Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

111
Физикалық жүктеменің ағзаға әсері
Материал жайлы қысқаша түсінік: Дене шынықтыру пәнінен 2 сыныпқа арналған сабақ жоспары
Материалды ашып қарау
Қысқа мерзімді жоспар.

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 5-бөлім: Денсаулық және физикалық жүктемеМектеп: «Ынтымақ» жалпы орта мектебі
Күні: Мұғалім аты-жөні: Арыстанбеков Е.
Сынып: қатысқандар саны: қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбыФизикалық жүктеменің ағзаға әсері.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдар. сілтеме) 3.3. Қозғалыс әрекеттерін орындау кезінде ағзадағы физикалық өзгерістерді бақылау
Сабақтың мақсаты2.3.3.1 - қозғалыс әрекеттерін орындау кезінде ағзадағы физикалық өзгерістердің себептерін түсіндіру
Бағалау критерийіБілім алушы• Дене жаттығулары барысында ағзадағы өзгерістерді анықтап, қадағалайды

Тілдік мақсаттарОқушылар: ширатумен, салқындаумен және жалпы физикалық жүктемелермен байланысты салауатты өмір салты концепциясын талқылайды және көрсетеді.Қамтылады:  денсаулық, тамыр соғысының жиілеуі, қиын тыныс алу  ширату кезіндегі әрекететтер: бір орында жүгіру, екі аяқты біріктіріп/бөлек секіру, аяқты көтерген жерде тізені бүгу  жүгіру, тез жүру, жай жүру, жай серуендеп жүру,  теңселу, еңкею, созылу  бұлшықет, жүрек соғысының азаюы, қалпына келу жылдамдылығы, дене температурасы, терлегіштік, шыдамдылық  бұлшықет, дене мүшелері (қолдар, аяқтар, бас, тізе, саусақтар)  динамикалық созылу
Құндылықтарды дарыту Бір-бірін сыйлауға тәрбиелеу
Пәнаралық байланыстарДүниетану, жаратылыстану, математика.
Алдыңғы меңгерілген білім

Оқушылар күнделікті өмірде немесе 1 сыныпта үйренген гимнастикалық жаттығуларды көрсетеді

Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар
Сабақтың басы

Сапқа тұрғызу.Сәлемдесу.Қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Оқушыларды түгелдеу.Спорт киімдерін тексеру. Жаңа сабақтың тақырыбын хабарлау, мақсаты мен мазмұнын түсіндіру. Сапта орындалатын жаттығулар. Жалпы дамыту жаттығуларын орындау.Қауіпсіздік ережелері.
Сабақтың ортасы(Б, Т, Ф) «Қолмен хоккей». Ойынға арналған алаң волейбол алаңынан аспайды. Әр топтағы 5—б ойыншылар жер арқылы қолмен итеріп, кішігірім допты береді. Ойынның мақсаты —допты беру немесе жеке әрекеттер арқылы қарсыластың жағына беткі сызыққа қарай жылжу және допты осы сызыққа домалатып шығару. Топтың сәтті әрекеттері үшін бір ұпай беріледі.Жеңілген топ допты беткі сызықтан ойынға кіргізеді. Мұның алдында қарсылас топтың барлық ойыншылары өздерінің жартыларына қарай ортаңғы сызыққа өтеді.

Қ.б-ға тапсырмаСуретте бейнеленген қозғалыстар қандай қасиеттерді дамытады?

Қозғалыс әрекеті кезіндегі ағзадағы болған өзгерістерді сипаттап айт













Дескриптор Білім алушы− көрсетілген қозғалыстардың қандай қасиеттерді дамытатынынайтады;− ағзадағы өзгерістерді сипаттайды.

Әр тапсырмаға арналған үлкен кең алаң. Мұғалімге арналған ысқырық, территорияны белгілеуге арналған орындықтар/конустар.
Сабақтың аяғыБой жазу, тыныс алу жаттығулары. Бас бармақ әдісі арқылы бағалау.Үй тапсырмасы.
Дифференциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларды дамытуды қалай жоспарлайсыз?Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалайша жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау
Жаттығуларды жасауға қиналатын оқушыларға қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушыларды жаттығу жасатуОқушылардың сапқа тұруын, санауын, жаттығулар жасауын, қауіпсіздік ережесін білулерін, жаттығулар, ойындар арқылы бағалау Ойындар ойнау арқылы қарастырылады
РефлексияСабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?

Өз сабағыңызды талдау.Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды. Жаттығуларды жасай білді. Сабақ түсіну, білу қолдану мақсаты бойынша берілген деңгейлітапсырмаларды орындадыСабақ қызықты, жоғары деңгейде өтті.Қосымша деңгейлік тапсырмалар орындалды.

Уақыт дұрыс пайдаланылды.

Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
  • Оқушылар өте белсенді қатысты
  • Оқушылардың ойынға деген қызығушылығы артты
  • Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады? 1. Психологиялық дайындық.2. Оқушыларды сабаққа ынталандыру.
















    Материалды жүктеу (Скачать)
    Авторы:
    Арыстанбеков Ержан Кудайбергенович
    Жарияланған уақыты:
    2019-10-15
    Категория:
    Дене шынықтыру
    Бағыты:
    Сабақ жоспары
    Сыныбы:
    2 сынып
    Тіркеу нөмері:
    № C-1571136477
    2222
    333
    444
    555
    666
    7
    888
    999