Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

111
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу
Материал жайлы қысқаша түсінік: ашық сабақ
Материалды ашып қарау
Бекітілді:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешуМектеп:21 ОМГ
Күні:26.02.2019жМұғалімнің аты-жөні: Яхия Д.Е.
Сынып:Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбыБір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу. Айнымалысы моуль таңбасының ішінде бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)6.2.2.10 түріндегі сызықтық теңсіздіктерді шешу. 6.2.2.10 түріндегі сызықтық теңсіздіктерді координаталық жазықтыққа кескіндеу
Сабақ мақсаттарыОқушылар:
  • Берілген теңсіздікті ықшамдайды;
  • түріне келтіреді;
  • түріндегі сызықтық теңсіздіктерді шешеді;
  • Шешімін координаталық түзуде салады;
  • Шешімін аралық түрінде жазады.
  • Бағалау критерийлеріОқушылар:
  • Берілген теңсіздікті ықшамдай алады;
  • түріне келтіре біледі;
  • түріндегі сызықтық теңсіздіктерді шеше алады;
  • Шешімін координаталық түзуде сала біледі;
  • Шешімін аралық түрінде жаза алады.
  • Тілдік мақсаттарОқушылар:
  • бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу алгоритмін түсіндіреді.
  • теңсіздік, тура санды теңсіздік, бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің анықтамаларын тұжырымдайды.
  • Пәнге қатысты лексика мен терминология:- теңсіздік;- қатаң теңсіздік;- қатаң емес теңсіздік;- теңсіздіктерді шешу;- сызықтық теңсіздік;
    Құндылықтарды дарытуТоптық және жұппен жұмыс жасата отырып оқушыларда өзара сыйластық, сенімділік, қарым-қатынасты қалыптастыру
    Пәнаралық байланыстар
  • Қазақ әдебиет
  • Бастапқыбілім
  • Шамаларды салыстыра алу; теңдеулерді шешу дағдылары; сандық түзумен жұмыс жасау дағдылары.
  • Сабақ барысы
    Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
    Сабақтың басы0 – 2 минҰйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңбері /бір біріне табыс, сәттілік, көңіл күй тілеу/«Құндылықтар жүйесінде білімді бәрінен биік қоятын ұлт қана табысқа жетеді» деген Елбасының сөзімен «Болашақта ұлттың табысты болуы оның табиғи байлығымен емес, адамдарының бәсекелік қабілетімен айқындалады… Сондықтан, әрбір қазақстандық, сол арқылы тұтас ұлт ХХІ ғасырға лайықты қасиеттерге ие болуы керек.
  • Презентация
  • Сабақтың басы3 - 8 мин«Үй жұмысын»  тексеру. 1) 4,5х-1,4≤7,6 2) 3х-1,2≥3,3 3) 7-1,2х>2+3,8х 4) 3х+7<х-1 4,5х≤7,6+1,4 3х≥3,3+1,2 -1,2х-3,8х>2-7 3х-х<-1-7 4,5х≤9 3х≥4,5 -5х>-5 2х<-8 х≤2 х≥1,5 х<1 х<-4 (-∞; 2] [1,5; +∞) (-∞; 1) (-∞; -4)

    Бағалау: «Бармақпен бағалау»Оқушыларға тапсырмалар берілді. Олар жылдам тауып тез жауап жеке жұмыс ДескрипторБілім алушы- сан аралығының атын табады;- сан аралықтарын координаталық түзуде кенскіндейді;- берілген сан аралықты теңсіздік түрінде жазады.Бағалау: Өзін өзі бағалау«Ой қозғау»
  • Сан аралығының неше түрі бар? Қандай сан аралықтарын білесіңдер?
  • Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады?
  • Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі дегеніміз не?
  • Теңсіздіктер мәндес теңсіздіктерге қалай түрлендіріледі?
  • .Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу үшін не істейміз?
  • Бағалау: Смайлинг топ басшысы
    Презентация





    Қосымша 1
    Сабақтың ортасы 9 – 13 минТақтадағы есеп (Капитандар сайысы)Әр топ өзіне берілген сан аралығы бойынша атын анықтайды Соған байланысты топ болады?1-Кесінді2-Интервал3-Сәуле 4-Жарты интервал

    1419 мин«Жеті рет өлшеп, бір рет кес» топтық жұмыс1-4 топ оқушыларына бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін шешуге есептер .<Object: word/embeddings/oleObject1.bin><Object: word/embeddings/oleObject2.bin><Object: word/embeddings/oleObject3.bin><Object: word/embeddings/oleObject4.bin>1-4 топ оқушыларына сәйкестендіруге берілген тапсырма .

    Бағалау:Мұғалім топты бағалау


    Қосымша 2
    2022 минСергіту сәті. Сан аралықтарын қимылмен көрсету

    2329 мин







    30-36

    Топтық жұмыс «Ойлан! Жұптас! Бөліс!»1- топ тапсырмасы №1018 - 12- топ тапсырмасы №1018 - 23- топ тапсырмасы №1018 - 34-топ тапсырмасы №1018 - 4Бағалау: Топ басшысыДескриптор-жақшаны ашады;-айнымалыны бір жаққа, бос мүшелерді бір жаққа жинақтайды;-ұқсас мүшелерді біріктіреді;-теңсіздіктің екі жағында бір санға бөледі;-теңсіздік шешімдерін анықтайды

    Сабақтың соңыСабақты қорытындылау.Үйге тапсырма №1014,1016 есепРефлексия.
  • Көңіл күй барометрі
  • Сандық түзуде сабақты қалай өткізгенізді белгілеңіз?
  • «тонып қалдым» «қалыптымын» «қайнап кеттім»
  • Берілген стикерге есіміндерін жазып тақтадағы «көңіл күй барометріне» өзіндік бағалауларын белгілейді. Яғни формативті баға береді және «-» жағына ілген оқушылар өздерінің әрекеттерін түсіндіреді.






  • «Айналмалы бекет» әдісіІ команда
    шешімдері теңсіздіктер балл саны

    <Object: word/embeddings/oleObject23.bin>


    <Object: word/embeddings/oleObject24.bin>


    <Object: word/embeddings/oleObject25.bin>


    <Object: word/embeddings/oleObject26.bin>


    <Object: word/embeddings/oleObject27.bin>
    <Object: word/embeddings/oleObject28.bin>2 балл









    <Object: word/embeddings/oleObject29.bin>3 балл









    2х+54 балл









    <Object: word/embeddings/oleObject30.bin>5 балл











    ІІ команда
    шешімдері теңсіздіктер балл саны

    <Object: word/embeddings/oleObject31.bin>


    <Object: word/embeddings/oleObject32.bin>


    <Object: word/embeddings/oleObject33.bin>


    <Object: word/embeddings/oleObject34.bin>


    <Object: word/embeddings/oleObject35.bin>
    <Object: word/embeddings/oleObject36.bin>2 балл









    <Object: word/embeddings/oleObject37.bin>3 балл









    7+3х>x-14 балл









    <Object: word/embeddings/oleObject38.bin>5 балл















    Топтың аты:
    Аты-жөніҮй тапсырмасыБармақпен бағалауКапитандар сайысы«Жеті рет өлшеп бір рет кес» топтық жұмыс«Ойлан! Жұптас! Бөліс!»

    1.













    2.













    3.













    4.













    5.













    6.













    7.













    8.















    Материалды жүктеу (Скачать)
    Авторы:
    Яхия Досбол Ерболатұлы
    Жарияланған уақыты:
    2019-11-06
    Категория:
    Математика
    Бағыты:
    Ашық сабақ
    Сыныбы:
    6 сынып
    Тіркеу нөмері:
    № C-1573067134
    2222
    333
    444
    555
    666
    7
    888
    999