Олимпиадаға қатысу өте оңай, ұнаған олимпиаданы таңдаңыз, қатысушы есімін жазыңыз. Тест тапсырып Диплом мен сертификаттарыңызды жүктеп алыңыз!
Иррационал теңдеулерді шешу тәсілі 11-сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың мақсаты:
білімділік мақсаты: бір есепті бірнеше тәсілмен шығару арқылы зерттеу жұмысына жұмылдыру; тәсілдердің ішінен қысқа да әдемі , тиімді тәсілді таңдауға итермелеу;
дамытушылық мақсаты: оқушыға бағдарламадан тыс теориялық материалды қолдануға мүмкіндік беру; параметрмен берілген есептерді шығаруда геометриялық интерпретацияны қолдана отырып есептерді шығара білу іскерліктерін дамыту;
тәрбиелік мақсаты:оқушыларды зейінділікке, жинақылыққа, тапқырлық пен табандылыққа , мақсатқа жетуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жүйеге келтіру сабағы.
Оқыту әдісі: ұжымдық талдау және топтардағы жұмысты ұйымдастыру.
Көрнекілігі, техникалық құрал: слайдтар, таратпа материалдар.
Сабақ барысы.
1.Кіріспе.
1.1. Проблемалық жағдай: иррационал теңдеулерді шешудің әртүрлі тәсілдерін қарастыру, бір есепті шығарудың бірнеше тәсілдерін табу.
1.2. Мақсат, міндет: қойылған проблемалық жағдайды шешу жолдарын іздестіру.
1.3. Әрекеттің бағытты негізін құру: теориялық материалды қайталап, есеп шығаруға негіз қалау.
1.4. Иррационал теңдеулерді шығарудың осы кезге дейінгі белгілі, стандартты тәсілдерін еске түсіру.
2. Танымдық жұмыс
2.1. Оқушыны қажетті ақпаратпен қамтамасыз ету: теориялық материалдар жазылған слайдтар мен таратпа материалдарды үлестіру.
2.2. Қосымша әдебиет: А.Х.Шахмейстер Иррациональные уравнения и неравенства.СПб.:Черо- на- Неве, 2004г.;Е.Д. Куланин и др. 3000 конкурсных задач.М.: Айрис пресс, 2002г.; А.Х.Шахмейстер Уравнения и неравенства с параметрами. СПб.:Черо- на- Неве, 2004г.
I. Теориялық материалды жаңғырту.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Мақала жариялап аттестацияға жарамды тегін СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Бұл сертификат «Ziatker.kz» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз