Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

Туындыны табу ережелері 10 сынып
Материал жайлы қысқаша түсінік: Туындыны табу ережелерін білу
Материалды ашып қарау


Мектеп: Ғ.Мұратбаев атындағы №17 мектеп

Сабақтың тақырыбы: Туындыны табу ережелері

Күні: 16.01.2019
Мұғалімнің аты-жөні: Алпысбаева Айна

Сынып: 10 а
қатысқандар саны:
қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты
Туындыны табу ережелерін, дәрежелік функцияның туындысын табу формуласын игереді, оларды есептер шығара отырып қолданады.


Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушы: 1.Туындының анықтамасын, табу ережелерін біледі
2. Туындыны табу ережелері орнын анықтайды.
3.Дәрежелік функцияның туындысын табу формуласын игереді



Оқушылардың басым бөлігі: 1.Дәрежелік функцияның туындысын таба алады.
2. Туындыны табу ережелерінің жолын талқылайды


Кейбір оқушылар: Берілген өрнектің туындысын таба алады.

Бағалау критерийлері:(жетіс
тік критерийлері,табыс критерийлері,күтілетін нәтиже
Туындының табу ережелерін біледі
Дәрежелік функцияның туындысын табады
Берілген өрнектің туындысын табады

Тілдік мақсаттар
Пәнге қатысты лексика және терминология:
Туынды, өсімше, дельта, дифференциалдау

Құндылықтарды дарыту
Бұл сабақ бірлік және командалық жұмысты, жауапкершілікті және көшбасшылықты дамытуға бағытталған.
Құндылықтарды дарыту топта жұмыс істеу ережелерін белгілеу арқылы, қабілеті төмен оқушыларға қолдау көрсету арқылы жүзеге асырылады.


Пәнаралық байланыстар
физика

АКТ қолдану дағдылары
Презентация,


Алдыңғы оқу
Бастапқы білім
Туындының анықтамасы

Жоспар


Жоспарлан
ған уақыт
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басталуы
4 минут

Ұйымдастыру. Сәлемдесу, оқушыларды сабаққа дайындау

Бүгінгі сабақтың мақсаты
Туындының табу ережелерін, дәрежелік функцияның туындысын
қорытып шығарады

Бағалау парағы таратылып беріледі


Интербелсенді тақта


Бағалау парақшалары

Ортасы 29минут

























Миға шабуыл
Өсімше дегеніміз не?
Туынды деп нені айтады?
Функцияның туындысын табу амалын не деп атаймыз?
Аргумент өсімшесі аргументтің екі нүктедегі мәндері неге тең?

Жаңа сабақ Туындыны табу ережелері
а) Топтық жұмыс. Зерттеу жұмысы, постер
дәлелденген формулаларды дәптерлеріне жаздыру

І топ- (u+v)′=u′+v′

ІІ топ- (u•v)′=u′•v+u•v′

ІІІ топ- (u/v)′=(u′•v-u•v′)/v2

ІVтоп- (xn)′=nxn-1
Формулаларды оқушылар дәптерлеріне жазып алады.

ә) Есептер шығару Жұптық есеп
№175 есеп
Шарты: Функцияның туындысын тап. (а,б)
формуланы қолдану)

Тақтамен жұмыс
№178 есеп
Шарты: f(x) функциясының х0 нүктесіндегі туындысын табу (а,б) (5- формуламен шығару)

Жеке жұмыс
№180 есеп
Шарты: Функцияның туындысын тап. (ә,в)
(2- формуламен шығару)
№181 есеп
Шарты: f(x) функциясының берілген нүктедегі туындысының мәнін есепте (4-формуланы қолдану)



Интербелсенді тақта








Интербелсенді тақта,
А3 форматы, слайд






















Аяқталуы
Бекіту
7 минут

а)Сәйкестендіру кестесі
ә)Мұғалім рефлексиясы топтың бағалау парағын жинап алып,жинаған ұпай сандарына тоқталып, рефлексия жүргізу
Үйге тапсырма: №175-181 есептер (сынып жұмысында шығарылмаған нұсқалары)


Саралау
Қабілеті жоғары оқушы:
№187 есеп
f′(x)<0 теңсіздігін шешу
а) f(x)=3/x-x2
ә) f(x)=x4-4.5x2+2
Қабілеті төмен оқушы:
№176 есеп
у=f(x) функциясының туындысын табу
а) f(x)=2x2+3x
ә) f(x)=1/5x5-1/x4+2
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру
үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы
сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.




Жалпы баға


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1. Бұл сабақта ББҮ әдісі табысты болды. Бұл әдісте оқушылар өз ойын ашық айтты.
2. Топ баасшысы арқылы оқушыларды бағалау, оқушыны сыни тұрғыдан ойлауға дағдыландырып, бүкіл сынып бағаланды.


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Күрделі есептерді жүйелі беру керек екенін білдім.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Сабақтың барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі
Сабағымды жетілдіруге көмектесетін білдім.
Критерийлер бойынша оқушылардың өзін-өзі бағалауы








Айна саралауға тапсырма жазу керек
Үлгі жіберем соған қарап
Материалды жүктеу (Скачать)
Авторы:
Алпысбаева Айнагу
Жарияланған уақыты:
2019-06-11
Категория:
Алгебра
Бағыты:
Ашық сабақ
Сыныбы:
10 сынып
Тіркеу нөмері:
№ C-1560252483
333
444
555
666
7
888
999