Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

Жидебайға саяхат
Материал жайлы қысқаша түсінік: Жаңартылған мазмұн
Материалды ашып қарау
Сабақ: Қазақ тілі
Мектеп: №7 мектеп-лицейі

Ұзақ мерзімді жоспар тарауы

5.10.3. Саяхат және демалыс

Күні: 07.03.2018 ж
Мұғалімнің аты-жөні:Турсынбаева Алмагул Махмудовна

Сынып: 5
Қатысқандар:
Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Жидебайға саяхат


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
О3. Хат, хабарлама, жарнама, нұсқаулық хабарландырудың құрылымы мен рәсімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату

Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар орындай алады:
- мәтінді түсініп оқиды, жанрлық ерекшелігін ажыратады;
- хабарландыру, хабарлама, жарнаманың құрылымы мен рәсімделуін біле отырып, жазады;
- сан есімнің есептік, реттік, жинақтау түрлерін мағынасына қарай ажыратады, талдайды.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Тақырыпқа байланысты өз ойларын, пікірлерін білдіреді.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Жарнама, хабарландыру, хабарламаны өмірмен байланыстыра сипаттай алады.

Бағалау критерийлері:

Білім алушы:
1. Мәтінді оқып, сан есімнің реттік, есептік, жинақтық түрлерін табады
2. Жарнама, хабарландыру, хабарлама құрылымын сақтап жазады, жанрлық ерекшеліктерін анықтайды

Тілдік мақсат:
Оқушылар орындай алады:
- Жидебайға саяхат тақырыбына қатысты негізгі ұғымдарды біледі
- Мәтін арқылы ұлттық көрнекті тұлғаларды таниды
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Қорық, кесене, мұражай, жарнама, ақпарат және туристік агенттіктер
Талқылауға арналған сұрақтар:
Қазақ халқы Жидебай жерін неге қастерлейді?

Пәнаралық байланыс:
Қазақ әдебиеті, тарих, география

Тақырып бойынша алдыңғы бөлім :
Есептік, реттік, жинақтық сан есімдер туралы біледі.
Хабарлама, жарнама, хабарландыру құрастырып жаза алады.

Құндылықтарға баулу:
Сын тұрғысынан ойлау, қарым-қатынас жасау қабілеті, өзгелердің көзқарасына құрметпен қарау. Мәңгілік ел, Рухани жаңғыру идеясы негізінде туған жерді қастерлеу


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері


Жоспарланған жұмыс түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы:
2 минут
1. Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу, түгелдеу



6 минут



Үй жұмысын сұрау:
1. Берілген тапсырма бойынша сан есімнің есептік,реттік, жинақтық түрлеріне талдау жасайды.
2. Хабарлама, хабарландыру, жарнаманың анықтамаларын айтады.
ҚБ: Бағдаршам арқылы бағалайды.


Сабақтың ортасы:
2 минут
Жаңа сабақ:
1. Топқа бөлу: Үш түсті парақшалармен үш топқа бөлінеді.
1-топ: Туристік агенттік
2-топ: Ақпараттық агенттік
3-топ: Жарнама агенттігі
Қызыл
Сары
Көк түсті қағаздар қиынды-
сы

2 минут
Ойшақыру: Жидебай жері туралы видеоролик көрсетіледі.

Видео
ролик

10 минут













2 минут


1-тапсырма: ( Т )
Мәтінді оқып, есептік, реттік, жинақтық сан есімдерді ажыратыңдар, тірек сөздерді табыңдар.
Дескриптор:
Білім алушы:
- мәтінді оқиды;
- тірек сөздерді жазады;
- сан есімдерді мағыналық түріне ажыратады.
Мәтін


ҚБ: Топтар өзара бірін-бірі критерий бойынша бағалайды.





Парақша-
лар














3 минут
2-тапсырма: ( ЖЖ )
"Жарнама агенттігі" тобы:
Сан есімдерді қатыстыра отырып, Жидебайға жарнама жасаңдар.
"Туристік агенттік" тобы:
Сан есімдерді қатыстыра отырып, Жидебайға саяхатқа шақыру туралы хабарландыру жазыңдар.
"Ақпараттық агенттік" тобы:
Жидебайға жасалған саяхат туралы хабарлама жазыңдар.
Дескриптор:
Білім алушы:
- сан есімдерді қатыстыра отырып жазады
- сыныпта оқиды
ҚБ: "Екі жұлдыз, бір тілек" арқылы бағаланады.



Флипчарт
Маркер-лер




9 минут







2 минут

3-тапсырма: (Ж)
Семантикалық картаны толтырыңдар
Жанрлық
түрі

Стиль-
дік түрі


Жарнама

Хабарландыру

Хабарлама

Ресми стиль





Публицистикалық стиль




Ғылыми стиль





Көркем әдебиет
стилі




Дескриптор:
Білім алушы:
- жанрлық түрлерін ажыратады
- мұғалім кестені кілт бойынша тексереді.
ҚБ: Мұғалім ауызша бағалау жасайды.



кестелер


Сабақтыңсоңы:

минут








Сабақты бекіту:
4-тапсырма: (Ж)
"Буриме" әдісі арқылы өлеңді аяқтап жазыңдар.
-------------------------барамын.
-------------------------аламын.
-------------------------табамын.
-------------------------жанамын.
Дескриптор
Білім алушы:
- өлең шумағын құрастырады
- сыныпта оқиды.
ҚБ: Мұғалім ерекше ақынды мадақтайды.




парақша

1 минут

Үй тапсырмасы:
Жидебай мен Қорқыт кесенесін салыстыру


Рефлексия

3 минут


















Жұптық жұмыс

Топтық жұмыс

Үй жұмысы

Жеке жұмыс

А Б А Й










Дескриптор
Білім алушы:
- сабақтың ұнаған кезеңдеріне сәйкес түстерді жапсырады
- өзін- өзі бағалайды
ҚБ: Мұғалім ерекше ақынды мадақтайды.






Төрт түсті
стикер

Қосымша
ақпарат
Жидебай батыр, Жидебай кесенесі, Жидебай қорығы, Абай мұражайы туралы ақпараттар


Саралау – оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс





















Материалды жүктеу (Скачать)
Авторы:
Турсынбаева Алмагул Махмудовна
Жарияланған уақыты:
2019-03-24
Категория:
Қаржылық сауаттылық пәні
Бағыты:
Барлығы
Сыныбы:
5 сынып
Тіркеу нөмері:
№ C-1553450109
333
444
555
666
7
888
999