Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеті
Материал туралы қысқаша түсінік
Топқа бөлу2 минут
Себетпен геометриялық пішіндер әкелу. Оқушыларға себеттен пішіндер алуларын сұраймын. Пішіндердің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
3 минут
«Көңіл-күй ағашы» — Оқушылар, тақтада ілініп тұрған сұрықсыз ағашқа қараңыздаршы. Бұл ағаштың жапырақтары жоқ. Осы ағашты алдарыңызда жатқан түрлі-түсті жапырақтардың ішінен өздеріне ұнаған түсті алып, ағашқа жабыстыруларыңызды сұраймын. Ағаш суреті, стикерлер,
Жасыл түсті таңдаған оқушыларды бүгінгі сабақта сәттілік күтіп тұр; Сары түсті таңдаған оқушылар сабағымызда белсенділік танытады; Қызғылт түсті таңдаған оқушылар қайсарлық танытады; Қызғылт сары түсті таңдаған оқушылардың көңіл-күйлері тамаша болады. Ағаштың сұлулығы сіздердің сабаққа деген ынталарына, сабақта атқарған жұмыстарына байланысты екенін ұмытпаңыздар.
Білу және түсіну 10 минут
Тыңдалым
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Оқулықпен жұмыс
Дәптермен жұмыс
Айтылым және жазылым
Суретті пайдаланып өрнек құрастыр, олардың мәнін тауып жаз. Қорытынды жаса.
3+2+1
3+1+2
2+1+3
«Санамақ» музыкамен орындайды.
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
Синтез
Топтық жұмыс: «Тиімді тәсілмен есепте»
Тыңдалым және оқылым
Топтық жұмыс: Сызба бойынша есеп құрастыру
?
Дескриптор:
- Сызба бойынша есеп құрастырады
- Кері есеп құрастырады
- Есептерді шығарады
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Толығырақ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Толығырақ
Жариялаған:
Есенбаева Айтгул Есбаевна
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!

Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!

Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз
Барлығы 663 959 материал жиналған
Автордың материалдары
Мақсаты:
Балалардың үйде, көшеде, табиғатта қауіпсіздік ережесін сақтай білу жөніндегі білімдерін бекіту; алғашқы дәрігерлік көмектің қарапайым түрін көрсете білуге үйрету;
Ойлау, пайымдау, еске сақтау, логикалық ойлау дағдыларын дамыту;
өз қауіпсіздігіне жауапкершілікпен қарауға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға тәрбиелеу
Бағыты: Оқушылар өмірінің қауіпсіздігі
Көрнекілік:
фигуралар,
қорапша
йод, зеленка, мақта, градусник, дәрі, дәкі
АКТ құралы
Өту барысы
Мұғалім: –Сәлеметсіздер ме, балалар! Бүгін біздер қауіпсіздік ережесі туралы әңгімелесеміз.
Ережелер еліне
Саяхатқа барайық
Қауіп-қатер төнсе егер
Сақтық жолын табайық.
–Біздер Қауіпсіздік Ережесі еліне пойызға мініп аттанамыз. Ол үшін онлайн ойын ойнайық. Түстеріне қарай вагондарды тіркейік.
Онлайн ойын
Фигурадан құралған пойыз Поезд из фигур Shapes train
Түстер Цвета colors
Көк синий blue Сары желтый yellow Жасыл зеленый green
Қызыл красный red Сия түсті фиолетовый magenta
–Міне, біздер Қауіпсіздік Ережесі еліне келдік..
І.
–Сендер жолда жүру ережесің білесіңдер ме?
Презентациямен жұмыс
Қошақан жолдан дұрыс өтті ме?
Пингвин ше?
Мыналардың жолда ойнауы дұрыс па?
«Бағдаршам» Алдарындағы дөңгелекті берілген тапсырмаға сәйкес таңдап, тақтадағы бағдаршам ішіне жапсырады
ІІ.
–Кенет Қауіпсіздік Ережесі елінде адасып қалсаң не істейсің?
Сергіту сәті “Мен біркүні адастым ”
Мен бір күні адастым – (қорыққанды көрсету),
Бірақ тез-тез ойландым – (маңдайын қолымен жайлап соғып күлімсіреу),
Жан жағыма қарадым – ( қарау),
Анам жоқ, енді не істеймін – (қолын екі жағына жаяды),
Оңға қарай жүгірдім – (орнында жүгіру),
Табыла ма, анам деп – (айналасына қарау),
Солға қарай жүгірдім – (орнында жүгіру),
Табыла ма, анам деп – (айналасына қарау),
Айналамды қарадым – (айналу),
Көріп қалам ба екен деп– (айналасына қарау),
Жоқ. Қозғалмаймын орнымнан – (қолын кеудесіне қою)
Бастауыш сынып
Сабақ жоспары
1 сынып
Тақырыбы: Төрт түлігім – ырысым.
Мақсаты: Үй жануарларын таныстырып, төрт түлік жайлы түсініктерін кеңейту. Оқушылардың сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорын байыту. Балаларға жануарларды күтіп бағуға сүйіспеншілігін ояту, оларға қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Аңдар, үй жануарлары мен төлдердің суреттері, ұршық пен мал жүні, тоқылған киімдер (шұлық, жеңсіз) , айран, құрт, ірімшік, бренза, балқаймақ, шұбат, қымыз, май, арқан, тарақ, киіз, көрпе.
Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі.
-Табиғаттағы тірі денелерді атайық
-Қандай жануарларды білеміз?
-Мына жануарларды қалай атаймыз?
-Жабайы аңдар.
- Мына жануарларды қалай атаймыз?
-Үй жануарлары, яғни төрт түлік мал дейміз.
-Олай болса, балалар, бүгін біз төрт түлік малдар және төлдері туралы айтатын боламыз. Малдардың пірлерімен, олардан алынатын өнімдермен танысамыз.Төрт түліктер туралы өлеңдер айтып, жұмбақ шешіп, мақал-мәтелдер айтамыз.
Мұғалім:-Қазақ халқы ерте уақыттан мал шаруашылығымен айналысқан Халық. Бабаларымыз төрт түлікке ерекше көңіл бөлген. Әрі ас-ауқаты, әрі киімі, әрі көлігі, қымызы ем, әрі жек-жат жұртымен жасайтын алыс берісінің көзі, байлығы болғандықтан, қазақ үшін осы төрт түлік мал аса қымбат дүние болғаны белгілі. Халық бірін-бірі көргенде «мал-жан аман ба?» деп амандық-саулық сұрасқан. Яғни қазақ халқының өмірі, салт-дәстүрі осы төрт-түлікпен тығыз байланыста болған.
Жұмбақ айту: Кезікті бір жануар,
Үстінде екі тауы бар.
Бұл қандай жануар? (Түйе)
-Олай болса, «Төрт түліктің төресі- түйе» туралы не білеміз?
Арайлым: Түйе-түлік басы. Түйе- көштің көлігі. Оған көбінесе жүк артады. Сүтінен
Шұбат, балқаймақ, құрт дайындайды. Жүнінен жылы киім тоқиды, көрпе
тігеді
Қожакелді: Түйе – байлық, салтанат
Түйе атасы - Ойсылқара.
Екі көзі танадай
Екі өркеші баладай
Елпеңдеген ойнақтап
Енесіне қарамай
Ойсылқара баласы
Ботақаным қайдасың?
Көс, көс.
Рамазан:Түйе төлі ботақан
Мөлдіреп көзі ойнаған.
Ең зор түлік түйемін
Тікенді шөпті сүйемін
Пайдалансаң, сүтім- шұбат
Дертке дауа, жанға қуат.
Ақбота: Шөлді
Бастауыш сынып
Тәрбие сағаты
1 сынып
Тәрбие сағатының тақырыбы:Әдептілік белгісі,иіліп сәлем бергені.
Тәрбие сағатының мақсаты: Балаларды кішіпейілділікке, үлкендерді сыйлауға, көмектесуге үйрету, жақсы қасиеттерді бойына сіңіріп, жаман қасиеттерден жирену сезімін дамыту.
Адам бойындағы ұнамды, ұнамсыз қылықтарды айыра отырып әдеп әліппесін бойына дарыту, тіл байлығын, таным белсенділігін арттыру.
Оқушыларды әдептілікке, сыпайылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Мақал-мәтелдер, нақыл сөздер жазылған плакаттар, тірек сызбалар
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
Мұғалім:Бүгінгі тәрбие сағатымыз әдептілік тақырыбында өтіледі.
Әдептілік- адамдардың өзара жақсы қарым-қатынасының, жүріс- тұрысының ережесі.
Осы әдептілік ережесін сақтау керек. Бүгінгі заман адамы сегіз қырлы, бір сырлы болып өсуі керек.
«Әсемпаз болма әрнеге,
Өнерпаз болсаң арқалан.
Сен де бір кірпіш дүниеге
Кетігін тап та бар қалан»деп Абай атамыз айтқандай кішіге мейрімді, досына қайырымды, еңбексүйгіш, шыншыл да қамқор болсаң өсе келе ата- анаңның, Отаныңның мақтанышы боласың.
Адам болатын бала-барлық жақсы қасиеттерді үйреніп, жаман мінез, жаман әдеттерден аулақ болуға тырысуы керек. Ендеше әдепті, ақылды балалардың қандай болуы керек екенін мына өлеңдерден тыңдайық.
1. оқушы
Ата- ананың тілегі- адам болып өскенің,
Адамдықтың тірегі – адал болып өскенің.
Әдептілік дегенің- әрқашанда керегің,
Әсемпаздық дегенің- әуре сарсаң әлегің.
2. оқушы
Тәртіпті бала сүйеніш,
Төбең бір көкке жетеді.
Ұрыншақ бала жанында,
Ұрыс пен керіс айқай шу.
Ұстамды бала маңынан,
Ұнамды қылық байқайсың.
4. оқушы
Кім үлкенді сыйласа,
Кім үлкенді тыңдаса
Үлкен болған кезінде
Сыйлы болмақ өзі де.
5. оқушы
Сыйла үлкен кісіні
Қамқорлыққа ал кішіні.
Сақтап көше тәртібін,
Бағдаршамның ал тілін.
Әдет қыл бұл ісіңді,
Бастауыш сынып
Тәрбие сағаты
1 сынып
Осы аптаның үздік
көрнекіліктері
көрнекіліктері