Артқа қайту / Материалдар / Қолданушының жеке парақшасы
Нургалимовна Тлеугабылова
ID номер: 7866
Материалдары
Барлығы: 13 материал
Менің достарым
Тлеугабылова Гульшат Нургалимовна
10 Сәуір 2019
472
0
Сабақтың мақсаты: оқушыларға адам өміріндегі достықтың маңыздылығын ұғындыру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларға достық ұғымының мәнін түсіндіре отырып, сыйластық қасиеті туралы түсінік беру. 2. Оқушыларды өзара сыйластықпен қарым – қатынас жасауға баулу арқылы түсіністік қасиетін дамыту 3. Оқушыларды достық жолында өзара түсіністікке, сыйластыққа, адалдыққа тәрбиелеу. Ресурстар: (құралдар, мәліметтер) Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 5Т ережесін сақтау. Ескертулер 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Достар» Мәдіхат Төржанов 1. Адамға дос не үшін қажет деп ойлайсыңдар? 2. Қандай адамдар бір бірімен дос бола алады? 3. Досыңның бойынан қандай қасиеттерді көргің келеді? 3. Дәйексөз. «Жақсымен жолдас болсаң, жетерсің мұратқа» Мақал 4. Әңгімелеу. «Тату балалар» ертегі Ерте заманда шағын бір үйде ағайынды бес саусақ өмір сүріпті.Үлкенін - Басбармақ, екінші ағасын - Балаң үйрек, сұқ саусақ, үшіншісін - Ортан терек, төртінші інілерін - Шылдыр шүмек, ең кенже қарындастарын - Кішкене бөбек деп атапты.Олар бірігіп жұмыс жасады, бақша екті, тамақ әзірледі. Ортаншы ағалары Ортан терек үйде отырып, үй шаруасына, кішкентайларына қарады.Шылдыр шүмек өте сабырлы, ақылды болыпты.Ол кіші қарындасына ертегі оқып беруді жақсы көрген екен.Ал, кішкентай бөбек болса үлкен ағаларына ұқсап ержеткісі келеді екен.Осылайша, бес ағайынды балалар тату - тәтті, өзара жарастықта, сыйластықта өмір сүріп жатты. Бір күндері орманнан үлкен бір аю шығып, ағайындылардың тыныштығын бұзып, бақшаның бәрін таптап, үйлерін құлатып бұзуға айналғанда, бес ағайынды бірігіп бір жұдырыққа тастүйін болып жұмылып аюға қарсы тұрады.Сөйтіп олар қиын шақта бірігулерінің арқасында үлкен күшке айналды.Аю болса мұндай көп күштен қорыққанынан орманға қарай, кері қаша жөнеліпті.Ал, ағайынды балалар болса, татулығы мен бірлігінің арқасында жауды жеңіп шыққан екен
Өзін-өзі тану
Сабақ жоспары
1 сынып
Менің достарым
Тлеугабылова Гульшат Нургалимовна
10 Сәуір 2019
439
0
Сабақтың мақсаты: оқушыларға адам өміріндегі достықтың маңыздылығын ұғындыру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларға достық ұғымының мәнін түсіндіре отырып, сыйластық қасиеті туралы түсінік беру. 2. Оқушыларды өзара сыйластықпен қарым – қатынас жасауға баулу арқылы түсіністік қасиетін дамыту 3. Оқушыларды достық жолында өзара түсіністікке, сыйластыққа, адалдыққа тәрбиелеу. Ресурстар: (құралдар, мәліметтер) Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 5Т ережесін сақтау. Ескертулер 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Достар» Мәдіхат Төржанов 1. Адамға дос не үшін қажет деп ойлайсыңдар? 2. Қандай адамдар бір бірімен дос бола алады? 3. Досыңның бойынан қандай қасиеттерді көргің келеді? 3. Дәйексөз. «Жақсымен жолдас болсаң, жетерсің мұратқа» Мақал 4. Әңгімелеу. «Тату балалар» ертегі Ерте заманда шағын бір үйде ағайынды бес саусақ өмір сүріпті.Үлкенін - Басбармақ, екінші ағасын - Балаң үйрек, сұқ саусақ, үшіншісін - Ортан терек, төртінші інілерін - Шылдыр шүмек, ең кенже қарындастарын - Кішкене бөбек деп атапты.Олар бірігіп жұмыс жасады, бақша екті, тамақ әзірледі. Ортаншы ағалары Ортан терек үйде отырып, үй шаруасына, кішкентайларына қарады.Шылдыр шүмек өте сабырлы, ақылды болыпты.Ол кіші қарындасына ертегі оқып беруді жақсы көрген екен.Ал, кішкентай бөбек болса үлкен ағаларына ұқсап ержеткісі келеді екен.Осылайша, бес ағайынды балалар тату - тәтті, өзара жарастықта, сыйластықта өмір сүріп жатты. Бір күндері орманнан үлкен бір аю шығып, ағайындылардың тыныштығын бұзып, бақшаның бәрін таптап, үйлерін құлатып бұзуға айналғанда, бес ағайынды бірігіп бір жұдырыққа тастүйін болып жұмылып аюға қарсы тұрады.Сөйтіп олар қиын шақта бірігулерінің арқасында үлкен күшке айналды.Аю болса мұндай көп күштен қорыққанынан орманға қарай, кері қаша жөнеліпті.Ал, ағайынды балалар болса, татулығы мен бірлігінің арқасында жауды жеңіп шыққан екен
Өзін-өзі тану
Сабақ жоспары
1 сынып
Өзіңді және басқаларды құрметтеуді үйренеміз.
Тлеугабылова Гульшат Нургалимовна
10 Сәуір 2019
785
4
Сабақ мақсаты: құрмет көрсету және сыйластық тың адам өміріндегі Ресурстар: маңыздылығы туралы түсініктерін кеңейте отырып, дұрыс әрекет жасауға (құралдар, үйрету. мәлiметтер) Міндеттері: слайд, өлеңнің 1. Өзіңді және достарыңды құрметтеудің жолдарын ұғындыру; аудиодискісі. 2. Отбасындағы сыйластық туралы ой қалыптастыру;
Өзін-өзі тану
Ашық сабақ
2 сынып
Бауырсақ пен құрт. Б дыбысы мен әрпі (мектепалды даярлық(
Тогаева Рыскуль Естаевна
05 Ақпан 2019
661
3
ТАҚЫРЫБЫ: Бауырсақ пен құрт. Б дыбысы мен əрпі Мектеп: Аққұдық негізгі мектебі Күні: Педагогтің аты-жөні: Тогаева Р.Е. Мектепалды сыныбы Қатысқандар саны: Болмағандар: Сабақтың оқытылу мақсаты 0.1.1.1 Тілдің дыбыстарын естіп қабылдау, оларды сөздер ішінен бөлу жəне сөзсіз жеке айту. 0.1.1.2 Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, дұрыс дыбыстау. 0.3.3.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, əріп элементтерін жазу. Күтілетін нәтиже Барлық тəрбиеленушілер: Сұрақтарға толық жауап береді. Б дыбысы – дауыссыз дыбыс, б дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды. Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі б дыбысының орнын ажыратады. Қолды үзбей сызуға жаттықтырады. Көпшілік тəрбиеленушілер: Берілген суретке қарап сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін ажыратып, дыбыстық талдау жасай алады. Б дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы б дыбысының орнын ажыратады. Сұарққа жауап бере отырып, шағын əңгіме құрайды. Жазу жолына б əрпінің элементтерін жазады. Ұлттық тағамдарды атайды. Кейбір тəрбиеленушілер: - Суретті кітаптардан қажетті ақпаратты табады. Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады. Сөз/сөйлем сызбасын оқиды. Б дыбысын қатыстырып, сөз/сөйлем құрастырады. Қазақтың дəстүрлері туралы айтады Тілдік мақсат Тəрбиеленушілер: - Суреттегі заттардың аттарын атай алады, таниды; - Қол жаттығуына арналған тапсырмаларды орындай алады; - Ұлттық тағамдармен танысады. - Қазақтың дəстүрлері туралы біледі. Негізгі терминдермен сөз тіркестері: Бидай масағы ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл: Пікір алмасу сұрақтары. -Суреттен Б дыбысы естілетін зат атауларын ата. -Қазан бетінен аспанға ұшып жатқан не? -Зат атауларын буынға бөліп, дыбыст
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
Мектеп кітапханасында. Т дыбысы мен әрпі (мектепалды даярлық)
Тогаева Рыскуль Естаевна
05 Ақпан 2019
1040
4
ТАҚЫРЫБЫ: Мектеп кітапханасында. Т дыбысы мен əрпі Мектеп/МҰ: Аққұдық НМ Күні: Педагогтің аты-жөні: Тогаева Рыскул .Естайевна Мектепалды сынып Қатысушылардың саны: Қатыспағандардың саны Оқыту мақсаттары: 0.1.1.2. Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу ретін анықтау. 0.1.2.2. Педагогтің сұрақтарына жауап қайтару. 0.1.4.1. Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысу. 0.2.1.1. Сөз/сөйлем сызбасын оқу. Жазуға қолдарын жаттықтыру, Т əрпінің баспа түрімен танысып жазу. Күтілетіін нәтиже: Барлық тəрбиеленушілер: Барлық тəрбиеленушілер: Сұрақтарға жауап береді. Сөздегі дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дыбыстарды ажыратады. Т дыбысы – дауыссыз дыбыс, т дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды. Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі т дыбысының орнын ажыратады. т дыбысының баспа түрін жазу жолдарына жазады Көптеген тəрбиеленушілер: Сұраққа толық жауап беріп, шағын əңгіме құрайды. Берілген суретке қарап, сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, талдау жасай алады. Т дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы р дыбысының орнын ажыратады. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, т əрпінің элементтерін жазады. Кейбір тəрбиеленушілер: Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады. Сөз/сөйлем сызбасын оқиды. Т дыбысын қатыстырып, сөз/сөйлем құрастырады. Сөйлем сызбасының соңына тиісті тыныс белгілерін қояды: (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі). Тілдік мақсат: Тәрбиеленушілер Балалар педагогтің сұрағына жауап береді. Өз ойларын айтып пікірлеседі. Негізгі терминдер мен сөз тіркестері. Мұқабасы, насос, телеграф бағаны. ҰОҚ-да диалог/хатта қолданылатын тіл: Диалог құруға арналған сұрақтар: Суретте не бейнеленген? Мектеп несімен ұнайды? Өз мектебіңді жақсы көресің бе? Негізгі терминдермен сөз тіркестері: ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл: Пікір алмасу сұрақтары: Кітапхана деген
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
Менің оқу құралдарым О дыбысы мен әрпі (мектепалды даярлық)
Тогаева Рыскуль Естаевна
05 Ақпан 2019
1812
21
№ 10. ТАҚЫРЫБЫ: Менің оқу құралдарым. О дыбысы мен әрпі. Мектеп: Аққұдық негізгі мектебі Күні: Педагогтің аты-жөні: Тогаева Рыскүл Естайқызы. Мектепалды сыныбы Қатысқандар саны: Болмағандар: Сабақтың оқытылу мақсаты 0.1.1.2. Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу ретін анықтау. 0.1.2.1. Сөз бен сөйлемді ажыратып, сөздің, сөйлемнің мағынасын түсіну. 0.1.2.2. Педагогтің сұрақтарына толық, анық жауап қайтару. 0.3.3.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, əріп элементтерін жазу Күтілетін нәтиже Барлық тәрбиеленушілер: Тыңдалған материал негізінде қарапайым сұрақтарға жауап қайтарады.Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратады.О дыбысы дауысты – дыбыс, О дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды.Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі О дыбысының орнын ажыратады. Қарапайым жиектерді штрихтап салады Көпшілік тəрбиеленушілер: Тыңдалған/мәлімет хабарламаны тірек сызба, иллюстрация көмегімен мазмұндайды.Берілген суретке қарап сөздерге дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратып, талдау жасай алады.О дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы О дыбысының орнын ажыратады. Сөздегі дыбыс санын, ондағы О дыбысының орнын ажыратады. О дыбысына сөз ойлайды.Сөйлемдерді интонация бойынша ажырата отырып (хабарлы, сұраулы, лепті), сөйлеу барысында қолданады. О дыбысына (дауысты, жуан дауысты) сөз құрайды. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін жазады. Кейбір тәрбиеленушілер: - Суретті кітаптардан ақпаратты табады. Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады.Сөз/сөйлем сызбасын оқиды.О дыбысын қатыстырып, сөйлем құрайды.Сөз/сөйлем сызбасын құрастырады.Сөйлем сызб
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
Бауырсақ пен құрт. Б дыбысы мен әрпі (мектепалды даярлық(
Тогаева Рыскуль Естаевна
05 Ақпан 2019
761
2
ТАҚЫРЫБЫ: Бауырсақ пен құрт. Б дыбысы мен əрпі Мектеп: Аққұдық негізгі мектебі Күні: Педагогтің аты-жөні: Тогаева Р.Е. Мектепалды сыныбы Қатысқандар саны: Болмағандар: Сабақтың оқытылу мақсаты 0.1.1.1 Тілдің дыбыстарын естіп қабылдау, оларды сөздер ішінен бөлу жəне сөзсіз жеке айту. 0.1.1.2 Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, дұрыс дыбыстау. 0.3.3.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, əріп элементтерін жазу. Күтілетін нәтиже Барлық тəрбиеленушілер: Сұрақтарға толық жауап береді. Б дыбысы – дауыссыз дыбыс, б дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды. Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі б дыбысының орнын ажыратады. Қолды үзбей сызуға жаттықтырады. Көпшілік тəрбиеленушілер: Берілген суретке қарап сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін ажыратып, дыбыстық талдау жасай алады. Б дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы б дыбысының орнын ажыратады. Сұарққа жауап бере отырып, шағын əңгіме құрайды. Жазу жолына б əрпінің элементтерін жазады. Ұлттық тағамдарды атайды. Кейбір тəрбиеленушілер: - Суретті кітаптардан қажетті ақпаратты табады. Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады. Сөз/сөйлем сызбасын оқиды. Б дыбысын қатыстырып, сөз/сөйлем құрастырады. Қазақтың дəстүрлері туралы айтады Тілдік мақсат Тəрбиеленушілер: - Суреттегі заттардың аттарын атай алады, таниды; - Қол жаттығуына арналған тапсырмаларды орындай алады; - Ұлттық тағамдармен танысады. - Қазақтың дəстүрлері туралы біледі. Негізгі терминдермен сөз тіркестері: Бидай масағы ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл: Пікір алмасу сұрақтары. -Суреттен Б дыбысы естілетін зат атауларын ата. -Қазан бетінен аспанға ұшып жатқан не? -Зат атауларын буынға бөліп, дыбыст
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
Мектеп кітапханасында. Т дыбысы мен әрпі (мектепалды даярлық)
Тогаева Рыскуль Естаевна
05 Ақпан 2019
796
7
ТАҚЫРЫБЫ: Мектеп кітапханасында. Т дыбысы мен əрпі Мектеп/МҰ: Аққұдық НМ Күні: Педагогтің аты-жөні: Тогаева Рыскул .Естайевна Мектепалды сынып Қатысушылардың саны: Қатыспағандардың саны Оқыту мақсаттары: 0.1.1.2. Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу ретін анықтау. 0.1.2.2. Педагогтің сұрақтарына жауап қайтару. 0.1.4.1. Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысу. 0.2.1.1. Сөз/сөйлем сызбасын оқу. Жазуға қолдарын жаттықтыру, Т əрпінің баспа түрімен танысып жазу. Күтілетіін нәтиже: Барлық тəрбиеленушілер: Барлық тəрбиеленушілер: Сұрақтарға жауап береді. Сөздегі дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дыбыстарды ажыратады. Т дыбысы – дауыссыз дыбыс, т дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды. Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі т дыбысының орнын ажыратады. т дыбысының баспа түрін жазу жолдарына жазады Көптеген тəрбиеленушілер: Сұраққа толық жауап беріп, шағын əңгіме құрайды. Берілген суретке қарап, сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, талдау жасай алады. Т дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы р дыбысының орнын ажыратады. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, т əрпінің элементтерін жазады. Кейбір тəрбиеленушілер: Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады. Сөз/сөйлем сызбасын оқиды. Т дыбысын қатыстырып, сөз/сөйлем құрастырады. Сөйлем сызбасының соңына тиісті тыныс белгілерін қояды: (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі). Тілдік мақсат: Тәрбиеленушілер Балалар педагогтің сұрағына жауап береді. Өз ойларын айтып пікірлеседі. Негізгі терминдер мен сөз тіркестері. Мұқабасы, насос, телеграф бағаны. ҰОҚ-да диалог/хатта қолданылатын тіл: Диалог құруға арналған сұрақтар: Суретте не бейнеленген? Мектеп несімен ұнайды? Өз мектебіңді жақсы көресің бе? Негізгі терминдермен сөз тіркестері: ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл: Пікір алмасу сұрақтары: Кітапхана деген
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
Жұмбақ айта білеміз. Ж дыбысы мен әрпі (Мектепалды даярлық)
Тогаева Рыскуль Естаевна
05 Ақпан 2019
2332
5
№ 33 ТАҚЫРЫБЫ: Жұмбақ айта білеміз. Ж дыбысы мен əрпі Мектеп: Аққұдық негізгі мектебі Күні: Педагогтің аты-жөні: Тогаева Рыскүл Естайқызы. Мектепалды сыныбы Қатысқандар саны: Болмағандар: Сабақтың оқытылу мақсаты 0.1.1.1 Тілдің дыбыстарын естіп қабылдау, оларды сөздер ішінен бөлу жəне сөзсіз жеке айту. 0.1.1.2 Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, дұрыс дыбыстау. 0.1.2.2 Тыңдалған материал негізінде қарапайым сұрақтарға жауап қайтару. 0.3.3.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, əріп элементтерін жазу. Күтілетін нәтиже Барлық тəрбиеленушілер: Сұрақтарға толық жауап береді. Ж дыбысы – дауыссыз дыбыс, ж дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды. Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі ж дыбысының орнын ажыратады. Қолды үзбей сызуға жаттықтырады. Көпшілік тəрбиеленушілер: Берілген суретке қарап сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін ажыратып, дыбыстық талдау жасай алады. Ж дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы ж дыбысының орнын ажыратады. Сұраққа жауап бере отырып, шағын əңгіме құрайды. Жазу жолына ж əрпінің элементтерін жазады. Кейбір тəрбиеленушілер: - Суретті кітаптардан қажетті ақпаратты табады. Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады. Сөз/сөйлем сызбасын оқиды. Ж дыбысын қатыстырып, сөз/сөйлем құрастырады Тілдік мақсат Тəрбиеленушілер : - суреттегі заттардың аттарын атай алады, таниды; - қол жаттығуына арналған тапсырмаларды орындай алады; Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: Кемпірқосақ. ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл: Пікір алмасу сұрақтары. Суреттерге қарап жұмбақ жауабын шешеді. - Кемпірқосақтың түсі нешеу? - Сызбада кемпірқосақтың қай түсі белгіленген? - Өзің қандай жұмбақ білесің? Өткен сабақтардан алған білім Дыбы
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
Бауырсақ пен құрт. Б дыбысы мен әрпі (мектепалды даярлық(
Тогаева Рыскуль Естаевна
05 Ақпан 2019
766
1
ТАҚЫРЫБЫ: Бауырсақ пен құрт. Б дыбысы мен əрпі Мектеп: Аққұдық негізгі мектебі Күні: Педагогтің аты-жөні: Тогаева Р.Е. Мектепалды сыныбы Қатысқандар саны: Болмағандар: Сабақтың оқытылу мақсаты 0.1.1.1 Тілдің дыбыстарын естіп қабылдау, оларды сөздер ішінен бөлу жəне сөзсіз жеке айту. 0.1.1.2 Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, дұрыс дыбыстау. 0.3.3.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, əріп элементтерін жазу. Күтілетін нәтиже Барлық тəрбиеленушілер: Сұрақтарға толық жауап береді. Б дыбысы – дауыссыз дыбыс, б дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды. Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі б дыбысының орнын ажыратады. Қолды үзбей сызуға жаттықтырады. Көпшілік тəрбиеленушілер: Берілген суретке қарап сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін ажыратып, дыбыстық талдау жасай алады. Б дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы б дыбысының орнын ажыратады. Сұарққа жауап бере отырып, шағын əңгіме құрайды. Жазу жолына б əрпінің элементтерін жазады. Ұлттық тағамдарды атайды. Кейбір тəрбиеленушілер: - Суретті кітаптардан қажетті ақпаратты табады. Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады. Сөз/сөйлем сызбасын оқиды. Б дыбысын қатыстырып, сөз/сөйлем құрастырады. Қазақтың дəстүрлері туралы айтады Тілдік мақсат Тəрбиеленушілер: - Суреттегі заттардың аттарын атай алады, таниды; - Қол жаттығуына арналған тапсырмаларды орындай алады; - Ұлттық тағамдармен танысады. - Қазақтың дəстүрлері туралы біледі. Негізгі терминдермен сөз тіркестері: Бидай масағы ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл: Пікір алмасу сұрақтары. -Суреттен Б дыбысы естілетін зат атауларын ата. -Қазан бетінен аспанға ұшып жатқан не? -Зат атауларын буынға бөліп, дыбыст
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
"И" дыбысы мен әрпі (Мектепалды даярлық)
Тогаева Рыскуль Естаевна
04 Ақпан 2019
1468
1
Білім беру саласы: Қатынас Ұйымдастырылған оқу іс – әрекеті: Сауат ашу және жазу Сабақтың тақырыбы: И дыбысы мен әрпі Мақсаты: 1. И дыбысы мен әрпімен таныстыру. 2. И дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасату. Білімділік мақсаты: 1. Балаларға и дыбысы бар сөз, сөйлем ойлап табуға үйрету. 2. Балалардың сөздік қорларын байыту. Дамытушылық мақсаты: 1. И дыбысына қатысты жаңа сөздерді оқыту арқылы балалардың тілін дамыту. 2. Сурет бойынша әңгіме құрастырып, сөйлеуге жетелеу. Тәрбиелік мақсаты: 1. Балалардың өз ойын еркін айтуға дағдыландыру. 2. Балаларды шапшаңдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу. Көрнекілік: Суреттер, сөзжұмбақ, текшелер, кеспе әріптер, бейнесөз, ажырату ойыны, сергіту, жұмбақтар, Әдіс – тәсілдер: Сұрақ – жауап, сөздік, түсіндіру, тіл жаттықтыру, Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
"Ғарышқа сапар. Ғ дыбысы мен әрпі" (мектепалды даярлық сыныбы)
Тогаева Рыскуль Естаевна
04 Ақпан 2019
2113
12
ТАҚЫРЫБЫ: Ғарышқа сапар. Ғ дыбысы мен əрпі Пәні: Сауат ашу Күні: Педагогтің аты-жөні: Тоғаева Р.Е. Мектепалды дайындық сыныбы Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: ҰОҚ-ның оқытылу мақсаттыры: 0.1.1.1 Тілдің дыбыстарын.естіп қабылдау, оларды сөздер ішінен бөлу жəне сөзсіз жеке айту. 0.1.1.2 Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратып, дұрыс дыбыстау. 0.3.3.1. Жазу жолын ,жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, əріп элементтерін жазу. Күтілетін нәтиже Барлық тәрбиеленушілер: Сұрақтарға толық жауап береді,. Сурет желісі бойынша сұраққа жауап беріп, əңгіме құрайды.Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан жəне жіңішке дауыстылар) ажыратады. Ғ дыбысы – ұяң дауыссыз дыбыс, ғ дыбысының айтылуын дұрыс айтады. Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі ғ дыбысының орнын анықтайды. Ғ əрпінің баспа түрін жазады. Көпшілік тəрбиеленушілер: Ғ дыбысына сөздер құрайды. Берілген суретке қарап сөздегі дыбыстарды, ажыратып, талдау жасай алады Сөздегі дыбыс санын, ондағы ғ дыбысының орнын ажыратады. Сөйлемдерді интонация бойынша ажырата отырып (хабарлы, сұраулы, лепті), сөйлеу барысында қолданады. Жазу жолын, жоларалық кеңістікт сақтап , жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, ғ əрпінің элементтерін жазады. Кейбір тәрбиеленушілер: Сөз, сөйлем сызбасын оқи алады. Ғ дыбысын қатыстырып, сөз әне сөйлем құрастыра алады. Сқйлем сызбасының соңына соңына тиісті тыныс белгілерін қоя алады: (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі). Тілдік мақсат Тәрбиеленушілер: Сұрақтарға толық жауап беріп, әңгіме құрастыра алады.Сәйлем сызбасындағы, сөздердің сызбасын анықтайды. Сөздерді буынға бөліп дыбыстық талдау жасайды. Негізгі терминлер мен сөз тіркестері: Ғаламтор ғаламшар, ғарыш, ғарышкер, ҰОҚ-дағы тапсырмалар мен диалогтерде қолданылатын тіл: Пікір алмасу сұрақтар Суретте не көріп тұрсыңдар? Ғ дыбысы сөздің қай жерінде тұр? Ғ дыбысы бар сөздер ойла Өткен ҰОҚ-дан ал
Мектеп алды даярлық
Ашық сабақ
Мектепке дейінгі
Баяндама: "Жаңа технология бойынша оқыту - сапалы білім беру кепілі"
Тлеугабылова Гульшат Нургалимовна
14 Қаңтар 2019
1176
8
«Адам ұрпағымен мың жасайды» - дейді халқымыз. Ұрпақ жалғастығымен адамзат баласы мың емес миллиондаған жылдар жасап келеді. Жақсылыққа бастайтын жарық жұлдыз-оқу. «Надан жұрттың күні –қараң, келешегі тұман», - деп М.Дулатов айтқандай, егеменді еліміздің тірегі-білімді ұрпақ. Сусыз, құрғақ, таса көлеңке жерге дән ексең өнбейтіні сияқты, жас ұрпақтарымызды тәрбиелемесек өспейді, өнбейді. Қазіргі мектеп мұғалімдерінің алдында тұрған басты міндет- оқушылардың шығармашылық білім дағдыларын қалыптастыру. Міне, өз ұрпағының өнегелі, өнерлі, еңбексүйгіш, абзал азамат болып өсуі үшін халық педагогикасының негізгі мақсатын шығармашылықпен оқу-тәрбие үрдісіне тиімді пайдалану әрбір ұстаздың міндеті болып табылады. Физика сабағында оқушылардың шығармашылық қабілетін дамыту тұрғысынан тиімділігін арттыру бүгінгі жоғары және орта мектепте физиканы оқыту теориясы мен әдістемесінің педагогикалық мәселелерінің бірі. Оқушы қабілеті дегеніміз оның педагогикалық ықпал аясында білім алу әрекеті, жеке тұлғаны дамыта оқыту әдістері, оның шығармашылық қабілетінің дамуына әсерін тигізеді. «Қазақстан-2030» атты еліміздің стратегиялық бағдарламасында ең негізділерінің бірі- жоғары интелектуальды жастарды жан-жақтылыққа тәрбиелеу, олардың потенциалдық деңгейінің көтерілуіне үлес қосу. Сондықтан, ұстаз-мұғалімдер қауымының алдына өте үлкен міндет жүктелді. Бүгінгі таңда жас ұрпаққа пәнді тиімді ұғындырудың бірі- жаңа технология негіздері болып табылады. Сонымен бірге өскелең ұрпақтың ақпарат құралдарымен жұмыстана білуіне назар аударған жөн. Оқушы қызметін активтендіру негізінде педагогикалық технологияларының бірі-деңгейлік саралау технологиясының элементін қолданамын. Деңгейлеп оқыту технологиясының мақсаты: әрбір оқушы өзінің даму деңгейінде оқу материалын меңгергенін қамтамасыз етеді. 1) Деңгейлеп оқыту әр оқушыға өз мүмкіндіктерін пайдалана отырып, білім алуына жағдай жасауға мүмкіндік береді. 2) Деңгейлеп оқыту әр түрлі
Физика
Баяндамалар, реферат
Барлығы