Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Ар – ұждан және абырой туралы
Материал туралы қысқаша түсінік
Пән: Өзін – өзі тану
Күні:15.12.2019 №: 13
Мұғалімі: Аманғалиева Т.Б
Сыныбы: 6
Тақырыбы: Ар – ұждан және абырой туралы
Құндылығы: Дұрыс әрекет
Қасиеттері: Отбасындағы, мектептегі парызын орындау, әдепті болу, әділеттілік.
Мақсаты:Оқушыларға ақкөңілділік туралы түсінік бере отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.
Міндеттері:
1. Білімділік: Оқушыларғаотбасындағы, мектептегі парызын орындаудың қажет екенін түсіндіру.
2. Дамытушылық: Оқушылардағы әділеттілік қасиеттерін дамыту.
3. Тәрбиелік: Оқушыларды әдептілікке тәрбиелеу. Ресурстар:
Оқулық,дәптер,қарындаш
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
1. Тыныштық сәті.Су асты патшалығына ойша саяхат
2. Үй тапсырмасын тексеру.
«Қара құлып» мәтінін оқып келу.
Сұрақтар:
1. Неліктен бала анасының сөздерінен ұялды?
2. Болған оқиғадан бала өзіне қандай өмірлік сабақ алды деп ойлайсыңдар?
3. Абай атамыздың «Пайда ойлама – ар ойла» деген сөзін қалай түсінесіңдер?
4. Адамның бойындағы қандай қасиеттеріоны абырой биігіне көтеріп, дұрыс әрекетке жетелейді?
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Толығырақ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Толығырақ
Жариялаған:
Аманғалиева Тәттігүл Болатқызы
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!

Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!

Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз
Барлығы 663 959 материал жиналған
Автордың материалдары
Ұйымдастырылған іс-әрекетінің технологиялық картасы. 8
Білім беру саласы: Әлеуметтік.
Бөлімі: Өзін-өзі тану.
Тақырыбы: Мен бақытты баламын.
Мақсаты: «Бақыт», «қуаныш», «сүйіспеншілік» құндылықтарының мағынасын түсіндіру.Адами қасиеттерін дамыту.Сүйіспеншілікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: әләппе-дәптері,түрлі түсті қарындаштар.
Б \м: бақыт-счастье, қуаныш-радость,сүйіспеншілік- любовь.
Оқу іс-әрекетінің барысы:
Оқу іс-әрекетінің түрлері Тәрбиешінің іс-әрекеті Балалардың іс-әрекеті
Ынталандыру,Сезімді ояту. шаттық шеңбері
-Кел, балалар,күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Қабақ түйген не керек?
Көңілді боп жүрейік!
Балалар шаттық шеңберіне тұрады,бір-біріне күлкі сыйлайды.
Өзін-өзі тану
Барлығы
Мектепке дейінгі
Ұйымдастырылған іс-әрекетінің технологиялық картасы. 8
Білім беру саласы: Әлеуметтік.
Бөлімі: Өзін-өзі тану.
Тақырыбы: Мен бақытты баламын.
Мақсаты: «Бақыт», «қуаныш», «сүйіспеншілік» құндылықтарының мағынасын түсіндіру.Адами қасиеттерін дамыту.Сүйіспеншілікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі: әләппе-дәптері,түрлі түсті қарындаштар.
Б \м: бақыт-счастье, қуаныш-радость,сүйіспеншілік- любовь.
Оқу іс-әрекетінің барысы:
Оқу іс-әрекетінің түрлері Тәрбиешінің іс-әрекеті Балалардың іс-әрекеті
Ынталандыру,Сезімді ояту. шаттық шеңбері
-Кел, балалар,күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Қабақ түйген не керек?
Көңілді боп жүрейік!
Балалар шаттық шеңберіне тұрады,бір-біріне күлкі сыйлайды.
Өзін-өзі тану
Барлығы
Мектепке дейінгі
Бекітемін:
Ұйымдастырылған іс-әрекетінің техоалагиялық картасы.
Білім беру саласы:Әлеуметтік орта
Бөлімі: Өзін-өзі тану.
Тақырыбы:Жақсы қарым-қатынас жасауға үйренеміз.
Мақсаты:балаларды өзара жақсы қарым-қатынас жасай білуге үйрету.Айналасына жағымды қарым-қатынас жасай білу дағдысын қалыптастыру.Жақсылыққа,ізгілікке тәрбиелеу.
Көрнекілігі:әліппе-дәптері,түрлі түсті қарындаштар.
Б \м: қуыршақ-кукла,алма-яблоко
Оқу іс-әрекетінің барысы:
Оқу іс-әрекетінің түрлері Тәрбиешінің іс-әрекеті Балалардың әрекеті
Ынталандыру.Сезімді ояту. Шаттық шеңбері
Ә.Дүйсенбиевтің «Қуыршақ» өлеңін балалармен бірге қосылып орындайды.
Әңгімелесу.
-Балалар,қазір орындаған өлеңнен не түсіндіңдер?
-Өмірде осы қуыршақ сияқты балалар бола ма?
-Болса олармен достасу,бірге ойнау сендерге көңілді ме?
-Біз,сабақтарда адам бойындағы жақсы қасиеттермен танысып,ол жақсы қасиеттерге үйренудеміз Балалар шаттық шеңберіне тұрады,өлеңді орындайды.
Қойылған сұрақтарға жауап береді.
Өзін-өзі тану
Барлығы
Барлығы
Осы аптаның үздік
көрнекіліктері
көрнекіліктері