мақсатын біледі Өсімдіктердегі тыныс алу механизмін қарастырады Тыныс алу мен фотосинтеззді салыстырады Жұмыс қорытындысын шағара біледі Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады: анаэробты және аэробты тыныс алуды жазбаша және ауызша түрде сипаттау . Оқушылар орындай алады: алдымен жазбалар жасай алады (оқылым және жызылым дағдылары), содан соң тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін жазып алады(жазылым дағдылары) Құндылықтар Академиялық сауаттылық, ынтымақтастық,бір бірін сыйлау, сыни тұрғысынан ойлау Пәнаралық байланыс Физика, химия АКТ Ғаламтор желісімен жұмыс істеу Бастапқы білім Оқушылардың «Жаратылыстану» курсынан тыныс алу, бөліп қығару және фотосинтез туралы жалпы түсінігі қалыптасады Сабақ барысы мерзімі Іс-әрекет 10 мин Сабақ тақырыбы алдын ала берілмейді өйткені оқушылар сабақ тақырыбын өздері ашып құрастыру керек Сыныппен амандасу Психологиялық ахуал тудыру сабақ ұйымдастыру өзін өзі тану пәнімен Орманға саяхат жасау. Сабақ тақырыбы мен мақсатын ашу. 5 минут Ортасы 20мин 10 мин 10 мин Өзара бағалау Мұғалім кері байланыс Қызығушылық орнату,я сұрақ қою арқылы Қайда саяхат жасадыңдар? Онда не көрдіңдер? Қалай ойлайсыздар бүгінгі сабағымыз немен байланысты? Тақырыбымыз ашылады. Стикерлерді ілу арқылы,яғни білемін,білгім келеді,білдім Сұрақтарға жауа беру а
Биология
Сабақ жоспары
7 сынып
Тері аурулары (жаңа тақырыпты меңгерту)
Мырзағалиева Жұлдыз Жанабековна
08 Ақпан 2019
488
0
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 8.3 А Бөліп шығару Мектеп: Құсмұрын орта мектебі Күні: 17.01 Мұғалімнің аты-жөні: Мырзағалиева.Ж.Ж. Сынып: 8 Қатысушылар саны: Қатыспағандар: Сабақтың тақырыбы Тері аурулары (жаңа тақырыпты меңгерту) Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары 8.1.5.4 тері ауруларының алдын алу шараларын түсіндіру Сабақтың мақсаттары  тері ауруларын белгілері және пайда болу себептерін сипаттау;  тері ауруларының алдын алу шараларын түсіндіру. Бағалау критерийлері  Тері ауруларының белгілерін сипаттайды  Пайда болу себептерін сипаттайды;  Алдын алу жолдарын қышыма, теміреткі, безеу бөртпелер мысалында түсіндіреді. Тілдік мақсаттар Оқушылар: Тері ауруларының туындау себептері, белгілері, алдын алу жолдарын тиісті терминологияны пайдалана отырып ауызша жазбаша түсіндіре алады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: қышыма, теміреткі, безеу бөртпелер, дерматолог. Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Дерматолог- тері ауруларын емдеумен айналысатын дәрігер. Тері ауруларының алдын алу шараларына... жатады. Қышыманың туындауы ... терінің...қабатында дамуына байланысты. Тері ауруларына...жатады. Тері аурулары қауіпті, өйткені... . Құндылықтарды дарыту Оқу тапсырмасын орындау кезде қоғамдық өмірге дайын болу, өзін бақылауда ұстай білу, бәсекеге қабілетті бола білу құндылықтары дамытылады. Жазбаша жұмыстар арқылы академиялық шыншылдық, нақтылық, өзін өзі реттей білу құндылықтары дамытылады. Ауызша жұмыстар арқылы ойды реттей білу, сенімділік, дәлелдерді қолдана білу құндылықтары дамытылады. Таныстырылым кезінде өзіне деген сенімділіқ, талдау жасау, ойды жинақтау, идеяларды үйлестіру тыңдаушылармен байланыс орнату құндылықтары дамытылады. Жеке жұмыс кезінде өзіне деген сенімділік, өзін-өзі көрсету құндылықтары дамытылады. Топтық немесе жұптық жұмыс кезінде ортақ іс артқаруда ынтымақтастықта бола білу, жаһандық азаматтық, өз оқуына жауапкершілікпен қарау, сынға алу, ортақ пайдалану құндылықтары дамытылады. Жаһандық деңгейде тері
Биология
Ашық сабақ
8 сынып
инновациялық әдіс-тәсілдердің оқыту үрдісіндегі тиімділігі.
Ахметбекова Бақытгүл Русланқызы
23 Қаңтар 2019
712
1
Инновациялық әдіс-тәсілдердің оқыту үрдісіндегі тиімділігі. «Бала – балқытылған алтын, оны қандай қалыпқа құйып, қандай мүсін жасаймын десе де, мұғалімнің өз қолында» К.Ушинский Елбасының Қазақстан халқына жолдауында «Білім беру реформасы – Қазақстанның бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз етуге, экономикалық және қоғамдық жаңару қажеттілігіне сай келетін осы заманғы білім беру жүйесін құруды» міндеттеген болатын. Заманмыз алға жылжыған сайын уақыт талабы күшейіп, білім нәрімен сусындатып отырған шәкірттеріміз білімді, талапты, ойшыл, дарынды тұлға болып қалыптасуы үшін, оқыту үрдісінде жаңа әдіс-тәсілдерді, жаңаша идеяларды қолдана отырып, үздіксіз ізденіспен оқушылардың білімін, таным-талғамын, ой-өрісі мен шығармашылық қабілеттерін дамыту ұстаздар қауымының басты мақсаты болып отыр.
Қазақ тілі
Баяндамалар, реферат
Барлығы
Тәуелсіздік толғауы
Ахметбекова Бақытгүл Русланқызы
23 Қаңтар 2019
533
1
Тәуелсіздік толғауы Мақсаты : 1. Оқушылардың бойында Қазақстанның өткені мен бүгінгі өмірін салыстыра отырып, өз еліміздің даму тарихы туралы танымдарын қалыптастыру Тәуелсіздік жолында құрбан болған қазақ халқының аяулы ұлдарының ерлігімен таныстыру. Ұлттық сана сезімін, саяси сауаттылығын ояту. 2.Қазақстанның болашақ дамуына жеке тұлға ретінде әр оқушының өзіндік үлес қоса алатынын және Отан алдында азаматтық парызы бар ұғындыру. 3. Оқушылардың ізденімпаздық қасиеттерін қалыптастыру, өткен тарихқа деген қызығушылығын ояту. Көрнекілігі: «ХХ ғасыр басындағы Қазақстан», «Зұлмат жылдар», «Алаш зиялылары» «Желтоқсан», «Тәуелсіз Қазақстан» бейнефильдері, «Тәуелсіздік белесі-ұлы арман кемесі» тақырыбында баннер, қабырға газеттері, кітап көрмесі, тәуелсіздікдің 25 жылдығына арналған оқушылар қолымен жасалған бұйымдардың көрмесі.
Қазақ әдебиеті
Ойындар, Сценарийлер
Барлығы
Құсмұрын төріндегі оқушы-ақындар айтысы.
Ахметбекова Бақытгүл Русланқызы
23 Қаңтар 2019
564
2
Құсмұрын төріндегі оқушы-ақындар айтысы. Қарашаның 15 күні №28 Құсмұрын орта мектебінің ұйымдастыруымен Мәдениет үйінде Алаш ақыны Мағжан Жұмабаевтың 125 жылдығына орай «Мен мастарға сенемін!» аудандық XVI оқушылар айтысы өткізілді. Айтысқа барлығы 16 оқушыдан құралған 8 жұп сахна төрінде бақтарын сынады. Олар: 1-жұп: №28 Құсмұрын орта мектебінің 10 сынып оқушысы Ғабдуллин Айбек Ш. Уәлиханов орта мектебінің 11 сынып оқушысы Ахметжан Әбсаттар 2-жұп: Новоселов орта мектебінің 9 сынып оқушысы Шинболатов Дамир №2 Аманқарағай орта мектебінің 11 сынып оқушысы Фазылбеков Еркебұлан 3-жұп: №28 Құсмұрын орта мектебінің 5 сынып оқушысы Нүркеев Ербол Новоселов орта мектебінің 5 сынып оқушысы Райымбекова Индира 4-жұп: №28 Құсмұрын орта мектебінің 7 сынып оқушысы Баймұханова Гүлден Соснов негізгі мектебінің 7 сынып оқушысы Капишев Самрат 5-жұп: №28 Құсмұрын орта мектебінің 5 сынып оқушысы Бибатырова Ділназ Новоселов орта мектебінің 5 сынып оқушысы Құрмет Сартай 6-жұп: №1 Қазанбасы орта мектебінің 5 сынып оқушысы Егізбаева Жанайым Чернышевский орта мектебінің 6 сынып оқушысы Орынбай Әділжан 7-жұп: Соснов негізгі мектебінің 5 сынып оқушысы Клышбаева Көркем №1 Қазанбасы орта мектебінің 6 сынып оқушысы Абдибеков Алишер 8-жұп: Көктал орта мектебінің 5 сынып оқушысы Рахметова Айым №2 Аманқарағай орта мектебінің 4 сынып оқушысы Оразғали Дильяра
Қазақ әдебиеті
Мақала
Басқа
Мағжан Жұмабаевтың 125 жылдығына арналған «Мен жастарға сенемін» оқушы-айтыскерлер арасындағы айтыс сценарийі
Ахметбекова Бақытгүл Русланқызы
23 Қаңтар 2019
692
0
Мағжан Жұмабаевтың 125 жылдығына арналған «Мен жастарға сенемін» оқушы-айтыскерлер арасындағы айтыс сценарийі І – кезең 1-Қойылым: «Бала Мағжан» Сыныптың іші. Бір топ балалар сыныпқа кіреді. Шеңбер құрып тұра қалады. Орталарында-бала Мағжан. Бірінші бала (Н. Ербол 5 «А»):Мағжан, кеше жазған өлеңіңді оқып берші! Екінші бала (Б. Алддияр 5 «А»):Иә, иә, оқып берші. Мағжан (К. Шамиль 5 «А») : • Жарайды, оқысам оқып берейін.Мағжан өлеңін оқиды. • Бұл жарыққа аяқ басып туған жер, • Кіндік кесіп, кірім сенде жуған жер. • Жастық - алтын, қайтып келмес күнімде • Ойын ойнап, шыбын-шіркей қуған жер. • Балақ түріп, қозы қуып, жарысып, • Батпағында тең құрбымен алысып. • Түнде - ақсүйек, алтыбақан, ал күндіз • Үйретем деп асау тайға жабысып. Тәтті суың дәмі аузымнан еш кетпес, • Қалың нуың, қыр, суыңа жер жетпес. • Кең далаңда ойын ойнап қалсамшы, • Жазу болып адамзатқа ержетпес!.. • (Ербол Н.):Мағжан, бұл өлеңді өзің жаздың ба?
Қазақ әдебиеті
Ойындар, Сценарийлер
Басқа
Ы. Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесі Жомарттық - қайырымдылық тамшысы.
Ахметбекова Бақытгүл Русланқызы
23 Қаңтар 2019
1129
34
Сабақтың тақырыбы: Ы. Алтынсарин «Атымтай жомарт» әңгімесі Жомарттық - қайырымдылық тамшысы. Мұғалімнің аты-жөні: Ахметбекова Б. Р. Күні: 12.12 СЫНЫП: 5 А Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: 0 Сабақ негізделген оқу мақсаттары Шығарма жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау (5.Т/Ж1); Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. (5.А/И1). Сабақ нәтижесі: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: тШығарма мазмұнын түсінеді, зерттейді. Рөлдік ойындар, таныстырылым әдістері арқылы шығармадағы Атымтай Жомарттың екі пікірін салыстыра отырып, тұжырымдайды. Қарама-қарсы ұғымдағы жомарттық пен сараңдықты мәтін мазмұнынан табады,салыстырады. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: : Көркем шығармада көтерілген мәселе бойынша өз көзқарасын дәлелді етіп жеткізеді. Шығармадағы Атымтай Жомарттың екі пікірін салыстыра отырып, тұжырымдайды, «Ойлан,зерделе» әдісі арқылы сыни ойлау тұрғысынан зерделейді. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: «Құнды пікір» әдісі арқылы Атымтай Жомарттың екі пікірін салыстыра отырып, түйінді ой айта алады. Жомарттық пен сараңдықты адамгершілік тұрғысынан салыстыра бағалайды. Әдеби шығармада көтерілген мәселеге анализ жасай отырып, өмірдегі шындыққа көзқарасын қалыптастырады. Бағалау критерийі 1.Шығарма мазмұнын түсіну, тұжырым жасау. 2.Әдеби шығармадағы Атымтай Жомарттың екі пікірін салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді, жомарттық пен сараңдықты мәтіннен табады. 3.Кейіпкерді шынайы өмірмен салыстырып бағалайды. 4.Жомарттық пен сараңдық сөзінің мағынасын ашады. Тілдік құзіреттілік Әдеби шығармадағы Атымтай Жомарттың екі пікірін салыстырып және қарама-қарсы суреттеулерді тауып, диалог, пікірталасқа түсу үшін қажетті сөздер мен сөз тіркестерін қолданады. көңілге жел кіру, дәулет,әдет, кем-кетікке жәрдем беру, әбірет алу.
Қазақ әдебиеті
Ашық сабақ
5 сынып
«Үш тұғырлы тіл – жарқын болашақтың кепілі» тіл күніне арналған сценарий.
Ахметбекова Бақытгүл Русланқызы
23 Қаңтар 2019
4291
63
«Үш тұғырлы тіл – жарқын болашақтың кепілі» тіл күніне арналған сценарий. Мақсаты: Тіл тазалығын сақтау, мәдениетті сөйлеу, ана тіліне сүйіспеншілігін қалыптастыру, мемлекеттік тіл мәртебесін көтеруге ат салысуға шақыру,Отанға деген сүйіспеншілік пен патриоттық сезімін ояту, үш тілдік саясатты дамыту. 1-жүргізуші: Қ. Аружан (11 А) 2-жүргізуші: Ш. Айнұр (10 А) 3-жүргізуші: А. Әділхан (9 А) 1:Армысыздар, құрметті ұстаздар мен білімгерлер,«Үш тұғырлы тіл – жарқын болашақтың кепілі »атты әдеби-сазды кешімізге қош келдіңіздер! Ел тәуелсіздігінің ең басты белгісі – оның ана тілі екені бәріне белгілі. Тіл – халықтың сан ғасырлық тарихы. Ана тілі жоқ ел мемлекет болып өмір сүруі мүмкін емес. Әлемдегі кез келген халық тәуелсіздікке ұлттық қадір-қасиетін, мәдениетін, ана тілін сақтап қалу үшін ұмтылады. Сондықтан, әрбір мемлекет өзінің ана тілін әрқашан да қастерлеп, қорғап жүреді. Ал ана тілін қорғау дегеніміз – өз ана тілінде таза сөйлеу. 2:Здравствуйте, уважаемые учителя, учащиеся! Здравствуйте, все, те кто пришел на наш праздник. Мы рады приветствовать вас в нашем уютном зале. 3:Goodafternoon, dearfriends! Our language is connected with our thought and sense. It appeared in antiquity. It’s closed to the society’s life. All languages developed under influence of economic, political and geographical conditions.
Қазақ тілі
Ойындар, Сценарийлер
Барлығы