Материалдар Заттар.Денелер.Құбылыстар.
Осы аптаның үздік көрнекіліктері

Заттар.Денелер.Құбылыстар.

Материал туралы қысқаша түсінік
I Ұйымдастыру бөлімі Оқушылардың сабаққа дайындығын байқау. Психологиялық дайындық. Табиғат- біздің анамыз, Жер байлығы көп екен, Табиғатқа баламыз. Меңгеруді қалаймыз Біз әдепті баламыз Балалар қазір қай мезгіл? Бүгінгі күннің жадын сұрап, қыс мезгілінің келе жатқанын естеріне түсіру. Ағаштың жапырақтарының түстеріне байланысты қазір мен сіздерді үш топқа бөлемін. Ендеше өзіңізге ұнаған түсті таңдау арқылы топқа бөлінеміз. «Денелер», «Заттар», «Құбылыстар» Әр топ өз топ басшысын сайлайды. II. Үй тапсырмасын пысықтау 1. Бұрынғы уақыттарда жүргізілген бақылаулар мен тәжірибелерді жазып алу үшін нені жетілдіру қажет болды? Өз білімін 2. Әсіресе нені үйрену қажет? Жаза, оқи білуге, математикалық есептеу әдістерін 3. Бүгінгі күнге дейін жеткен қандай жұмыстарын білеміз? Тасқа салған суреттер, зерделеу жұмыстары 4. Бақылау құралының негізгісі не? Көз 5. Түрлі тәжірибелерді жасаған кезде кімдер аспаптарды қолдана білді? Адамдар 6. Күннің шығуы мен батуына қарай нені анықтады? Уақыт 7. Бара - бара не ойлап тапты? Сағат 8. Қандай белгілер бойынша бақылап - сағатты айыруға тырысты? Табиғи өсімдіктерде кездесетін 9. Қандай сағатты ойлап тапты? Су, құм, күн, гүл сағаттар 10. Уақыт бірліктерін ата сек,мин,сағ,тәулік 11. 1 сағ -? Мин 60минут 12. 1мин -? Сек 60секунд 13. Күн мен түннің ауысуына негіздеп нені анықтаймыз? Тәулік, жұма, ай, жыл 14. 1 тәул -? Сағ 24сағат 15. 1 аптада -? Күн 7күн 16. 1ай -? Апта 4апта 17. 1жыл -? Ай 12 ай 18. 1 жыл --? Күн 365күн 19. Ұзындық өлшем бірліктерін ата мм,см,дм,м,км 20. Салмақ өлшем бірліктерін ата г,кг,ц,т 21. Заттың салмағын анықтау үшін нені пайдаланылған? Таразы 22. Ұзындық өлшемдері арқылы адамдар нені анықтайды? Табиғат денелерінің мөлшерін, бір - бірінің арақашықтығын 23. Бақылау құралының негізгісі не? Көз 24. Қандай сағатты ойлап тапты? Су, құм, күн, гүл сағаттар
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Осы материалды тегін алғыңыз келеді ма?
Толығырақ
09 Желтоқсан 2018
430
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Осы аптаның үздік көрнекіліктері
Автордың материалдары
Мектеп ережесі
Есенбаева Айтгул Есбаевна
10 Желтоқсан 2018
618
2
Мақсаты:  Балалардың үйде, көшеде, табиғатта қауіпсіздік ережесін сақтай білу жөніндегі білімдерін бекіту; алғашқы дәрігерлік көмектің қарапайым түрін көрсете білуге үйрету;  Ойлау, пайымдау, еске сақтау, логикалық ойлау дағдыларын дамыту;  өз қауіпсіздігіне жауапкершілікпен қарауға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға тәрбиелеу Бағыты: Оқушылар өмірінің қауіпсіздігі Көрнекілік:  фигуралар,  қорапша  йод, зеленка, мақта, градусник, дәрі, дәкі  АКТ құралы Өту барысы Мұғалім: –Сәлеметсіздер ме, балалар! Бүгін біздер қауіпсіздік ережесі туралы әңгімелесеміз. Ережелер еліне Саяхатқа барайық Қауіп-қатер төнсе егер Сақтық жолын табайық. –Біздер Қауіпсіздік Ережесі еліне пойызға мініп аттанамыз. Ол үшін онлайн ойын ойнайық. Түстеріне қарай вагондарды тіркейік. Онлайн ойын Фигурадан құралған пойыз Поезд из фигур Shapes train Түстер Цвета colors Көк синий blue Сары желтый yellow Жасыл зеленый green Қызыл красный red Сия түсті фиолетовый magenta –Міне, біздер Қауіпсіздік Ережесі еліне келдік.. І. –Сендер жолда жүру ережесің білесіңдер ме? Презентациямен жұмыс Қошақан жолдан дұрыс өтті ме? Пингвин ше? Мыналардың жолда ойнауы дұрыс па? «Бағдаршам» Алдарындағы дөңгелекті берілген тапсырмаға сәйкес таңдап, тақтадағы бағдаршам ішіне жапсырады ІІ. –Кенет Қауіпсіздік Ережесі елінде адасып қалсаң не істейсің? Сергіту сәті “Мен біркүні адастым ” Мен бір күні адастым – (қорыққанды көрсету), Бірақ тез-тез ойландым – (маңдайын қолымен жайлап соғып күлімсіреу), Жан жағыма қарадым – ( қарау), Анам жоқ, енді не істеймін – (қолын екі жағына жаяды), Оңға қарай жүгірдім – (орнында жүгіру), Табыла ма, анам деп – (айналасына қарау), Солға қарай жүгірдім – (орнында жүгіру), Табыла ма, анам деп – (айналасына қарау), Айналамды қарадым – (айналу), Көріп қалам ба екен деп– (айналасына қарау), Жоқ. Қозғалмаймын орнымнан – (қолын кеудесіне қою)
Бастауыш сынып
Сабақ жоспары
1 сынып
Қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеті
Есенбаева Айтгул Есбаевна
10 Желтоқсан 2018
401
3
Топқа бөлу2 минут Себетпен геометриялық пішіндер әкелу. Оқушыларға себеттен пішіндер алуларын сұраймын. Пішіндердің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады. Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут «Көңіл-күй ағашы» — Оқушылар, тақтада ілініп тұрған сұрықсыз ағашқа қараңыздаршы. Бұл ағаштың жапырақтары жоқ. Осы ағашты алдарыңызда жатқан түрлі-түсті жапырақтардың ішінен өздеріне ұнаған түсті алып, ағашқа жабыстыруларыңызды сұраймын. Ағаш суреті, стикерлер, Жасыл түсті таңдаған оқушыларды бүгінгі сабақта сәттілік күтіп тұр; Сары түсті таңдаған оқушылар сабағымызда белсенділік танытады; Қызғылт түсті таңдаған оқушылар қайсарлық танытады; Қызғылт сары түсті таңдаған оқушылардың көңіл-күйлері тамаша болады. Ағаштың сұлулығы сіздердің сабаққа деген ынталарына, сабақта атқарған жұмыстарына байланысты екенін ұмытпаңыздар. Білу және түсіну 10 минут Тыңдалым Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс Айтылым және жазылым Суретті пайдаланып өрнек құрастыр, олардың мәнін тауып жаз. Қорытынды жаса. 3+2+1 3+1+2 2+1+3 «Санамақ» музыкамен орындайды. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 Синтез Топтық жұмыс: «Тиімді тәсілмен есепте» Тыңдалым және оқылым Топтық жұмыс: Сызба бойынша есеп құрастыру ? Дескриптор: - Сызба бойынша есеп құрастырады - Кері есеп құрастырады - Есептерді шығарады
Бастауыш сынып
Ашық сабақ
1 сынып
Төрт түлігім - ырысым
Есенбаева Айтгул Есбаевна
09 Желтоқсан 2018
1052
3
Тақырыбы: Төрт түлігім – ырысым. Мақсаты: Үй жануарларын таныстырып, төрт түлік жайлы түсініктерін кеңейту. Оқушылардың сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорын байыту. Балаларға жануарларды күтіп бағуға сүйіспеншілігін ояту, оларға қамқорлық жасауға тәрбиелеу. Көрнекілігі: Аңдар, үй жануарлары мен төлдердің суреттері, ұршық пен мал жүні, тоқылған киімдер (шұлық, жеңсіз) , айран, құрт, ірімшік, бренза, балқаймақ, шұбат, қымыз, май, арқан, тарақ, киіз, көрпе. Сабақ барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі. -Табиғаттағы тірі денелерді атайық -Қандай жануарларды білеміз? -Мына жануарларды қалай атаймыз? -Жабайы аңдар. - Мына жануарларды қалай атаймыз? -Үй жануарлары, яғни төрт түлік мал дейміз. -Олай болса, балалар, бүгін біз төрт түлік малдар және төлдері туралы айтатын боламыз. Малдардың пірлерімен, олардан алынатын өнімдермен танысамыз.Төрт түліктер туралы өлеңдер айтып, жұмбақ шешіп, мақал-мәтелдер айтамыз. Мұғалім:-Қазақ халқы ерте уақыттан мал шаруашылығымен айналысқан Халық. Бабаларымыз төрт түлікке ерекше көңіл бөлген. Әрі ас-ауқаты, әрі киімі, әрі көлігі, қымызы ем, әрі жек-жат жұртымен жасайтын алыс берісінің көзі, байлығы болғандықтан, қазақ үшін осы төрт түлік мал аса қымбат дүние болғаны белгілі. Халық бірін-бірі көргенде «мал-жан аман ба?» деп амандық-саулық сұрасқан. Яғни қазақ халқының өмірі, салт-дәстүрі осы төрт-түлікпен тығыз байланыста болған. Жұмбақ айту: Кезікті бір жануар, Үстінде екі тауы бар. Бұл қандай жануар? (Түйе) -Олай болса, «Төрт түліктің төресі- түйе» туралы не білеміз? Арайлым: Түйе-түлік басы. Түйе- көштің көлігі. Оған көбінесе жүк артады. Сүтінен Шұбат, балқаймақ, құрт дайындайды. Жүнінен жылы киім тоқиды, көрпе тігеді Қожакелді: Түйе – байлық, салтанат Түйе атасы - Ойсылқара. Екі көзі танадай Екі өркеші баладай Елпеңдеген ойнақтап Енесіне қарамай Ойсылқара баласы Ботақаным қайдасың? Көс, көс. Рамазан:Түйе төлі ботақан Мөлдіреп көзі ойнаған. Ең зор түлік түйемін Тікенді шөпті сүйемін Пайдалансаң, сүтім- шұбат Дертке дауа, жанға қуат. Ақбота: Шөлді
Бастауыш сынып
Тәрбие сағаты
1 сынып
Осы аптаның үздік
көрнекіліктері