Материалдар Менің оқу құралдарым О дыбысы мен әрпі (мектепалды даярлық)
Осы аптаның үздік көрнекіліктері

Менің оқу құралдарым О дыбысы мен әрпі (мектепалды даярлық)

Материал туралы қысқаша түсінік
№ 10. ТАҚЫРЫБЫ: Менің оқу құралдарым. О дыбысы мен әрпі. Мектеп: Аққұдық негізгі мектебі Күні: Педагогтің аты-жөні: Тогаева Рыскүл Естайқызы. Мектепалды сыныбы Қатысқандар саны: Болмағандар: Сабақтың оқытылу мақсаты 0.1.1.2. Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын жəне орналасу ретін анықтау. 0.1.2.1. Сөз бен сөйлемді ажыратып, сөздің, сөйлемнің мағынасын түсіну. 0.1.2.2. Педагогтің сұрақтарына толық, анық жауап қайтару. 0.3.3.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы жəне төменгі сызығын сақтап, əріп элементтерін жазу Күтілетін нәтиже Барлық тәрбиеленушілер: Тыңдалған материал негізінде қарапайым сұрақтарға жауап қайтарады.Сөздегі дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратады.О дыбысы дауысты – дыбыс, О дыбысының айтылуын дұрыс дыбыстайды.Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі О дыбысының орнын ажыратады. Қарапайым жиектерді штрихтап салады Көпшілік тəрбиеленушілер: Тыңдалған/мәлімет хабарламаны тірек сызба, иллюстрация көмегімен мазмұндайды.Берілген суретке қарап сөздерге дыбыстарды, олардың түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратып, талдау жасай алады.О дыбысына сөз құрайды. Сөздегі дыбыс санын, ондағы О дыбысының орнын ажыратады. Сөздегі дыбыс санын, ондағы О дыбысының орнын ажыратады. О дыбысына сөз ойлайды.Сөйлемдерді интонация бойынша ажырата отырып (хабарлы, сұраулы, лепті), сөйлеу барысында қолданады. О дыбысына (дауысты, жуан дауысты) сөз құрайды. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін жазады. Кейбір тәрбиеленушілер: - Суретті кітаптардан ақпаратты табады. Өзіне таныс тақырып аясында диалогке қатысады.Сөз/сөйлем сызбасын оқиды.О дыбысын қатыстырып, сөйлем құрайды.Сөз/сөйлем сызбасын құрастырады.Сөйлем сызб
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
05 Ақпан 2019
2101
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Автордың материалдары
Менің достарым
Тлеугабылова Гульшат Нургалимовна
10 Сәуір 2019
629
2
Сабақтың мақсаты: оқушыларға адам өміріндегі достықтың маңыздылығын ұғындыру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларға достық ұғымының мәнін түсіндіре отырып, сыйластық қасиеті туралы түсінік беру. 2. Оқушыларды өзара сыйластықпен қарым – қатынас жасауға баулу арқылы түсіністік қасиетін дамыту 3. Оқушыларды достық жолында өзара түсіністікке, сыйластыққа, адалдыққа тәрбиелеу. Ресурстар: (құралдар, мәліметтер) Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 5Т ережесін сақтау. Ескертулер 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Достар» Мәдіхат Төржанов 1. Адамға дос не үшін қажет деп ойлайсыңдар? 2. Қандай адамдар бір бірімен дос бола алады? 3. Досыңның бойынан қандай қасиеттерді көргің келеді? 3. Дәйексөз. «Жақсымен жолдас болсаң, жетерсің мұратқа» Мақал 4. Әңгімелеу. «Тату балалар» ертегі Ерте заманда шағын бір үйде ағайынды бес саусақ өмір сүріпті.Үлкенін - Басбармақ, екінші ағасын - Балаң үйрек, сұқ саусақ, үшіншісін - Ортан терек, төртінші інілерін - Шылдыр шүмек, ең кенже қарындастарын - Кішкене бөбек деп атапты.Олар бірігіп жұмыс жасады, бақша екті, тамақ әзірледі. Ортаншы ағалары Ортан терек үйде отырып, үй шаруасына, кішкентайларына қарады.Шылдыр шүмек өте сабырлы, ақылды болыпты.Ол кіші қарындасына ертегі оқып беруді жақсы көрген екен.Ал, кішкентай бөбек болса үлкен ағаларына ұқсап ержеткісі келеді екен.Осылайша, бес ағайынды балалар тату - тәтті, өзара жарастықта, сыйластықта өмір сүріп жатты. Бір күндері орманнан үлкен бір аю шығып, ағайындылардың тыныштығын бұзып, бақшаның бәрін таптап, үйлерін құлатып бұзуға айналғанда, бес ағайынды бірігіп бір жұдырыққа тастүйін болып жұмылып аюға қарсы тұрады.Сөйтіп олар қиын шақта бірігулерінің арқасында үлкен күшке айналды.Аю болса мұндай көп күштен қорыққанынан орманға қарай, кері қаша жөнеліпті.Ал, ағайынды балалар болса, татулығы мен бірлігінің арқасында жауды жеңіп шыққан екен
Өзін-өзі тану
Сабақ жоспары
1 сынып
Менің достарым
Тлеугабылова Гульшат Нургалимовна
10 Сәуір 2019
647
2
Сабақтың мақсаты: оқушыларға адам өміріндегі достықтың маңыздылығын ұғындыру арқылы дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу. Сабақтың міндеттері: 1. Оқушыларға достық ұғымының мәнін түсіндіре отырып, сыйластық қасиеті туралы түсінік беру. 2. Оқушыларды өзара сыйластықпен қарым – қатынас жасауға баулу арқылы түсіністік қасиетін дамыту 3. Оқушыларды достық жолында өзара түсіністікке, сыйластыққа, адалдыққа тәрбиелеу. Ресурстар: (құралдар, мәліметтер) Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. 5Т ережесін сақтау. Ескертулер 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Достар» Мәдіхат Төржанов 1. Адамға дос не үшін қажет деп ойлайсыңдар? 2. Қандай адамдар бір бірімен дос бола алады? 3. Досыңның бойынан қандай қасиеттерді көргің келеді? 3. Дәйексөз. «Жақсымен жолдас болсаң, жетерсің мұратқа» Мақал 4. Әңгімелеу. «Тату балалар» ертегі Ерте заманда шағын бір үйде ағайынды бес саусақ өмір сүріпті.Үлкенін - Басбармақ, екінші ағасын - Балаң үйрек, сұқ саусақ, үшіншісін - Ортан терек, төртінші інілерін - Шылдыр шүмек, ең кенже қарындастарын - Кішкене бөбек деп атапты.Олар бірігіп жұмыс жасады, бақша екті, тамақ әзірледі. Ортаншы ағалары Ортан терек үйде отырып, үй шаруасына, кішкентайларына қарады.Шылдыр шүмек өте сабырлы, ақылды болыпты.Ол кіші қарындасына ертегі оқып беруді жақсы көрген екен.Ал, кішкентай бөбек болса үлкен ағаларына ұқсап ержеткісі келеді екен.Осылайша, бес ағайынды балалар тату - тәтті, өзара жарастықта, сыйластықта өмір сүріп жатты. Бір күндері орманнан үлкен бір аю шығып, ағайындылардың тыныштығын бұзып, бақшаның бәрін таптап, үйлерін құлатып бұзуға айналғанда, бес ағайынды бірігіп бір жұдырыққа тастүйін болып жұмылып аюға қарсы тұрады.Сөйтіп олар қиын шақта бірігулерінің арқасында үлкен күшке айналды.Аю болса мұндай көп күштен қорыққанынан орманға қарай, кері қаша жөнеліпті.Ал, ағайынды балалар болса, татулығы мен бірлігінің арқасында жауды жеңіп шыққан екен
Өзін-өзі тану
Сабақ жоспары
1 сынып
Өзіңді және басқаларды құрметтеуді үйренеміз.
Тлеугабылова Гульшат Нургалимовна
10 Сәуір 2019
956
6
Сабақ мақсаты: құрмет көрсету және сыйластық тың адам өміріндегі Ресурстар: маңыздылығы туралы түсініктерін кеңейте отырып, дұрыс әрекет жасауға (құралдар, үйрету. мәлiметтер) Міндеттері: слайд, өлеңнің 1. Өзіңді және достарыңды құрметтеудің жолдарын ұғындыру; аудиодискісі. 2. Отбасындағы сыйластық туралы ой қалыптастыру;
Өзін-өзі тану
Ашық сабақ
2 сынып
Осы аптаның үздік
көрнекіліктері