Авторлық материал жариялағаныңыз
туралы сертификатты тегін алу үшін
+
Материал жариялау
БАҚ (СМИ) жариялаған соң номер беріліп қорғалады
Сертификатты (құжатты) тексеру

111
Компьютердің конфигурациясы
Материал жайлы қысқаша түсінік: 9- сынып оқушыларына тақырыпты түсіндіру
Материалды ашып қарау




Сабақ жоспары
9.1В Компьютерді таңдау

Күні:Мұғалімнің аты-жөні: Шынбергенова Ж.Ж.
Сынып: 9Қатысушылар саны: 4Қатыспағандар: -

Сабақ тақырыбыКомпьютердің конфигурациясы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)9.1.1.1 компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау
Сабақ мақсаты
  • «АЛҚ», «БҚ», «Тактілік жиілік», «Регистрлар», «Разрядтылық» терминдерін білу және оларды түсіну
  • Процессордың қызметін және сипаттамасын қарапайым деңгейде түсіндіру
  • Бағалау критерийлері- процессордың қызметін біледі;- процессордың құрамына кіретін құрылғыларды біледі;- процессордың сипаттамаларын біледі.
    Тілдік мақсаттарОқушылар:
  • «Тактілік жиілік», «Разрядтылық» терминдерін пайдаланады
  • есепті шығару және түсіндіруде терминдерді дұрыс пайдаланады
  • Құндылықтарды дарыту Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады.
    Пәнаралық байланыстарФизика
    Бастапқы білім компьютердің негізгі құрылғылары және олардың өзара әрекеті, компьютердің жады түрлері және олардың қызметі




















    Сабақ барысы


    Сабақ кезеңдері: Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

    Оқу ресурстары
    3-мин
  • Мұғалім оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстырады
  • Оқушылар мұғаліммен бірге сабақта қолданылатын кілт сөздер туралы оқушылардың не білетінін сұрайды Мұғалім «АЛҚ», «БҚ», «Тактілік жиілік», «Регистрлар», «Разрядтылық» терминдерін талқылайды.


    Презентация



    3 -мин
  • Оқу мақсатын ашу
  • Адам мен компьютер арасындағы жалпы белгілерімен айырмашылықтарын Венн диаграммасы арқылы толтырыңыз

    Презентация

    14-мин3.Мұғалім процессор ұғымын түсіндіреді.Мұғалім тақырыпты түсіндіру барысында туындаған сұрақтарға жауап бередіМұғалім процессордың негізгі сипаттамасын айтып түсіндіреді.Сынып мұғаліммен бірге процессордың тактілік жиілігін есептейтін мысалдарды талқылайды

    20 мин
  • Топтық жұмыс
  • 1- топ Дербес компьютердің негізгі конфигурациялары2- топ Жүйелік блоктың құрылымы3 - топ Компьютердің магистральді-модульді құрылымы 4 – топ Компьютер жадының құрылымы
  • ПрезентацияТаратпа материал
    5- мин
  • Рефлексия.
  • Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді.
  • Процессор дегеніміз не?
  • Регисторлар не үшін қажет?
  • Процессордың негізгі 2 сипаттамасын атаңыз.
  • Презентация

    Қосымша ақпарат
    Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз?Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
    Қабілеті жоғары оқушылар есептерді шешу барысында қабілеті төменірек оқушыларға көмек береді, консультация жасайды.Сабақ барысында ауызша және жазбаша қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмаларды жұпта және сыныппен талқылайдыЖұппен жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау






    Материалды жүктеу (Скачать)
    Авторы:
    Шынбергенова Жанар Жолбергенқызы
    Жарияланған уақыты:
    2019-10-10
    Категория:
    Информатика
    Бағыты:
    Сабақ жоспары
    Сыныбы:
    9 сынып
    Тіркеу нөмері:
    № C-1570682879
    2222
    333
    444
    555
    666
    7
    888
    999