Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

111
Ашық сабақ "Жастықтың оты қайдасың?"7-сынып
Материал жайлы қысқаша түсінік: Берілген сабақ жоспары оқушыларға тапсырмаларды саралап беру негізінде жасалынған
Материалды ашып қарау
Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Жастықтың оты қайдасың?
Күні:Мұғалімнің аты-жөні: Онтаева К.А., №30 МГ
Сынып: 7-сыныпҚатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:Мен жастарға сенемін
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)7.2.5.1 диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші-тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстыру 7.3.3.1 прозалық және поэзиялық шығармалардағы кейіпкердің іс-әрекетін немесе лирикалық кейіпкердің образын талдау
Сабақтың мақсаты:Барлық оқушылар орындай алады: диалогке қатысушылар «сөйлеуші-тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстырады, шығармалардағы кейіпкердің іс-әрекетін, образын талдайды Оқушылардың көпшілігі орындай алады: коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай әңгімелейді Кейбір оқушылар орындай алады: кейіпкердің образын қазіргі өмірмен байланыстырып әңгімелейді
Ойлау деңгейлеріҚолдану,жоғары деңгей
Бағалау критерийіДиалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші-тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстырады.Прозалық және поэзиялық шығармалардағы кейіпкердің іс-әрекетін саралайды және образын талдайды
Тілдік мақсаттарЖаңа сөздер: айбатты, қайратты, қанатты, ұмтылу, көздеу, сену
Құндылықтарға баулуҚазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық
Пәнаралық байланысӨзін-өзі тану, музыка, дене шынықтыру
Тақырып бойынша алдыңғы білімМағжан – ұлы ақын
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған жаттығу түрлеріРесурстар
Сабақтың басы5 минутҰйымдастыру кезеңі. СЖ. Психологиялық ахуал орнату. (2 минут)Оқушыларды түгелдеу. «Ыстық лебіз» шаттық шеңберін құру. Оқушылар шеңбер бойынша бір-біріне жақсы тілек, лебіздерін білдіреді.Оқушыларды топқа бөлу.Оқушылар көңіл-күй смайликтерін таңдап алып үш топқа бірігеді. (1 минут)1-топ - Жақсы2-топ - Керемет3-топ - Тамаша

«Ашық микрафон» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріңіздер 2минут1.М. Жұмабаев кім?2.Ол қай жылы дүниеге келген?3.Ақын қай жерде білім алған?4.Ақынның түңғыш өлеңдері қайда басылып шықты? Әр жауап «қолдау сөздермен» бағаланып отырады
Әуен.









Смайликтер суреті бар қиынды қағаздар















































«Қазақ тілі мен әдебиеті»7-сынып оқулығы

Сабақтың ортасы 33 минут

Тақырыпқа кіріспе«Миға шабуыл» әдісі. Сұрақтарға жауап беріңіздер 2 минут1. «Сенім» дегенді қалай түсінесіз?2. Сіз өмірде кімге сенім артасыз?3. Сеніміңнен шығатын досыңыз бар ма?4. «Сенімді адам» деген тіркесті қалай түсінесіз?

«Сенімді дос» дара диаграмма графикалық органайзерді толтырыңыздар 2 минут Оқушыларды жаңа сөздермен таныстыру ( 2минут) (Жаңа сөздер тақтада жазулы тұрады )Айбатты-доблестныйҚайратты- энергичныйҚанатты-крылатыйҰмтылу-стремлениеКөздеу-предусмотретьСену-верить



ТыңдалымБейнефильм көру арқылы өлең мазмұнымен танысыңыздар. 2минут





1-тапсырма.Айтылым. «Сыртқы және ішкі шеңбер» әдісі арқылы оқушылар мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қойыңыздар, «сөйлеуші-тыңдаушы» позицияларын қолданыңыздар . ЖЖ7минутҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы жұпта бір-біріңізді бағалаңыздар 1минут
  • - Мен түсінемін. - Мен түсінгендеймін.
  • -Мен түсінбедім
  • 2-тапсырма.Айтылым,жазылым.«Хикая картасы» графикалық органайзер арқылы кейіпкердің іс-әрекетін талдап,тізбектеп жазып, әңгімелеңіздер.ТЖ 8 минут















    Топтар,бір-біріңізді «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалаңыздар 1минут Келісеміз - жасыл түсКеліспейміз- қызыл түсҚосатынымыз бар – сары түс

    Сергіту сәтті «Мен қазақпын» биі.1минут

    3-тапсырма. Оқылым,айтылым,жазылым. «Эйлер шеңбері» әдісі бойынша сұраққа жауап бере отырып, кейіпкердің образын талдаңыздар .6минутКім? ЖастарҚандай? Қайратты,айбарлы,қайсарНе ітейді? Ұмтылады,көздейді, білім алады Кері байланыс «Рахмет...» әдісі.Топта бірлесіп тапсырма орындаған оқушылар алғыстарын айтып, тапсырма бойынша өз ойларын білдіреді.1 минут
    «Қазақ тілі мен әдебиеті»7-сынып оқулығы





    «Қазақ тілі мен әдебиеті»7-сынып оқулығыА4 парағы























    «Қазақ тілі мен әдебиеті»7-сынып оқулығы,АКТ













    АКТ

























    А3 парағы













































    Сабақтың соңы2 минутРефлексия. «Болашақ кемесі». Оқушылар кемеге өз туларын жабыстырады: қызыл ту –сабақ ұнады

    жасыл ту –қызықсыз,

    қара ту-сабақ ұнаған жоқ.

    Үй тапсырмасы2 минут Оқулықтағы 6-тапсырманы орындаңыздар



    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға үшін қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?Бағалау – Сіз оқушылардың материалдарды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
    Оқушылардың білім деңгейлеріне сәйкес, келесі сараланған тапсырмаларды ұйымдастырдым: Сараланған тапсырмалар:А деңгейдегі тапсырма: диалогке қатысты жағдаяттың талаптарына сай көпнүктенің орнына тиісті сөздерді қойыңыз
  • Өлеңде ақын кімге сенеді?
  • Ақын .............. сенеді?
  • Жастар қандай болу керек?
  • Жастар .........., ..........., болу керек.
  • В деңгейдегі тапсырма: берілген сөздерден кейіпкердің іс-әрекетіне қатысты сөйлем құрастырыңыз. Жастар, ұмтылу,сену,көздеу.С деңгейдегі тапсырма: кейіпкердің образын қазіргі өмірмен байланыстырып,сұраққа жауап беріңіз. Қазіргі заманда жастар қандай болу керек?

    Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ»,«Бағдарша»әдістері,қолдау,қолпаштау,мадақтау сөздері

    «Ыстықлебіз» тренингі.АКТ-ны тиімді қолдану.Сергіту сәті

    Сабақ бойынша рефлексия«Болашақ кемесі»





    Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. Оқушылар «Болашақ кемесіне» өз туларын жабыстырады. Қызыл ту –сабақ ұнады

    жасыл ту –қызықсыз қара ту -сабақ ұнаған жоқ.

    Жалпы бағалауСабақта ең жақсы өткен екі нәрсе: оқыту мен оқуға қатысты,1. «Сыртқы және ішкі шеңбер» әдісі2. «Хикая картасы» органайзері

    Сабақтың бұдан да жақсы өтуінене оң ықпал етер еді, оқыту мен оқуға қатысты?1: 2: Осы сабақтың барсында мен сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?















    Ойлау деңгейлеріБағалау критерийлеріТапсырма Дескрипторлар
    Қолдану Диалогке қатысушылар коммуникативтік жағдаяттың талаптарына сай «сөйлеуші-тыңдаушы» позицияларын еркін ауыстырады1 - мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақтар қойды;- позицияларын қолданды.
    Жоғары деңгейПрозалық және поэзиялық шығармалардағы кейіпкердің іс-әрекетін немесе лирикалық кейіпкердің образын талдайды 2-кейіпкерді тапты;-зерттеді;-іс-әрекетін талдады.




    3- сұрақтарға жауап берді; - образын талдайды.








































    Материалды жүктеу (Скачать)
    Авторы:
    Онтаева Камшат Аскаровна
    Жарияланған уақыты:
    2019-10-22
    Категория:
    Қазақ тілі
    Бағыты:
    Ашық сабақ
    Сыныбы:
    7 сынып
    Тіркеу нөмері:
    № C-1571747819
    2222
    333
    444
    555
    666
    7
    888
    999