Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы
Материал жайлы қысқаша түсінік: Мұғалімдерге сабақ өту барысында керек
Материалды ашып қарау


Қысқа мерзімді сабақ жоспары







Ұлттық білім беру жүйесінің ең үздік дәстүрлеріне негізделген қолайлы үштілді білім беру ортасын халықаралық тәжірибелер мен қазіргі заманғы технологияларды қолдану арқылы құруға ықпал ету
Пән: ГеографияМұғалімнің аты-жөні:
Дата: Класс: 7Оқушы саны:
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

Сабақтың тақырыбыЕлдердің экономикалық-географиялық жағдайы
Бастапқы білімБастапқы білім деңгейі төменгі сыныптарда берілетін география пәнінің тақырыптарын қамтиды, , бұл сабақ барысында дамитын дағдылар оқушылардың картамен жұмыс жасау, атласпен жұмыс жасау, зерттеу жұмыстары және мәлімет өңдеу қабілеттері негізінде құрылады.
Сабақтың мақсаттары7.6.1.4 елдерді экономикалық-географиялық орнына байланысты топтастырады (қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде);7.2.1.2 географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді
Жетістік критерийлері

Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология: ЭГЖ, Мемлекеттік шекара 

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: ЭГЖ дегеніміз .......Транзиттік елдер қатарына .... жатады
Құндылықтарды дарытуАдалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу. Оқушылар коллаборативті ортаны құрып, топтық және жұптық жұмыстар уақытында бір-бірін құрметтеу.
Пәнаралық байланыстарПәнКезең


Экономика мемлекетері мысалында әр елдің экономикалық географиялық жағдайына баға береді.
Дифференциация- оқушының жеке күтілетін нәтижесін белгілеу;- оқушыға жеке көмек көрсету;- оқу материалдары мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып таңдау.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері0-5мин



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекетАмандасу. Оқушыларды жұптарға бөлу. Топтардың атаулары:
  • Орталық
  • Перифириялық
  • Шекаралық
  • Транзиттік
  • Жағалаулық
  • Ішкі елдер
  • Сабақ тақырыбымен таныстыру. Сабақтың тақырыбынан мақсатын оқушылардың өздері құрастыру, бағалау критерийімен танысу.Қызығушылықты ояту: ой шақыру.

    РесурстарТаныстырылым,белсенді тақта.

    Сабақтың ортасы 5 – 10

    10-25







    25-30







    30-40















    Өткенге шолуға байланысты сұрақтар қойыладыМиға шабуыл ЭГЖ дегеніміз не?Тапсырма 1. Жұптық жұмыс№1 Мәтінмен жұмыс.Сұрақтары:Орталық, перифириялық,шекаралық, транзиттік жағалаулық, ішкі елдерге жұптасып сипаттама беру/дайындық уақыты 5 минут//әр жұп 2 минуттан қорғайды/

    Тапсырма 2. Жеке жұмыс.Кескін картамен жұмыс. Кескін картада орталық, перифириялық, шекаралық, транзиттік, жағалаулық және ішкі елдерді белгілеу.

    Топтық жұмыс. Топтар орталық және перифериялық;шекаралық, транзиттік және жағалаулық, ішкі елдерге бөлінеді. Топтағы рөлдер: Хатшы топта керекті ақпараттарды қағаз бетіне түсіріп отырадыУақыт өлшеуші топта баяндаушылардың сөз сөйлеуіне, жұмыс барысының уақыттан асып кетпеуіне қадағалайдыДизайнер топтың жұмысын безендіредіБаяндаушы топтың жұмысын ауызша баяндап келесі топтарға таныстырадыОрталық және перифериялық;Шекаралық;Транзиттік және жағалаулық;Ішкі елдерге SWOT талдау жасау

    /дайындық уақыты 3 минут//әр топқа 2 минуттан таныстырылым айтуға беріледі/



    1) Дүние жүзінің саяси картасы



    2) http://worldofscience.ru/geografija-mira/9715-otsenka-politiko-geograficheskogo-polozheniya.html

    3) кескін карта













    Сабақтың соңы

    40-45
    Сабақты қорытындылау. ББҮ әдісі.



    Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?Дифференциация дұрыс жүргізілді ме?Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? .
    Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:





    Материалды жүктеу (Скачать)
    Авторы:
    Уразова Гулнара Таджибаевна
    Жарияланған уақыты:
    2020-03-05
    Категория:
    География
    Бағыты:
    Сабақ жоспары
    Сыныбы:
    7 сынып
    Тіркеу нөмері:
    № C-1583378254